2380 ogledov

Hrovatova pokazala svoj talent, Drevova tik za deseterico

meta hrovat Epa
V francoskem Courchevelu so se alpske smučarke merile na veleslalomu. Tri Slovenke do točk.

Na veleslalomu v Courchevelu je zanesljivo zmagala Američanka Mikaela Shiffrin, vodila je že po prvi vožnji. Druga je bila, potem ko se je povzpela po lestvici z najboljšim časom druge vožnje, Francozinja Tessa Worley (+0,99), tretja pa Italijanka Manuela Moelgg (+1,01). Stopničke je le za stotinko zgrešila Norvežanka Ragnhild Mowinckel (+1,02).

Najboljša Slovenka je bila Ana Drev na 11. mestu (+1,94), isto pozicijo je držala že po prvi vožnji. Meta Hrovat je v finalu napredovala s 25. na 17. mesto (+2,43), Tina Robnik je bila na koncu 22. (+2,94). Ana Bucik se ni uvrstila v finale.

Shiffrinova v prvo do neulovljive prednosti

V idealnih vremenskih pogojih v Courchevelu je prva slovenska adutinja Ana Drev nastopila s številko 15 in ob prihodu v cilj zasedla deveto mesto, za premočno vodilno Američanko Mikaelo Shiffrin si je po napaki v zgornjem delu nabrala dobro sekundo in pol zaostanka (+1,52). Kasneje sta jo prehiteli še dve smučarki. Shiffrinovi sta se najbolj približali Italijanki Marta Bassino (+0,51) in Manuela Moelgg (+0,74).

Tina Robnik ni odpeljala najbolje, ob prihodu v cilj je z visokim zaostankom (+2,64) prehitela le dve tekmici. Meta Hrovat se je ob prihodu v cilj zvrstila na 25. mesto, tik za Robnikovo (+2,69). Na omenjenih pozicijah sta Slovenki tudi ostali. Ana Bucik je bila prepočasna za finale (+3,47).

Žan Kranjec Izjemno Šport Slovenec po 16 letih spet na stopničkah

Ob nastopu Mete Hrovat v drugi vožnji je vodila Francozinja Coralie Frasse Sombet. 19-letna Slovenka je uspela prevzeti vodstvo z več kot šestimi desetinkami naskoka. Sledila ji je Tina Robnik in za rojakinjo zaostala za 51 stotink.

Hrovatovo je s prvega mesta izpodrinila Švicarka Lara Gut, slednjo pa je nato ugnala šele njena rojakinja Wendy Holdener. Takoj za Holdenerjevo se je na progo podala Ana Drev, enajsta po prvi vožnji. Najboljša Slovenka je v spodnjem delu pustila nekaj dragocenih stotink in ob prihodu v cilj prišla na tretje mesto.

Pred nastopom najboljših je vodila Francozinja Tessa Worley. Prehiteti jo nista uspeli niti Moelggova in Bassinova, tretja oziroma druga po prvi vožnji. Zato pa je imela dovolj zaloge Shiffrinova, ki je zlahka ubranila prednost in izdatno zmagala (-0,99).