Šport > Zimski športi
905 ogledov

Timi Zajc ponovno med najboljšimi, zmaga Kraftu

timi zajc Epa
Avstrijec Stefan Kraft je zmagovalec prve tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Sapporu na Japonskem. Drugi je bil Poljak Kamil Stoch, tretji pa vodilni po prvi seriji Norvežan Robert Johannson. Tretji po prvi seriji Timi Zajc je na koncu zasedel šesto mesto.

Stefan Kraft se je do najvišje stopničke povzpel s četrtega mesta in je zbral 270,1 točke. Drugi, Kamil Stoch, je zaostal skoraj deset točk, zbral je 260,3 točke, tretji, Robert Johansson, pa je imel na koncu 256,7 točke.

Timiju Zajcu (247,9) v drugi seriji ni uspel tako dober skok kot v prvi, tako da bo moral na svoje prve stopničke v svetovnem pokalu še počakati. Vodilni v skupnem seštevku Japonec Ryoyu Kobayashi (250,5) se je uvrstil tik pred Zajca na peto mesto.

Odlično je peterica Slovencev nastopila v prvi seriji, saj so se čisto vsi uspeli uvrstiti v drugo serijo, še posebej pa je s svojim nastopom navdušil letos najboljši Slovenec, Timi Zajc, ki je po prvi seriji držal odlično tretje mesto.

Sapporo skoki Smučarski skoki Šport Pet orlov na prvi tekmi v vetrovnem Sapporu

Prvi izmed Slovencev je svoj nastop opravil Žiga Jelar in takoj je bilo očitno, da je skočil ravno nekje na mejo druge serije. Dolgo časa je nato trepetal, ali bo njegovih 118,5 metrov (97,3 točke) dovolj za drugo serijo. Ko pa se je skorajda že sprijaznil, da bo zasedel ravno nesrečno 31. mesto, ga je polomil Nemec Karl Geiger in mu omogočil prve točke v sezoni.

Naslednji izmed Slovencev je bil na vrsti Anže Semenič, ki je z zelo dobrim skokom 129 metrov (118,2 točk) tudi prevzel vodstvo, na koncu pa je bil ta rezultat dovolj za 12. mesto po prvi seriji. Domen Prevc (125,5 metrov; 99,7 točk) in Anže Lanišek (129 metrov, 114,1 točk) sta se prav tako uvrstila v drugo serijo. Prevc zaseda 27. mesto, Lanišek pa 16.

Za navdušenje v slovenskem taboru pa je poskrbel Zajc, ki je poletel kar 140 metrov ter zbral 132,8 točk. Po njegovi odlični daljavi je bila žirija prisiljena drastično znižati zaletišče, do konca prve serije pa sta ga prehitela le Ryoyu Kobayashi (131 metrov, 133,1 točk) ter Robert Johansson, ki je bil s 141 metri (140,4 točke) edini daljši od našega Zajca.

David Siegel Padec Šport Konec sezone za nesrečnega skakalca

V drugi seriji v tradicionalno zahtevnih razmerah sta Semenič (225,5) in Lanišek (218,7) ohranila mesti iz prve serije. Prvi je bil 12., drugi pa 16. Domen Prevc (198,7) in Jeler (197,6) pa sta v finalu pridobila nekaj mest, zasedla sta 24. oziroma 25. mesto.

Druga tekma v Sapporu bo v noči na nedeljo po slovenskem času.