Slovenija
34753 ogledov

Janša bi vam dal 29 evrov višjo plačo, Golob le 11 evrov

Komentarjev 145
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar NX11
    NX11 16:57 15.december 2022.

    Torej 90% komentatorjev meni, da ima golob prav, Nemci pa se motijo.

  • Soljatar 13:15 15.december 2022.

    JJ KING

  • Fredi34 10:50 15.december 2022.

    Janša nas je zadolžil, kot se je zadolžila večina držav, ki je hotela vzdrževat dobro kondicijo gospodarstva. Turizem je tudi zablestel, kot še nikoli do sedaj. Golob pa gleda samo dohodkovno stran, odhodkovne pa ne. Marsikje bi se dalo privarčevat, ...prikaži več pa je sam rekel, da bo iz proračuna vsak dobil koliko bo hotel. Seveda je potem nekje treba vzet. To smo pa mi. Pa ne titi na minimalcih ampak tisti, povprečni ali podpovprečni, ki smo edini že dosedaj držali državo pokonci. V razmislek Svobodnežu.

    • Fredi34 10:52 15.december 2022.

      Typo: povprečni in nadpovprečni sem mislil napisat.

  • Soljatar 12:18 15.december 2022.

    levaki niso še nikoli nobenemu nič dali, razen bankam in svojim voluharjem.

  • Soljatar 12:18 15.december 2022.

    smrt Golobizmu...

  • Željko 08:51 15.december 2022.

    Bravo kretenasti galob res ne vem zakaj bi ljudje delali dolgoletne šole - fakse da imajo potem mogoče 50 eurov več od čistilke. Pa spoštujem delo čistilke vendar razlika mora biti ker če je ni ni motivacije za delo. Vračate ...prikaži več nas v komunizem in uničujete napredek. Bravo galob očitno ti res manjka svinca v krvi

    • rd2dmk2 09:24 15.december 2022.

      željko, ti sam odpust čistilke, pa da vidimo , kako bo čez tri tedne. in odpust par diplomantov in magistrov, pa da vidimo čez tri tedne a jih bo kdo sploh pogrešil. p.s. in mimogrede v pisarnah naših vrlih uradnikov ...prikaži več so čistilke, pa šolnikov pa.. tu pa tam. ja v vseh trgovinah trgovci morajo štacune počistit, pa še kdo.. torej naj poklic ki ga delam zamenjam za metlo ? kaj če bi ti šel pometat namest mene.

    • Željko 09:36 15.december 2022.

      Žal ne razumeš. Kako bi se ti počutil da bi delal za zdravnika 10 let faksa in potem dobival plačo dveh minimalnih plač. Najbrž ne preveč dobro

    • rd2dmk2 09:55 15.december 2022.

      žal razumem saj sem delal cel kup let za minimalca. in kar je še bolj žalostno, jest sem si šolo sam plačal. ljubček moj faks sem delal ob delu in mnogo let je moja plača šla za moje šolanje. in ...prikaži več in še to cvetko ti bom povedal, prfoksi so mene in meni podobne zanalašč sesuvali, da smo ponavljali, ker vsak izpit si plačeval. tolk o ubogih dohtarjih. pa da vidim enga, ki se je sam šolal !

    • Željko 10:01 15.december 2022.

      Vidim da zagovarjaš jugoslovanski komunizem v katerem so bile razlike med plačami majhne. Vsi so imeli delo pa če je bilo kaj za delat al pa ne. In produktivnost je bila nula. Bravo sistem za kozlat.

    • rd2dmk2 10:11 15.december 2022.

      željko, torej v jugi ni nihče delal pa vsi imeli plačo. in sistem za kozlat. pa ti si skoraj bi me pobralo od smeha, ti si res .. daj še enkrat samga sebe mal posluš. nihče ni delel in vsi ...prikaži večsi so imel plačo. sedaj pa vsi garamo, plačo ima pa.... EDEN. to je pa sistem za ploskat. bravo . kaj naj rečem željko . mi pošlješ tvojo plačo. očitno jo ne rabiš v takem krasnem sistemu.

    • Željko 10:18 15.december 2022.

      Pejdi si kdaj kak zgodovinski film pogledat kako je Tito pufal Yugo in kako se je talal denar. Če ne veš ne govori. Imam dobro plačo zato ker delam več od večine in je ne mislim talat levim lenuhom ki ...prikaži veči bi radi vzeli onim ki delajo in dali lenuhom ki ne delajo. Ker smo pač faking socialna država. Kdor ne dela naj ne je

    • mph2 11:57 15.december 2022.

      @zeljk, yu je bila znana po rednem vračanju dolgov in je dobila posojila. zadolženi pa smo bili drastično manj kot nas je samo princ teme zadolžil. Vsakokrat je naredil isto ob vsaki vladi. Prav zanimivo, da ga večina naroda rezen ...prikaži več zvestih vernikov ne prenaša in je javno povedala to 24. nenavadno kaj ne glede na med in mleko ki sta se cedila po tvojem pod njim. Da niti ne omenjam totalne zlobe in maščevalnosti s katero je to bitje prepojeno in se pozna na vsakem koraku.

  • Avatar zoo
    zoo 15:23 15.december 2022.

    Uh, ste dobri v huškanju ljudi!!!

  • miho 12:16 15.december 2022.

    Golob, njegovi poslanci in vsi njegovi, ki prejemajo plačo, se ne zaveda, da bodo tudi sami imeli nižjo plačo zaradi tega zakona o spremembah zakona o dohodnini.

  • Soljatar 11:07 15.december 2022.

    Janša je dal 100krat več in 100krat hitreje...ta podgana golbarska pa pol miljarde v HSE, delavcem in upokojencem pa prst v guzico...volilci Golobarja ste lahko res ponosni nase...

    • endrug 11:22 15.december 2022.

      In s svojimi 100krat hitreje pospravil 100krat več v svoj žep. Si že pozabil ali se nočeš tega več spominjati.

    • Svobodnež 11:57 15.december 2022.

      Endrug, po moje soljatar ni na nivoju, da bi razumel take zadeve. Piše pač, kar mu gazda naroči.

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 12:12 15.december 2022.

      soljatar, preprostež moj dragi, slikaj si janso in si ga nekam zatakni.

    • Soljatar 12:23 15.december 2022.

      ti boš moral pa kmalu za preživetje tiča fafat golobu...

  • Luksi 08:22 15.december 2022.

    Tako bo zdaj, ko smo svobodni. Saj je vnaprej povedal, pa smo ga kljub temu izvolili in nima smisla zdaj " jamrat". Plešemo lahko tudi goli in bosi...

    • rd2dmk2 09:17 15.december 2022.

      luksi, pod janšo bi bili goli in bosi, samo plesat ne bi bilo cajt, ker bi morali garat. za Vizjake in njihove kolege.. tako da lahko si vesel da imaš cajt plesat. nauči se , pa pejd plesat , zdej ...prikaži več bo kmalu festival v Riu, boš lahk dobro zaslužu.

  • alen04 08:15 15.december 2022.

    Hvala Halob in svoboda, ter ostala koalicija. Za nas, ki niti minimalca ne dobimo je nekaj € na mesec ogromno, za vas vem, da je to pljunec v morje. žalostbo, da mi, ki imamo že tako malo in s težavo ...prikaži več prebijamo iz meseca v mesec, bomo imeli še manj. Hvala za vse to. Za vas je pomembno samo to, da bodo vaše riti polne, za malega človeka vam je vseeno.

    • rd2dmk2 09:16 15.december 2022.

      alen , ni golob kriv da imaš minimalca. kriv si TI SAM. ja ti sam si kriv, ker si podpisal tako pogodbo in si pokleknil in upognil hrbet. kaj zdej prosiš vbogajme. pejd do direktorja , pa zahtevaj plačo. ne ...prikaži veče pa kot "ubogi" turistični delavci. celo sezono so tiho delali sedaj pa mislijo štrajkat. vsi direktorji pa v smeh. namest da so na mize dajali obvestila kako male plače imajo turistom, naj bi jim dali obvestilo "danes streže in kuha -direktor ". pa uživajte.

    • alen04 12:04 15.december 2022.

      rd2 takšnih kot sem jaz je 40,000+ in se nam vsak € pozna. Upam, da ne boš nikoli v podobni situaciji, morda pa tudi slabo ne bi bilo, da bi razumel zakaj se delovno aktivnim z minimalcem vsak € pozna. ...prikaži več Morebiti je bolje, da se obesim na socialne transferje, različne dodatke in hodim 10 dni lopato obračat, ter se ti smejim, ker hodiš v službo? Tudi ta možnost je ali ne?

    • alen04 12:07 15.december 2022.

      rd2, ni potrebno, da si doktor kvantne fizike, da ugotoviš, da imaš pod sedanjo vlado manj kakor bi imel pod prejšnjo. Povsem jasno ti povem, da sem Goloba volil, kar mi je seda zelo žal. Schengen so podarili, Fajonova pa ...prikaži več polna besed; Schengen gre z AS z roko v roki, dohodnina tudi zajebek, Bobnarjeva je tudi precej povedala s svojim odhodom. Dejansko je najbolje biti prisesan na transferje, res je tako. Zakaj pa ne, konec, koncev????

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 12:14 15.december 2022.

      alen, potem pač puščaš, da te delodajalec ožema. za to ni kriva država. ne trkaš na prava vrata.

    • rd2dmk2 16:06 15.december 2022.

      alen04 sedaj ti pa še tole povem, torej meni privoščiš minimalca, sam pa ne upaš naredit nič . lej HVALA ZA TVOJE KLEČEPLAZENJE in tvojo bojazlivost. zarad tebe, ker si nič ne upaš, ja imam tud jest manjšo plačo ali ...prikaži veči pa posledične sem brez službe, ker jest se za plačo borim, ti , izdajalec, pasam da jo imaš.

    • alen04 08:47 16.december 2022.

      batom in rd, zaposlen sem v JU, kjer so (to verjetno poznata) delovna mesta ovrednotena in nimam nobene pogajalske moči. Torej; vzemi ali spakaj na zavod. Priznam glede na ugodnosti, ki jih imajo brezposelni, da vedno bolj razmišljam v tej ...prikaži več smeri. Ničesar kar ni res nisem napisal, vse kar drži. Tudi božičnice nimamo v Ju, kar marsikdo prejme, delamo pa vseeno. 140€ dobim doplačila, da pridem do minimalca,

    • alen04 08:48 16.december 2022.

      17. plačni razred in 22€ na mesec več se nam prekleto pozna. Ostalim seveda ne, vse jasno kaj pa drugega. Vidim, da moram tudi sam "izkoristiti ugodnosti brezposelnih", žal je vse kar sem napisal res. Seveda so vse vlade enake, ...prikaži več, ena slabša od druge.

    • rd2dmk2 10:11 16.december 2022.

      alen04 v JU je preko 50 sindikatov. v firmi, kjer sem delal okoli leta 2009 v začetku finančne krize je endan prišel direktor in dejal, "v riti smo, plače so pod vprapšajem, pa da mi niti ne pomislite na kakšen ...prikaži večn sindikat" tolk o tvojem jokanju nad JU. ko boste v JU kdaj ostali brez plač, pa začni jokat. sam sem dobil v eni od firm list papirja na katerem je pisalo kolk bi moral dobit pa vrečo moke. si ti kdaj to dobil ? pejd na zavod. lahk pa greš v mercator ali pa tuš. za 660€ bruto na mesec

    • alen04 13:12 16.december 2022.

      rd2 sploh ne dojemaš širše slike, saj trdiš, da sem edini, ki pove tisto kar je res. Jočeš morda ti, jaz sem jasno povedal, toda tega bistva seveda nisi dojel in sem vesel, da te ne poznam, saj se s ...prikaži več teboj ne bi imel kaj pogovarjati. Naj malo bolj jasno razložim. Glede na vse, se ,mi bolj splača biti na zavodu, prejemam socialko, regresirana malica, izleti, knjige zastonj, energetski in ne vem kateri vse dodatki...kakor, da se tukaj pulim. Je sedaj bolj jasno???

    • rd2dmk2 14:20 16.december 2022.

      kaj čakaš ... pravi viking loto.. kaj še nisi na zavodu ?

    • alen04 10:08 17.december 2022.

      Rad karma je velika prasica in verjemi, da jo boš občutil. Kar norčuj se iz ostalih, srečal jo boš, v to ne dvomim.

    • rd2dmk2 14:19 17.december 2022.

      pa kdo piše jest ali ti o zavodu in ugodnostih brezposelnega. problem je, ki ga ti ne vidiš in ga tudi nočeš vidit, da se jest borim za višje plače mojo, tvojo, od kogarkoli. ti si pa tih in delaš ...prikaži več za mižerijo. in jokaš kako bi bilo krasno it na zavod. ja no pejd. al pa se potegni zase. in če boš ti zahteval pravično plačo, bom imel tud jest večjo možnost uspeha. tako pa mi moj delodajalec v brk se smeji in pravi: r2, kaj se buniš, je dost alenov, ki komaj čakajo da te zamanjejo za pol plače.

    • rd2dmk2 14:27 17.december 2022.

      sicer pa alen, . če že dohtarji hodijo iz JU na privat sektor , kdo pa tebi brani ? rabi se delovna sila , o kolk se je rabi. gostici so imeli do včeraj najnižjo bruto plačo 590€. BRUTO. pa ...prikaži veča delaj nedelja, praznik, prvi maj, sobota. saj pravim kaj čakaš. veš kaj alen. kurc naj te gleda, če sam čakaš na tisto oljašavico. kolk ste dobil v JU povišice ? kolk pa so jo v trgovskem sektorju, gostinskem, gradbenem? pregovor govori : vzemi tistemu , ki jamra in daj tistemu, ki se hvali.

  • h4ck3r 08:45 15.december 2022.

    G. Zalaznik....pozabili ste na del za s.p. kjer bodo tile sedaj tudi na slabšem, lahko še en članek o tem...

    • rd2dmk2 09:21 15.december 2022.

      ja H4ck3r s.p. bodo na slabšem. oh ja cel cajt si izplačujejo minimalca, zraven pa iz s.p. plačujejo počitnice zase in familijo. pa še kaj drugega. lahk bi povedal par primerov, kako se to naredi, pa je že.. problem davčnega ...prikaži več svetovanja na črno. bom tiho. ampak povem pa lahko to kar je res. delavec ne more plačat novih gum za avto iz prihodkov firme kjer dela, tisti v s.p. pa lahk. sam če zna.

    • h4ck3r 11:34 15.december 2022.

      sam nisem s.p., poznam tudi sam nekaj "iznajdljivcev". Sem pa kljub temu mnenja, da višja obdavčitev ni rešitev in bo to povzročilo samo to, da bo teh iznajdljivcev samo še več in s tem še manjši pritok davkov v državno ...prikaži več blagajno. Sicer pa se vidi kdo je tam gori in da nimajo nobenega stika z realnostjo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.