Slovenija
200 ogledov

"Četudi ubijejo očeta treh otrok, vstaje ne bo konec"

Komentarjev 69
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Stolp 15:41 04.februar 2013.

    @MAteja Bregar drugi komentar: Problem je v tem da ljudje koncepta t.i. 'neposredne demokracije' sploh ne poznajo. To je neka fraza, ki jo ponavljate, noben pa kolikor vem to še ni razložil ljudem. Kako lahko trdite da imate tako ogromno ...prikaži več podporo če ljudje sploh ne vejo kako bi tak sistem funkcioniral. Tudi komunisti so prišli na oblast z neko megleno idejo o pravični, enakopravni in oh in sploh družbi ne pa s konkretnim programom.Zaenkrat pa o tem vašem sistemu 'neposredne demokracije' vedo ljudje samo to kar izjavljajo posamezni protestniki ali skupine npr. tista izjava o svetu modrecev katerega izvolitev naj bi potrjevala množica z vzklikanjem.

  • againstPolicy 15:49 04.februar 2013.

    Vidim, da po portalih kar mrgoli SdS-ovcev in drugih, ki jim protesti niso všeč... Morda zato, ker jih ne podpira njihov vodja, morda zato, ker imajo od trenutne oblasti ogromno koristi, morda pa zato, ker jim je všeč, da nam ...prikaži več vladajo lopovi, temu primerni so tudi zakoni v Sloveniji in so tako nedotakljivi, ker so sami lopovi in jih sam zakon tudi ščiti in si ne želijo sprememb...ne vem, drugega mi na misel pač ne pade... Mi, ki pa ne podpiramo fašistične SDS in mafijske PS ter vseh drugih barabinskih strank pa smo pač zombiji, drh.al, komunisti, gama.t, drogera.ši., udbaši, itd. itd. itd. Pri vsem tem bi tako imel drug predlog, ki pa je popolnoma drugačen od vseh drugih, ki se pojavljajo tu in tam... Folk pa dajmo stisnit zobe in zategnit pasove še za cca 5 let, da tudi ti simpatizerji različnih barabinskih strank občutijo, kako pošteni Slovenci ŽE zategujemo pasove, kako nam ŽE znižujejo plače, kako so se nam ŽE zvišali mesečni stroški za vse nesmiselne davke, kako smo pošteni Slovenc

  • againstPolicy 15:50 04.februar 2013.

    kako smo pošteni Slovenci ŽE občutili lopovsko politiko v naših žepih in na naših plečih in si takšnega političnega, gospodarstvenega in pravnega sistema ne želimo več...kar pa je tudi edini in glavni razlog za proteste, ne pa strici iz ozadja, ...prikaži več kakor so v to prepričani zapriseženi SDS-ovc... Folk...dajmo se umirit in stisnit zobe še nadaljnih 5 let...da bodo vsi ti zagovorniki trenutne politike občutili, kaj pomeni biti obupan...dajmo to naredit, ne glede na to, da bomo mogoče ostali še brez teh siromašnih služb, ki jih (na srečo še) imamo in bomo mogoče kdaj tudi lačni...Prenehajmo s protesti in pustimo, da bodo tudi ti zapriseženci trenutni politiki občutili resničen pomen krize... Pa, da jih vidim čez 5 let, kako bodo zagovarjali svoje lopovske vodje...

  • Mateja Bregar 15:50 04.februar 2013.

    1. komunisti so imeli izdelan program, sicer preveč utopičen za moje pojme2. malo poguglajte kaj se dogaja na islandiji in kako tam uveljavljajo neposredno demokracijo, pa vam bo vse jasno o programih itn.3. že zadnjič ste komentiral, da ...prikaži več slovenci ne poznajo neposredne demokracije, lepo vas prosim, da če že koga, podcenjujte sebe in svojo familijo, ne pa zavednega in naprednega slovenskega naroda oz. slovenskih državljanov 4. zakone se da spremeniti, prilagoditi, zato pa imamo pravnike, ali jih imamo zato da ščitijo tajkune in njim podobno golazen5. če se zakonov ne bi dalo spreminjati, ženske še zmeraj ne bi imele volilne pravice, še zmeraj bi se lahko kadilo v lokalih, bi lahko še zmeraj kupovali alkohol po 21. uri, ..., ali ne?

  • Stolp 16:29 04.februar 2013.

    Mislim, da je tudi v takih vzvišenih 'samomiimamoprav' izjavah, razlog za to, da nimate take podpore med ljudmi kot jo želite, kljub temu da morda nekatere vaše ideje niso slabe.Ad. 1. Ni bil tako zelo utopičen, Lenin je ...prikaži več kaj hitro spoznal da socializem ne bo zdržal brez prostega trga ko je vpeljeval svojo NEP. Žal so po njegovi smrti prišli na oblast trdolinaši s Stalinom na čelu, no in potem ne o trgu, ne o socializmu, kaj šele o komunizmu ni bilo govora.Ad. 2. Mislim, da če zagovarjate neko idejo, da je zelo neprimerno reči ljudem: preberite si o tem na netu. In to še o neki drugi državi oz. družbi, ki je na mnogo višji ravni kot slovenska. Malo ljudi bo to naredilo. Za popularizacijo svojih idej morate sami skrbeti oz. jih predstaviti ljudem.Ad. 3. V moji familiji vsaj en človek dobro pozna ta koncept, ker je pri koritu informacij. Ni ravno protestnik, je pač član gibanja ki se tudi zavzema za njo. Tako tudi jaz nekaj vem o njej.Kaj p

  • Stolp 16:29 04.februar 2013.

    Kaj pa navadni ljudje? Se upate z mano iti na cesto in spraševati ljudi naj vam povejo ali vejo kaj je to neposredna demokracija in malo orišejo koncept? Po moje bova dobila podobne odogovore kot ko so podpisovalce za referendum ...prikaži več o slabi banki spraševali kaj sploh to je slaba banka pa je ena rekla da je to 'banka ki slabo deluje'.Ad. 4. Pravniki lahko svetujejo, sestavljajo zakone in jih uveljavljajo, zaenkrat pa je edina pristojna inštitucija za sprejem zakonov parlament.Ad. 5. Vse te spremembe zakonov so šle skozi redne postopke sprejemanja ki so bili takrat v veljavi. Le zakaj npr. v nekaterih kantonih švice še v sedemdesetih ženske niso imele volilne pravice. Ja ker so na vseh referendumih o tem vprašanju odločali samo tisti ki so jo imeli t.j. moški.Kaj pa navadni ljudje? Se upate z mano iti na cesto in spraševati ljudi naj vam povejo ali vejo kaj je to neposredna demokracija in malo orišejo koncept? Po moje bova dobila podobne odogovore kot ko so podp

  • Mateja Bregar 16:57 04.februar 2013.

    komunizem se mi zdi utopičen že v tem, da bi morali imeti vsi enako, ne moremo imeti vsi enako, lahko pa vsi živimo človeka dostojno življenježe od nekdaj pa se mi zdi zanimiva ideja sinteze pozitivnih lastnosti komunizma in ...prikaži več krščanske etike, tak politični red bi mi bil všeč, sicer brez boga ker vanj ne vrjamem

  • Stolp 17:57 04.februar 2013.

    @danes, 16:57: No pa smo se že malo približali.Je pa takole: lahko bi imeli tak sistem kjer ne bi nihče čutil pomanjkanja. Ampak, kdo ti ob zagotovil da ga ne boš imel? Država? Sociala? Cerkev? Bog? ...prikaži več Vsak se mora najprej sam zase potruditi po svojih najboljših možnostih. Če bi to vsak naredil bi se že zlo približali taki družbi. Seveda vsi tega ne zmorejo. Za take imamo socialo: upokojenci, bolni, invalidi,... Torej za take ki ne zmorejo ne pa ki nočejo. Naš sistem pa je ravno tako narejen da omogoča cuzanje države takim ki tudi nočejo delati. Samo pri nas je možno da nekdo na zavodu govori: " Jaz pa za manj kot 700 EUR ne grem delati!" Na zahodu bi ga takoj pošibali ali pa vzeli socialo.Pravite da sta kapitalizem in liberalizem kriva za revščino ljudi. Problem je ravno v tem ker je to kar imamo, daleč od obeh pojmov. Če bi imeli resnični kapitalizem(z kot že rečeno močnim socialnim korektivom za tiste, ki res ne morejo delati) bi bilo dan

  • Žurnalček 09:23 06.februar 2013.

    SDS -ovci postajate smešni, kajti imate , vsaj rejting vam kaže tako , 18% podporo . No in sedaj BIZGECI poglejte razmerje med plusi in minusi. Po tem računu izpade , da imate 70% podporo javnega mnenja. Pa tistemu kretenoidu ...prikaži več , ki vas je poslal na portale popravljati zunanji izgled FAŠISTOIDNOKLERIKALNE stranke , povejte da je 100% fuknjen v glavo !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.