247 ogledov

Višnarjeva tretja, uspešni tudi ostali Slovenci

katja višnar
Začetek svetovnega pokala v smučarskih tekih.

Na današnji sprinterski tekmi v klasični tehniki v finski Ruki, s katero se začenja nova sezona svetovnega pokala v smučarskem teku, bo nastopilo vseh pet slovenskih tekmovalcev. Na 1,4 km progi je bila na 5. mestu najboljša Slovenka Katja Višnar, ki je za najhitrejšo, Rusinjo Natalijo Neprjajevo, zaostala 3,01 sekunde.

V izločilne boje, ki se bodo začeli ob 12.30, sta se uvrstili tudi Anamarija Lampič na 17. mestu (+ 6,35 sekunde) ter Alenka Čebašek na 25. mestu (+7,78 sekund). Višnarjeva bo kot nosilka tekla v tretji četrtfinalni skupini, Lampičeva v drugi, Čebaškova pa v zadnji, peti.

Norvežan Johann Hoesflot Klaebo, branilec skupne zmage v pokalu, je bil najhitrejši v moški konkurenci, Janez Lampič je z zaostankom 9,56 sekunde zasedel 28. mesto, le tri stotinke je za njim je zaostal Miha Šimenc na 29. mestu.