238 ogledov

Slovenka za las zaostala za najboljšim izidom kariere

Polona Klemenčič Profimedia
V Oberhofu zmaga Norvežanki, Klemenčičeva do točk.

Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland je zmagovalka sprinterske preizkušnje svetovnega pokala biatlonk v nemškem Oberhofu.

Olimpijska podprvakinja iz Pyeongchanga je za svojo 13. zmago v svetovnem pokalu in četrto letošnjo ter drugo zaporedno v sprintu, za 7,1 sekunde premagala Belorusinjo Hano Solo in Francozinjo Julio Simon. Ti sta si razdelili drugo mesto. Roiselandova tudi vodi v seštevku svetovnega pokala.

Marte Olsbu Roiseland | Avtor: Epa Epa

Le malo za svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu (32. mesto) je zaostala Polona Klemenčič.  S startno številko 54 je prikazala zelo dober strelski nastop, zgrešila je le en strel leže in vse skupaj je zadostovalo za druge točke v letošnjem letu, saj je tekmo zaključila na 36. mestu.

Zelo borbeno sta nastopili tudi Kaja Zorč in Nika Vindišar. Debitantka Zorčeva je bila z dvema zgrešenima streloma 74., Vindišarjeva pa je morala v tri kazenske kroge, zasedla pa je 89. mesto.

Polona Klemenčič | Avtor: Profimedia Profimedia

"S svojo tekmo sem zadovoljna. Tekaško vem, da mi ta proga tukaj v Oberhofu ne ustreza najbolj, ampak sem zelo vesela za strelski nastop, kako sem opravila. Zelo se veselim novih točk in mislim, da je to dobra popotnica za naprej," se je točk veselila Klemenčičeva.

Aleksander Loginov Sprint Šport Loginov s tresočo roko, Fak v metežu stoodstoten