14 ogledov

Auxerre zrel za izpad: remi z zadnjim!

Lyončani so se veselili izdatne zmage. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Nogometaši Lyona so v 24. kolu Ligue 1 kar s 4:0 opravili z Nancyjem. Valter Birsa je odigral celo tekmo za Auxerre, ki je remiziral z zadnjim Arlesom (1:1). Poraz vodilnega Lilla pri Montpellierju.

Francoski prvoligaš Arles-Avignon je (vsaj točkovno) daleč najslabše evropsko moštvo, saj je v 23. kolih francoske Ligue 1 zbral zgolj devet točk. Tudi katastrofalni klub iz zgodovinskega mesta pa je bil preveč za Auxerre in Valterja Birso, ki je na domači tekmi z omenjenim klubom izvlekel vsega točko, ki jo je šele v 84. minuti zabil Poljak Ireneusz Jelen. S formo, kakršno v zadnjih kolih kaže Auxerre, se bo klub s slavno tradicijo, kot kaže, do zadnjega otepal selitve v drugo francosko ligo. Birsa je po dolgem času vsaj odigral celo tekmo in v prvem polčasu iz prostega strela zatresel okvir vrat.

Olympique Marseille je premagal St. Etienne na generalki pred tekmo Lige prvakov proti Manchester Unitedu, a zmago pristaniščnikov sta pokvarili poškodbi glavnih igralcev Andreja-Pierra Gignaca in Loica Remyja (2:1). Tri točke so varovance Didierja Deschampsa vseeno približale vodilnemu Lillu, toda težko prigarano zmago, proti kateri je pot šele v 68. minuti začel tlakovati Lucho Gonzalez, sta, kot že rečeno, pokvarili obe poškodbi. Asistent pri prvem golu Gignac je odšepal z igrišča v 74. minuti, kmalu pa mu je sledil še strelec drugega zadetka Remy, ki je dobil udarec v gleženj.