13 ogledov

Zmaga Björgenovi, Jezerškova 19.

Marit Bjoergen kuusamo EPA
Norvežanka Marit Björgen je zmagovalka preizkušnje svetovnega pokala v smučarskih tekih s posamičnim startom na pet kilometrov v finskem Kuusamu. Najboljša Slovenka je bila Barbara Jezeršek na 19. mestu. V moški konkurenci na deset kilometrov je slavil Rus Aleksander Legkov.
Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je zmagala tudi na današnji petkilometrski preizkušnji s posamičnim startom. Drugo mesto v teku v prosti tehniki v Kuusamu je osvojila ameriška sprinterka Kikkan Randal, tretja je bila Rusinja Julija Čekaleva. Najboljša Slovenka je bila Barbara Jezeršek na 19. mestu, za zmagovalko je zaostala 56,4 sekunde. Med dobitnice točk se je uvrstila tudi Alenka Čebašek, ki je bila 28. (+1:08,0). Vesna Fabjan je zasedla 48. mesto (+1:23,6), finalistka petkovega sprinta Katja Višnar pa 64. (+1:39,2).

Barbara Jezeršek, ki ji daljše razdalje bolj ustrezajo, je bila v hudem mrazu in vlagi zelo zadovoljna z 19. mestom. "Zelo sem zadovoljna, šla sem na 'maks'. Danes se je res vse 'poklopilo', smuči so bile odlične. Bilo je zelo mrzlo in zaradi tega še težje kot običajno. Punce so zaradi mraza tudi jokale v cilju," je povedala Jezerškova.

"Pričakovali smo točke, zdaj bo lažje iti v sezono naprej. Alenka je danes zelo presenetila z 28. mestom. Barbara je tekla dobro in vem, da je lahko še boljša, če bi le še suverenost, ki jo kaže na treningih, prenesla na tekmo. Vesna ima že nekaj časa težave s tekaškimi čevlji. Ob mrzlem vremenu se ji 'nohtajo' prsti, poizkušali smo z grelci za čevlje in posebnimi vložki. Katja je glede na to, da je drsalna tehnika njena šibka točka, naredila povsem soliden rezultat," je povedal glavni trener Marko Gracer.

V nedeljo bo na sporedu zasledovalna preizkušnja. Na startu bosta dve Slovenki - Barbara Jezeršek in Alenka Čebašek.

Moška preizkušnja Rusu Legkovu

Rus Aleksander Legkov je zmagovalec moške preizkušnje svetovnega pokala v smučarskih tekih s posamičnim startom na 10 km v finskem Kuusamu. Drugi je bil z zaostankom 6,8 sekunde Norvežan Peter Northug, tretje mesto pa je osvojil Francoz Maurice Manificat (+7,9). Edini Slovenec Rok Tršan ni nastopil.