Slovenija
119 ogledov

Izpoved reševalca: Na Karitasu se je moral skregati, da so sprejeli brezdomca

Komentarjev 49
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • francl12 21:56 09.januar 2017.

    jap bo takoj dobil 1000€ in stanovanje!

  • sprehajalec 12:39 10.januar 2017.

    Dušan, končno tema zate, da si se pokazal.... Župnik, ha, ha, ha...

  • gordol 17:58 10.januar 2017.

    Pohvala reševalcem, a tudi domovi za brezdomce morajo imeti neka pravila. Po moje je napačna predstava, da lahko prideš kdaj koli in tam kar prespiš, pa tudi vsakega ne morajo sprejeti. Npr. verjetno ne sprejmejo človeka, ki je opit, ali ...prikaži veči pa takega, ki je tam že bil in je delal cirkus. Vsi smo zelo človekoljubni, ko sedimo na toplem in pišemo komentarje, koliko pa je takih, ki bi temu brezdomcu sredi noči odprlo vrata svojega doma in mu dovolilo, da prespi v dnevni sobi.

  • hpet 15:56 09.januar 2017.

    Žal imajo tudi na reševalni službi kakšen tak primerek osebka, kot je bil ta na Karitasu. Iz prve roke lahko povem primer brezdomca, ki mu je noga razpadala pri živem telesu. Gotovo opit, morebiti še s kakšno dodano substanco. Ker ...prikaži več je nepremično ležal vsem na očeh mimo hiteče množice brezskrbnikov, sem preveril ali je možakar sploh še živ. Poklical sem reševalce, obrazložil situacijo, nakar me možakar na drugi strani telefona vpraša ali želi zdravstveno pomoč (?). Posredoval sem vprašanje na katerega je odgovoril da ne, čeprav jo je brez dvoma potreboval. Možakar na sprejemni linij me je nato precej surovo prekinil in zaključil: "Žal so si sami izbrali takšno življensko pot" in rekel, da ima nek drugi nujno primer. Z vsem dolžnim spoštovanjem do reševalcev.

  • Majazmaja 16:14 09.januar 2017.

    Pred nekaj leti sem spakirala zimska oblačila za RK in jih predala neki moževi družinski znanki, ki je dela na RK kot prostovoljka. Ko sem jo naslednjič srečala na nekem družinskem praznovanju, je začela vzklikati, kako lepe cunje sem dala ...prikaži več in da sta jih s hčero kar vzeli, saj jih je za 'tiste ljudi škoda.' Omizje je kar utihnilo, sama sem bila popolnoma zgrožena, saj sta gospa in njena hči zelo dobro situirani. Povedala sem ji, da sem oblačila dala zato, da bi jih dobili ljudje, ki si jih sami ne morejo kupiti in da ne bom dala ničesar več. Od takrat naprej dam gospodoma s komunale, ki jih nosita družini v Bosno. Mi njim oblačila in kakšne igračke za otroke, oni nam kdaj kakšen kajmak, vložnine, pletene nogavice ...

  • Boris Odreitz 17:25 09.januar 2017.

    CSD je en velik drek ko morajo tzadeve reševati pa ne naredijo popolnoma nič

  • Andrej Štesl 19:00 09.januar 2017.

    Uradni odgovor Nadškofijske karitas Maribor (www.facebook.com/karitasmaribor)V nedeljo, 8. januarja 2016 popoldne je g. Marko Plateis objavil opis dogodka, kot ga je doživel v okviru opravljanja svoje službe pri Nujni medicinski pomoči Maribor, ko je v Zavetišče za brezdomce ...prikaži več Nadškofijske karitas Maribor skupaj s sodelavcem pripeljal brezdomca. Po svoje ta zapis pozdravljamo, saj opisuje konkreten dogodek in ne posplošuje, kot večina komentarjev, ki sledijo temu zapisu. Konkretne navedbe namreč omogočajo, da morebitna neprimerna ravnanja naših sodelavcev popravimo in se zanje prizadetim opravičimo.Obžalujemo in opravičujemo se vsem prizadetim, če je delavec v zavetišču Karitas tako reagiral, kot je opisano in kroži po Facebooku in kar so povzeli tudi nekateri mediji (Maribor24.si, Žurnal24). Ravnanje, kot je opisano, je nedopustno in v nasprotju z občečloveško kulturo ter etičnimi načeli Karitas. Ker želimo celovito razjasniti vse okoliščine opisanega dogodka, sm

  • Zmago 19:53 09.januar 2017.

    V razmislek:https://www.youtube.com/watch?v=WgtR0eDBVnQ

  • partizanka 20:41 09.januar 2017.

    naslednjič naj reče da je iz Afganistana

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.