Slovenija
31810 ogledov

Za delavce obvezno učenje srbohrvaščine? To pravijo v podjetju.

Komentarjev 50
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 11:38 30.marec 2023.

    sds kopiraj & prilepi & zavajaj & nalajaj

  • Kmodri 11:37 30.marec 2023.

    Še ne bi čudil, da bo ta šala nekega dne meso postala!

  • Avatar Antikrist3
    Antikrist3 12:08 30.marec 2023.

    Klet iz Trstenjakove v vsem svojem sijaju, hehehe.

  • Pierre 12:38 30.marec 2023.

    Mi smo imeli srbohrvaščino v osnovni šoli, ful nam je koristila glede na soseščino Slovenije, potem pa je bila ukinjena v rušenju ''rdečih trdnjav'' in oddaljevanju te dežele od Balkana (vprašajte Lojzeta Orgličarja)

    • blayo 13:22 30.marec 2023.

      Kolikor se jaz spomnim smo imeli srbohrvaščino v osnovni šoli točno eno leto in nič več. Se mi zdi da v 5. razredu. In da ne bo pomote, osnovno šolo sem obiskoval v YU od 1. do 8. razreda.

    • popokatopetl 14:45 30.marec 2023.

      Yep SH je bila v 5. in mislim da ni škodila, bi pa prav prišlo mogoče še leto italijanščine in/ali nemščine. Je sicer problem da je že itq preveč učne snovi, mogoče če bi kaj druge faktografije vrgli ven.

    • blayo 15:18 30.marec 2023.

      Se razume, to da govoriš/zastopiš več jezikov sigurno ne škodi. Moj post je šel na račun predvsem tega, da smo se v bistvu srbohrvaščino v šoli učili izredno malo v primerjavi z drugimi jeziki (angleščino 8 let, nemščino/francoščino pa 4).

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 16:09 30.marec 2023.

      Itak jo znamo vsi, ki smo še iz tistih cajtov. Sploh pa možakarji, mi smo bili v jna.

  • Avatar NickMason
    NickMason 13:36 30.marec 2023.

    Srbohrvaščina več ne obstaja?????

    • 4krogci 17:43 30.marec 2023.

      Nikoli ni! Bla je srbscina, hrvascina,slovenscina in obicajn skupni pogovorni jezik srbohrvascina, ki je nekako vijugala med vsemi.

    • Avatar NickMason
      NickMason 18:09 30.marec 2023.

      Srbohrvaški jezik je bil v Sloveniji v jugi šolski predmet ,ker je bilo bratstvo in jedinstvo ni nobenega to motilo od hrvatov in srbov,danes pa bognedaj to sploh omeniš enim in drugim.

  • robert40 13:49 30.marec 2023.

    Še malo pa bomo od vodstva poslušali glede na to,da zadevo preiskujejo,da je na oglasno desko obesil nekdo od zunaj?Če to ni res,se zadevo elegantno uredi.Glede na to,da je na dopisu navedena oseba,ki naj bi ga sestavila in,če temu ni ...prikaži več tako naj ta oseba poda prijavo na policijo in bodo potem oni raziskovali kdo je to sestavil in obesil ne pa,da bodo sami raziskali in ustrezno ukrepali.Kdo pa bo ukrepal,direktor,ali morda tisti,ki je to sestavil?In pa kako bo primerno ukrepal,z odpovedjo?ZDR=jasen

  • Avatar lopov
    lopov 15:30 30.marec 2023.

    Nič novega... učitelji se tudi morajo Že učiti albanščine da bi lahko kumunicirali z učenci.. tudi učenci so dobili brošuro v albanščini prevedeno v sloveščino osnovne vsakodnevne komunikaciske izraze... Tukaj je bil veliki halo zato so nekoga določili za krivca.. ...prikaži več. in kao... lažna vsebina...

    • lojs 16:31 30.marec 2023.

      ja, kateri učitli, res me zanima

    • rd2dmk2 17:22 30.marec 2023.

      lojs vzemi bilobil. kajti med coronsko okupacijo je kranjska šola moral aposlati navodila v albanščini za delo učenvev od doma. torej zadovoljen ?

  • 4krogci 17:41 30.marec 2023.

    Ah Srpenica...domači kraj Krivca, zvestega oprode samega velikega JJ....ni tak lažen zapis nič novega na tem območju, po volitvah so bli plakati ker nas (SDS) niste podprli se zacnite ucit srbohrvascino......katera mimogrede sploh nikoli ni obstajala niti v bivsi drzavi!!!

    • djdj 17:57 04.april 2023.

      A ni iz Drežnice? Retorično vprašanje, ker me odgovor ne zanima.

    • 4krogci 14:01 05.april 2023.

      Nope Krivec zivi na Srpenici…JJ se pa porocil v Drežnci.

  • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 16:15 30.marec 2023.

    Alanforda (ta starga) za obvezno čtivo, pa ne bo treba nobenihtečajev.

  • pravičnik77 16:13 30.marec 2023.

    se v Slovenijibdejansko dogaja nekaj takšnega. mene so klicali iz enega ljubljabnskega ki se ukvarja z delnicami... mi zacne nekej nakladati v htvaščini, semnmu odgovoril, da sploh me razumem kaj govori (seveda sem razumel) in ga mirno skenslal.. naslednji dan ...prikaži večn isto, ga skenslam, blokiram in to je to.. mi je pabsodelabec rekel, da sobga s Telekoma klicali, isto hoteli govoriti hrvaško, jih je tudi poslal v rodne kraje in prekinil.. izgleda nova praksa v Sloveniji

  • lojs 14:24 30.marec 2023.

    dokler bodo bebci v tem slovenistanu s čefurji pričal SH, ne rabimo znanja slovenačko ... zakaj mi sploh rabimo državo, če je folk glup do konca, to se res sprašujem

    • miro8 16:59 30.marec 2023.

      Čefurji po 20+ letih ne znajo slovenščine, pa tudi nočejo je znati, šovinisti pokvarjeni.

    • lojs 17:13 30.marec 2023.

      ni to noben šovinizem, ampak glupost folka ... če se je folk odločil za svojo državo, naj pri tem ostane ... povsod so neka pravila, od športa do politike, financ, odnosi, ... vsepovsod ... lahko si pa prevarant, ignorant in ...prikaži več golfaš vsepovsod, špilferderber ... kdo sploh takega resno jemle?

    • rd2dmk2 17:23 30.marec 2023.

      ja lojs šte češ ? pa jeddnu kafu molim sa slagom i šeferom.. no zapiš in nauče se če hočeš na bledu kavo dobit. mogoče , če dobr plačaš te pa še kaj naučim.

    • lojs 19:56 30.marec 2023.

      aa bbe eee cuu , daa bi eno kafoo eee ... sam še okol padem od blebetanja

  • sandi76 20:47 30.marec 2023.

    Srbohrvaščina ???? Pa kdo je tu nor ??? Kje mi živimo , na jugu Balkana ???

  • jakec1575 16:00 30.marec 2023.

    Srbohrvascina ne obstaja. In je zalitev za dve suvereni drzavi v regiji.

    • lojs 16:29 30.marec 2023.

      obstaja za slovenistan, kjer folk itak nepismen glede teh šprah ... ampak se trudijo še rit jim obrisat

  • bojovi 00:06 31.marec 2023.

    V Sloveniji na delovnem mestu, bi morali samo slovensko govoriti in noben drug jezik.

  • kapibara1 15:50 30.marec 2023.

    Bivša je bila na Pošti jugoslavije v službi.. že leta 70-80 so jim pisali depeše, da se mora na poštah v SLO in po celi Jugi govoriti samo ćefušćino ( jezik ki NI Slovenski )

    • lojs 16:30 30.marec 2023.

      pa kaj, zdej mamo slovenstan ... naj se jebejo ... če ti čefur nekaj blebeta, mu rečeš, da znaš samo "jebi se" ... a ni to dost

    • rd2dmk2 17:20 30.marec 2023.

      e lojs da te vidom naslovenskih železnicah, ko boš to izjavil tamle na poti med jesenicami in novo gorico-- upam da te kondukter ne vrže ven sredu bohinskega tunela.

  • Avatar Jaka Steiner
    jaka4 18:29 30.marec 2023.

    Stet Janezov portal e-maribor, ki širi lažne novice.

  • rd2dmk2 13:59 30.marec 2023.

    jezik srbohrvaščina ne obstaja. to si zapomnite. predvsem če boste začeli pred hravtom da znate srbo.... se da zgodit da ne boste dokončali, ker boste dobili kero na mavl. ko boste pa pred srvo zastavili z srbohrvašč.. pa boste z ...prikaži več enakim procesm ustavljeni v razgaljanju svojih lingvističnih neznanj. obstaja srbski in hravški, vi pa kar pogumno v šolo , za oba..

    • popokatopetl 14:59 30.marec 2023.

      Vedno prec povem da jih zaradi enoletnega kursa SH malo razumem ampak ne znam kaj dosti pravilno povedat, pa jih nisem še nikol fasal, zmenili smo se pa v glavnem vse. Jezik SH je pač zgodovinsko dejstvo iz časov rahlo ...prikaži več prisilnega bratstva. Natančneje smo se učili pol leta latinsko ijekavsko HS, pol leta pa ekavsko ciriliško SH, seveda se ne naučili kaj dosti.

    • rd2dmk2 17:19 30.marec 2023.

      popo nisti bi bil na pravih krajih . pr ta zavednih..jest sem imel srečo da sem cel ostal.

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 14:33 30.marec 2023.

    Le kako vas ni sram levičarji prodali ste državo jugovini sedaj boste še jezik !? Res smo sramota naroda!! Takšna podjetja,ki objavljajo take stvari bi bilo potrebno napoditi iz Slovenije !! Ne vem kaj se nekateri greste z to prodajo identitete??

  • Grof 14:15 30.marec 2023.

    Goloba in njegovo jato bo narod kmalu poslal na tečaj malajščine v Gvatemalo kjer se cedita med in mleko. Ender je to šolo že dal skozi, ka se mu pozna ob vsakem zapisu na teh straneh

  • vojko19 13:11 30.marec 2023.

    Gospa Šulin, a ste vi bila na plebiscitu?

    • blayo 13:17 30.marec 2023.

      Kako pa veš da je ona to napisala? A si bil na tečaju forenzike?

    • Svobodnež 13:28 30.marec 2023.

      Vojko19, ali si ti polpismen, ali pa se delaš blesavega? Če bi prebral članek, bi vedel, da je bil dopis LAŽEN!!! Ti pa še kar bluziš o nekem plebiscitu, ki nima veze s to temo. A sploh veš, koliko tečajev ...prikaži več tujih jezikov organizirajo podjetja za svoje zaposlene? Sam sem v času svoje delovne dobe obiskoval tečaj angleškega, nemškega in italijanskega jezika, pa sem še vedno živ. Tudi srbohrvaško sem se učil v šoli, pa me ni ubilo. Mi je pa jasno, da je v Sloveniji uraden slovenski jezik.

    • Svobodnež 13:33 30.marec 2023.

      Poleg slovenščine sta na območjih italijanske in madžarske manjšine uradna tudi italijanski oziroma madžarski jezik. Ampak če poslušaš današnjo mladino ali prebereš njihove "umotvore", hitro ugotoviš, kako "ljubijo" materinščino! Komunicirajo namreč v spakedranščini, ki bi se je normalen človek sramoval.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 16:18 30.marec 2023.

      Ljlkanje je zdaj moderno. Pa "majke mi." Mamo najstnico doma ampak ima tako družbo, da se jih čefurščina ni prijela. Zaenkrat.

    • 4krogci 17:50 30.marec 2023.

      hahah tipicno po ovcje SDSovsko....en vas spesni to neumnost (se slovnicno ni pravilna lih tolk vi "domoljubi") pa hop pol blejat kako je ena, ki se ve ne da ta papir obstaja da ga je celo spisala in podpisala obsojat ...prikaži več in zmerjat hahahahha tipicno po SDSovsko sami sebe u rit ugriznt...ja ja manjka inteligenca se vidi! pa PS: Vojko19....Ravno vas sefe je se edini v SLO politiki s partijsko knjizico...ampak ja to ni vazno drugi so pripadniki partije pa udbe hahahha

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.