12 ogledov

Valencia maščevala Handanovića

rami costa valencia Reuters
Ena portugalska in tri španske ekipe so se uvrstile v polfinale Evropske lige. Med drugim tudi Valencia, ki je s 4:0 premagala AZ, ta pa je v osmini finala izločil Handanovićev Udinese.

Po povratnih četrtfinalnih tekmah nogometne Evropske lige so znani štirje udeleženci polfinala. Vsi prihajajo s Pirenejskega polotoka, saj so se v polfinale uvrstili španski klubi Valencia, Atletico Madrid in Athletic Bilbao ter portugalski Sporting iz Lizbone. Finale bo 9. maja v Bukarešti.

Valencia je na povratni tekmi danes prepričljivo premagala nizozemski AZ Alkmaar s 4:0 (2:0) in se napredovanja veselila s skupnim izidom 4:2. Netopirji so na domači Mestalli prevladovali in še tretji nizozemski ekipi zapored zabili štiri gole. V prvem polčasu je francoski branilec Adil Rami v 15. in 17. minuti zabil dva gola ter izničil prednost gostov, v drugem delu pa sta Jordi Alba in Pablo Hernandez postavila končni izid.

Madridski Atletico je še enkrat, tokrat v gosteh, z 2:1 (0:0) premagal nemški Hannover. Athleticu iz Bilbaa je po zmagi v gosteh s 4:2 proti nemškemu Schalkeju tokrat zadoščal že neodločen izid 2:2 (0:1), Sporting pa je danes v gosteh igral 1:1 (1:0) z Metalistom iz Harkova in se v polfinale uvrstil s skupnim izidom 3:2.