Aktivni primeri: Takšno je stanje po slovenskih regijah

Foto: Anže Petkovšek Poletna Ljubljana brez turistev kot posledica zaradi covid-19.
Foto: Anže Petkovšek Poletna Ljubljana brez turistev kot posledica zaradi covid-19.
Zasavje in Notranjska sta obarvani rdečo.
Oglej si celoten članek

Poročali smo že, da so v četrtek v Sloveniji potrdii 19 novih primerov okužbe s Sars-CoV-2. Skupno je v Sloveniji do zdaj potrjenih 1916 okužb, trenutno je aktivnih 267 primerov - največ v zasavski in primorsko-notranjski regiji. 

Zdravje Novi podatki o okužbah v Sloveniji nič kaj spodbudni

Zasavje in Notranjska rdeči

Če bi posamezne slovenske regije uvrščali na zeleni, rumeni in rdeči seznam, bi bile zasavska regija z 54,3 aktivnimi primeri na sto tisoč prebivalcev in primorsko-notranjska regija z 40,1 aktivnimi primeri na sto tisoč prebivalcev obarvani v rdeče. 

Covid-19 Hrvaška: Še ne do konca zbrani dnevni podatki vzbujajo velike skrbi Spremembe Na mejnih prehodih bo odslej gneča najbrž manjša

Najmanj okužb na sto tisoč prebivalcev je v gorenjski in jugovzhodni regiji ter posavju. Zeleni sta tudi osrednjeslovenska regija z 8,5 aktivnimi primeri na sto tisoč prebivalcev in podravska z 8,1 aktivnimi primeri. 

Goriška oranžna, osrednjeslovenska regija zelena

Seveda so to statistični podatki, ki neposredno ne govorijo o tem, kako varna je posamezna regija. Goriška je denimo z 26,4 primeri na sto tisoč prebivalcev obarvana oranžno, a je treba upoštevati, da je regija precej manj poseljena kot npr. osrednjeslovenska regija, ki je po tej statistiki obarvana zeleno. 

Slovenija Po novem v karanteno tudi, če pridete iz teh držav Covid-19 "V zadnjih dneh je daleč najpogostejša Hrvaška"

Vsekakor v zadnjih dneh epidemiologe najbolj skrbi situacija v Hrastniku, kjer so včeraj potrdili osem novih primerov okužb z novim koronavirusom, ki se je prizadel tudi tamkajšnji DSO. 

Priprava Novi kriteriji za zelene, rumene in rdeče sezname Covid-19 Prenovljen zemljevid Hrvaške: Kje na obali je najbolj in kje najmanj varno?

Epidemiologi optimistični

Uradni govorec vlade Jelko Kacin je sicer na današnji novinarski konferenci vlade z zadovoljstvom ugotavljal, da epidemiološko gledano uspešno obvladujemo okužbe, vsaka bolna oseba v povprečju okuži manj kot eno, natančneje 0,84 osebo. Število novih okužb se v zadnjih dneh giblje pod 20, z izjemo ponedeljka, ko so zabeležili 34 novih okužb.

dezurni@zurnal24.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 6

  • 19:03 17. Julij 2020.

    Delitev slovenskih regij je začetek zapore ? Rdeči ,rumeni in zeleni so priložnost za krajo denarja ! Kdo vse to …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.