Šport > Zimski športi
17 ogledov

Zmaga Størmerjeve, Jezerškova 39.

Kristin Størmer Steira EPA
Švicar Dario Cologna je zmagovalec skiatlona za svetovni pokal v ruskem Sočiju. Na startu ni bilo slovenskega predstavnika. V ženski konkurenci se je zmage veselila Norvežanka Kirstin Størmer Steira. Barbara Jezeršek je bila 39., Alenka Čebašek pa 46.

Švicarski smučarski tekač Dario Cologna (1:21:00,0) je zmagovalec skiatlona za svetovni pokal v ruskem Sočiju. Drugo mesto na 2 x 15 km v klasični in prosti tehniki je osvojil Rus Ilija Černusov (+1,6), tretji pa je bil rojak slednjega Aleksander Legkov (+1,8). Slovenci niso nastopili.

V ženski konkurenci (2 x 7,5 km) je bila najhitrejša norveška smučarska tekačica Kirstin Størmer Steira (46:17,7). Drugo mesto je osvojila Rusinja Julija Čekaleva (+19,2), tretja pa je bila Nemka Nicole Fessel (+19,9). Slovenka Barbara Jezeršek je bila 39. (+3:22,8), Alenka Čebašek pa 46. (+4:36,6).

"Današnja tekma je bila pravi boj. Glede na situacijo, ki jo imamo tukaj, sem odtekmovala solidno. Vem da to še ni prava predstava, a tako pač je. Tu v Sočiju je čudna klima in močan vpliv nadmorske višine, kar bo še en velik izziv za naslednje leto. Jutri startam v dvojicah s Katjo Višnar, tako da usmerjam vso svojo energijo že na jutrišnjo tekmo, kjer bom dala vse od sebe, da narediva z Katjo najboljši rezultat," je nastop ocenila Jezerškova.