1349 ogledov

Vikersund: Kraft na vrhu, Slovenci ekipno odlični

Domen Prevc Saša Despot
Kvalifikacije na letalnici v Vikersundu je dobil Avstrijec Stefan Kraft, odlično pa so svoje delo opravili tudi slovenski orli.

Najviše izmed slovenskih letalcev se je zavihtel specialist za polete Domen Prevc, in sicer je njegov skok, dolg 238 metrov, zadoščal za četrto mesto. Tik za njim je pristal še eden izmed specialistov za polete, tj. Žiga Jelar. S skokom 228,5 metra je pristal na petem mestu. Med deseterico v petkovih kvalifikacijah je pristal še Timi Zajc, sicer svetovni prvak z velike skakalnice v Planici. V težkih vetrovnih razmerah, le dva skakalca sta imela več vetrovnega dodatka kot Zajc, je pristal pri 222 metrih, kar je na koncu zadoščalo za deveto mesto.

Anže Lanišek je ekipni slovenski uspeh dopolnil s 13. mestom (217 metrov), Lovro Kos pa je zaključil na 27. mestu (204,5 metra). Edini izmed slovenskih orlov, ki se ni uvrstil na tekmo, je bil mladi Rok Masle. Ta je imel že takoj po odskoku precej težav, zakrilil je z rokami in predčasno pristal pri vsega 155,5 metra. To je bilo dovolj "le" za 48. mesto, na tekmo se jih je uvrstilo le najboljših 40.

Na sam vrh je z lepim poletom, dolgim 239 metrov, skočil Stefan Kraft, na drugem mestu pa je pristal njegov rojak Michael Hayböck (239,5 metra), ki pa je za rojakom zaostal kar 15 točk. Kraft je namreč skočil z nižjega zaletišča, poleg tega pa je imel ob svojem skoku precej slabše pogoje. Tretje mesto je "vzel" domačin Halvor Egner Granerud, sicer vodilni skakalec svetovnega pokala. Poletel je 238 metrov.