Šport > Zimski športi
38 ogledov

Svindal do zmage, Kline do izida kariere

aksel lund svindal matthias mayer peter fill EPA
Aksel Lund Svindal je sobotni zmagi v smuku dodal še prvo mesto v superveleslalomu. S 35 stotinkami zaostanka je bil drugi Avstrijec Matthias Mayer, tretji pa je bil Italijan Peter Fill. Najboljši Slovenec je bil Boštjan Kline s 14. mestom.

Prvi superveleslalom sezone 2015/16 je pripadel Svindalu, ki se je na najboljši možni način vrnil po lanski sezoni, ki jo je moral izpustiti zaradi poškodbe Ahilove tetive izpustiti.

S 27. zmago v karieri, prvo v superveleslalomu po 20. decembru 2013, ko je zmagal v Val Gardeni, je v skupnem seštevku svetovnega pokala Fillu, ki se je z današnjim tretjim mestom prebil na drugo mesto, pobegnil za 67 točk.

Za Norvežana, ki bo 26. decembra praznoval 33. rojstni dan, je bila to že osma zmaga v Lake Louisu, dvakrat je bil najboljši v smuku, šestkrat v superveleslamu, kjer je leta 2006 tudi prvič zmagal na tekmi svetovnega pokala.

Na drugo mesto se je uvrstil Mayer, ki je tretjeuvrščenega Filla, včerajšnjega drugouvrščenega v smuku, prehitel za deset stotink.

Brez točk sta ostala Klemen Kosi in Martin Čater. Kosi je za 30. mestom, na katerem je bil Nemec Andreas Sander, zaostal 24 stotink in se moral zadovoljiti s 33. mestom, medtem ko je bil Čater z zaostankom 2,66 sekunde 39.

Kmalu po nastopu Klineta je prišlo do daljše prekinitve, saj je grdo padel Avstrijec Thomas Mayrpeter. Že v soboto se je na smuku težje poškodoval njegov rojak Markus Dürager, ki zlomljeno golenico in mečnico leve noge ter levo zapestje. S helikopterjem so v cilj pripeljali tudi Mayrpetra, za kako hudo poškodbe gre pri njem, pa še ni znano.