Slovenija
532 ogledov

Kdo ima prav: lastnik gozda ali "kradljivec kostanja"?

Komentarjev 51
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jgm 05:56 14.oktober 2016.

    Glede nabiranja gozdnih sadežev bi bilo potrebno spremeniti zakon: prepovedati nabiranje, razen, če dovoli lastnik. Ponekod so gozdovi že povsem izropani in nekateri nabirajo in nabirajo, čez vse razumne meje in ker ne morejo porabiti, potem zavržejo.

  • mph 07:12 14.oktober 2016.

    Izgleda nisi prebral članka, po zakonu ne morejo nabirat in nabirat, .... imajo pa vsi pravico nabrat do 2kg. Kako so gozdovi "izropani" po tvoje, če nekdo pobere na tla PADLI plod?

  • endrug 08:04 14.oktober 2016.

    Pametno.

  • endrug 08:08 14.oktober 2016.

    Javno dobro. Komu ni to jasno. Tiste, ki pa naberejo več kot dve kili pa nagnat. Zaradi mene lahko količino plodov, ki jih lahko ljudje naberejo celo znižajo na eno kilo.

  • smejka 10:11 14.oktober 2016.

    Imam majhen vrt in ne želim , niti dovolim, da kdorkoli v njem kaj nabira(brez mojega dovoljenja).Gozd(žal ga nimam) je velik vrt....prav je, da se dovoli po njem sprehajat, občudovat, spoznavat.Da pa iz njega kaj odnesem, se mi zdi prav, ...prikaži več, da mi dovoli lastnik.

  • Avatar praufo
    praufo 10:15 14.oktober 2016.

    ja in to z izgovorom, ki ga ne pove na glas, "moje je moje", kar je načeloma prav in pravično, je pa škoda če zgnije in škoda je tudi, če nespametni "nabiralci" smetijo, in delajo škodo po gozdu, ... težko ...prikaži več je tukaj bit pameten, ... predlagam več vzgoje, spet je na vrsti šola

  • allstarr111 10:42 14.oktober 2016.

    Kdor ma hosto in bi si občasno rad zaželel kake mlade poskočne punce, naj da oglas, lahko tekaš, telovadiš, tudi flodraš in nabiraš plodove v moji hosti, ampak za protiuslugo mi ga moraš občasno malo uveseliti :)

  • KOJAK 10:57 14.oktober 2016.

    Lepo si napisal praufo...vzgoja

  • KOJAK 10:59 14.oktober 2016.

    Vsak pravi čebelar ti bo z veseljem odstopil nekaj medu, si pa lahko vesel da imaš tam čebelarja, kar pomeni da je gozd zdrav + čebele oprašujejo.

  • KOJAK 10:59 14.oktober 2016.

    Super ideja z davkom...

  • KOJAK 11:00 14.oktober 2016.

    Vsaj en k ni slovencelj.

  • kapibara 11:06 14.oktober 2016.

    Mogoče... naslednič te bodo pa gobe prerasle.. boš kar čudno zginu.. boš za kompost gozdu..

  • KOJAK 17:15 14.oktober 2016.

    Pomiri se pa hitr še en šnopc vase vrž. Predlagam da povsod kjer je tvoj gozd nabiješ table in gor napišeš, da je lastnik zajeban človek in da raje vidi da vse zgnije kot da bi kdo kaj pojedel. Lahko ...prikaži več pa prideš na moj vrt in si nabereš peteršilja, poleti tudi bučke ker imam tega preveč in RAJE vidim DA KDO ZAUŽIJE kot da ZGNIJE.

  • Ludvik Miholic 17:20 14.oktober 2016.

    zastrupi kostanje pa ga nebo nikoli vec v tvojem gozdu

  • Avatar praufo
    praufo 17:21 14.oktober 2016.

    vidim, da si jezen, ker tako glasno pišeš, ... no pa tudi to je pravica, moram rečt, da te podpiram, edino tega ne vem, kako boš vedel kdaj ti je kakšen "rekreativec" plunu kakšen kostanjček ali pa kdaj je kakšna ...prikaži več gobica zmanjkala ... žal je zelo veliko takih, ki se repenčijo, ko greš pa pogledat v njihovo "bogastvo", pa vse leži povprek, čeprav je za njih to negovan gozd ali celo g a j j j ...

  • Ludvik Miholic 17:25 14.oktober 2016.

    vi smrdeci mestniki koliko papirja in plasdtenke pa pustite v gozdovah

  • raf 17:31 14.oktober 2016.

    to je ena varianta, druga pa zalit z gnojnico, v vsakem primeru je prihod v gozd na lastno odgovornost...

  • Avatar praufo
    praufo 17:37 14.oktober 2016.

    a nimaš nič bolj smrtonosnega, okoli svojega bogastva napelji bodečo žico pa mrežo, pa elektriko noter ... se ti zdi to dovolj

  • h3o 19:47 13.oktober 2016.

    In potem, so gozdovi uničeni in pohojeni in razhojeni v središču (tista sredina, srce gozda izgine in vse živali kjer se tam skrivajo). In kjer je ena bajta, potem nastane vas. Najprej si gospodje pozidajo bajto sredi hoste, nato pa ...prikaži več poasvaltirajo do nje. Nato pridejo drugi in pozidajo bajte samo na eni strani ceste, nato pa še na drugi strani. Tako so uničili vse slovenske gozdove. Vsi gozdovi na obrobju so uničeni, tako pa postanejo uničeni gozdovi v središču. In na tak način smo uničili bogat ekosistem gozdov. Skrajni čas je, da se posamezne bajte sredi gozdov podre uniči in pogozdi. Skrajni čas

  • primoz.g 22:13 13.oktober 2016.

    Ja nisi šel v svojo hosto, to je problem

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.