105 ogledov

Zmaji doživeli nov poraz

Žan Us SŽ Olimpija Reševalni pas/Twitter
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 48. kroga lige ICEHL v gosteh izgubili z Bolzanom z 1:5 (0:2, 0:2, 1:1).

Ljubljančani so v sezoni, ki jo bodo končali brez končnice, verjetno obsojeni na predzadnje mesto v ligi. Čeprav je nekaj zelo majhnih teoretičnih možnosti tudi pred današnjo tekmo še bilo, pa je v praksi 11 točk zaostanka za rešilnim desetim mestom, ki še prinaša dodatne kvalifikacije za nadaljevanje sezone, pomenilo prevelik prepad.

To se je potrdilo tudi danes, ko so se Ljubljančani po reprezentančnem premoru vrnili v Bolzano, kjer je prejšnji teden igrala tudi Slovenija, ter visoko izgubili z drugo ekipo lige.

Da so se v ljubljanskem klubu sprijaznili s tem, da bo tokrat (po precej boljši prejšnji sezoni) konec dogajanja že pred marcem, je razvidno tudi iz kadrovskih potez. V zadnjih dneh so zeleno-beli sicer podpisali nove pogodbe z nekaterimi domačimi aduti, po drugi strani pa pustili tujce, da predčasno odidejo iz kluba. Zadnji je takšen korak danes naredil vratar Anthony Morrone, ki ima s klubom sicer sklenjeno dvoletno pogodbo (do konca sezone 2023/24), kot posojeni igralec pa je do konca te sezone odšel k nemškemu drugoligašu Crimmitschauu.

Njegovo mesto je zapolnil mladi Luka Kolin, ki bo tako v zadnjih krogih dobil priložnost še v ligi ICE. Vendar danes še ni bil med vratnicama, branil je Žan Us.

Kakovostna razlika med ekipama je v tej sezoni velika in domači so jo hitro potrdili. Že v uvodni tretjini so hitro dosegli dva gola, imeli še dvakrat igralca več, kar je ostalo neizkoriščeno, Us pa je imel veliko dela, da je preprečil višji zaostanek.

Po tretjem zadetku na začetku druge tretjine je bilo jasno, da bo sledil nov poraz zmajev, ki so se do konca z močno pomlajeno zasedbo skorajda brez tujcev (ostal je le Joona Erving) borili predvsem za to, da poraz ne bi bil previsok. Dobili so še en gol v drugi in nato v zadnji tretjini še petega, a so potem po zaslugi Jake Šturma, ki je v mrežo pospravil odbitek, dosegli vsaj častni gol.

Do konca rednega dela in s tem do konca sezone v ligi ICEHL zeleno-belim ostaja še pet tekem, naslednja bo v petek v dvorani Tivoli proti Fehervarju.