Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
353 ogledov

Kako tri šole ustrahujejo pol države

Komentarjev 53
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mph 23:16 18.februar 2015.

    Ja, vedno manj je brezplačna, na žalost so šli mimo stari dobri časi izpred desetletji.

  • spenjac 23:39 18.februar 2015.

    Harvard, Oxford, Sorbonna, Stanfort, MIT, vse to je zasebno in vse to je vrhunsko. Le želim si lahko, da bi tam študiral. Ampak nisem, ker nisem imel denarja za šolnino. Šolnino, gospodje, ki jo mora plačati vsak sam. Izjemni pa ...prikaži več dobijo štipendije. Ne plačuje država.Sicer pa: vse bi sprivatizirali, potem pa bi zasebnikom dajali denar iz proračuna. zakaj potem sploh privatizirati, če moram tako ali tako plačevat z davki? Dobri bog, a nebi raje ti plačal za te šolnine, tako, malo iz pušice?

  • macola 23:44 18.februar 2015.

    Če so bili tisto zate stari dobri časi....pol pa prepiši otroke v S. Korejo! So me filal v OŠ o "bičkovi skali" in "herojih", ki so vas vzeli za živi ščit....pri likovnem morali pacati "grde" nemce, ki napadajo uboge partizane....niso ...prikaži več pa nam povedali, da je v Sloveniji že v začetku prejšnjega stoletja stala džamija....to je samo en mali primer poneumljanja tvojih "dobrih starih časov".

  • macola 23:47 18.februar 2015.

    A to so vse slovenske šole? Nisem vedu...očitno sem hodu v javno?! Zdaj ste pa že pametni za tuje šolske sisteme....halo....verjetno veš kako se tam vse skupaj financira, a ne.

  • sarajst 01:36 19.februar 2015.

    butl

  • Papaja Popi 08:49 19.februar 2015.

    Nikoli, ampak res nikoli niso cene enake v Tušu, Mercatorju in Šparu.

  • daredevil 09:29 19.februar 2015.

    Zakaj pa, saj sem povedal bistvo,dejstvo, ampak to verjetno ni po godu ljudem ki bi uničili še tisto malo kvalitetnega javnega servisa. S tem pa večjo razslojenost.

  • atzz 11:26 19.februar 2015.

    Tak zasebnik bi jaz tudi bil - z javnim, državnim denarjem. Če si privatnik, potem bodi frajer in bodi privatnik, ne pa se šlepat na državni denar.

  • mph 17:45 19.februar 2015.

    Ne, S. Korejo nam ustvarja tukaj JJ in RKC. Kje pa si zdaj prišel na džamijo pa mi res ni jasno (mimogrede, je ne podpiram).

  • Mkovac22 20:36 19.februar 2015.

    mph, očitno nimaš pojma o čem govoriš, če nič ne veš o slovenski razdeljenosti pred vojno. Sicer je pa res, da so za res pravo razklanost poskrbeli tvoji komunisti, ker jim je to pomagalo pri prevladi nad narodom. Očitno zelo ...prikaži več uspešno, tebi so čisto izprali možgane.

  • mph 19:23 19.februar 2015.

    Jo poznam. Demokratični socializem. :-)

  • Papaja Popi 16:57 18.februar 2015.

    Zasebne šole se nikakor ne smejo financirati iz javnega denarja.To so dejstva in tako mora biti.Ne bomo zaradi dobička posameznikov vsi plačevali.

  • mph 23:19 18.februar 2015.

    Seveda. Oz. naj bo zasebno kot v tujini potem res zasebno. Rezervirano izključno za milijarderje.

  • macola 23:37 18.februar 2015.

    Še enkrat počasi preberi zgornji članek....bo šlo? Ne najdem kakšne povezave s tvojim blebetanjem....Govorimo o treh OŠ od 447 OŠ v Sloveniji in programu, ki je za vse ENAK!!!

  • mph 01:45 20.februar 2015.

    Daj preberi si malo kakšno tujo literaturo ali pa recimo Britansko enciklopedijo preden daš svoji domišljiji krila. Eno so tvoje fantazije, nekaj čisto drugega pa svetovno priznana resnica.

  • janez-ne-jansa 14:23 20.februar 2015.

    "Je najboljša pot do kakovosti to, da prepovemo vsako izbiro. " jaz ne razumem naplačila privatnih šol iz proračuna kot prepoved izbire. Dejstvo je da je javno šolstvo zagotovljeno za vse državljane Slovenije. Zasebna šola pa je nadstandard, v kolikor ...prikaži večor se starši odločijo vpisat svoje otroke tja potem je to storitev normalno treba plačat ne vem v čem je problem?

  • Papaja Popi 17:56 18.februar 2015.

    Če ne veš kdo ima dobiček, pač ne veš, ne mislim razpravljat.Mogoče se samo delaš, da ne veš.Mogoče si od teh dobičkarjev.In dobičkarjev pravim, ker to so ogromni zaslužki. O tem ne mislim razpravljat.Kdo jih sili ...prikaži več , da odpirajo zasebne šole---------dobiček.Potem bi lahko država vsakega privatnika financirala.Če bi jih financirali, bi šli milijoni za njihov dobiček, medtem, ko nekaterim otrokom odvzemajo malico v šolah.

  • Kranjica 18:48 18.februar 2015.

    Žal mi nisi odgovoril, ali se ti zdi prav, da zasebne šole izvajajo učne programe, ki jih predpiše država, financirati pa se morajo same. Pa še to mi razloži, zakaj je tak naval na zasebne šole, ki morajo vsak leto ...prikaži več zavrniti za cele razrede učencev?Če bi bile nekvalitetne, interesa prav gotovo ne bi bilo.

  • Kranjica 18:56 18.februar 2015.

    To , da so "privat" šole dejansko RKC pralnice možganov, je, oprosti, bedarija. Niso vse zasebne šole v upravljanju RKC ( od osnovnih menda samo ena) , poleg tega pa poznam kar nekaj mladih, ki so zaključili šolanje na srednjih ...prikaži več zasebnih šolah, ki lahko potrdijo, da je to, kar pišeš, navadna floskula. Še bolj čudno pa je, da so zasebne šole vsako leto po anketah med najboljšimi. Tudi tiste, ki učijo, da obstaja Božiček. Kaj pa tiste, ki učijo, da obstaja Dedek Mraz?

  • spenjac 19:47 18.februar 2015.

    V čem je poanta tega članka? da je neka stvar dopustna, ker je je malo? Torej, lahko vozim prehitro in grem v naselju, kjer je dovoljeno 30km/h 33kh/h pa to ni težava, ker je samo 3km/h preveč? G. Zalaznik, vaš ...prikaži več članek res nima pretiranega smisla.Sam menim, da naj naj obstajajo zasebne šole, država naj jim predpiše nek minimum, ki ga morajo izpolnjevati, ostalo pa naj urejajo šole same. Financirajo naj jih starši. Zakaj bi moral jaz del svojega denarja izdvajati za neko madraso ali katoliško šolo sredi Ljubljane, če pa pravzaprav sploh nisem religiozen? Zasebni vrtec za oba otroka plačujem sam, smem predlagati, da mi ga plača država? Sicer imam na voljo javni vrtec, ampak sem se odločil za zasebnega, ker je preprosto boljši za otroka. Vsi, ki imate otroke v javnih vrtcih, smrkave in zanemarjene, prosim, doplačajte še zame.Je v članku govora tudi o nekem argumentu konkurence? Je šola blago, ki ga je treba čim bolje tržiti v gospodarstvu svobodne konkurence ali je

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.