Slovenija
532 ogledov

Kdo ima prav: lastnik gozda ali "kradljivec kostanja"?

Komentarjev 51
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • primoz.g 22:16 13.oktober 2016.

    jest gledam svojo hosto kr nekaj hektarov, sem jo šele poverbu tako da nimam še stroškov z njo, ampak vidm kr nekaj objektov in kao čebeljnakov na tej h parcelah, kaj mi je storiti ?sicer gobarjev in kostanjarjev ...prikaži več ter ostalih tam ni, so pa tartufarji ? jih treba ovadit al kaj ??

  • Avatar praufo
    praufo 10:51 14.oktober 2016.

    napisala si zelo lepo in pravilno in tudi pravično je tako, edino pri zadnjem stavku se zadeve zakomplicirajo, ... po nekaterih področjih bi, če bi naredili analizo terena oz. lastnikov teh parcel, ugotovili, da se je po nekaj urah hoje ...prikaži več prehodilo teren nekaj deset lastnikov, ... ne vem koliko časa bi bilo potrebno, da vse obiščeš in vsakega posebej vprašaš, če lahko pobereš nekaj kostanja in kakšno gobo, ... najbrž bi tako kostanj kot gobe že kdo drug pobral ali pa bi segnilo vse

  • hpet 15:40 13.oktober 2016.

    Če si jih ogradil, ti jih vsak normalen človek v ograjen prostor ne bo šel nabirat. Seveda se povsod najdejo izjeme, vendar je npr. za mene to dovolj jasna informacija, da tam pač ne bom hodil.

  • erikkk 10:03 14.oktober 2016.

    jest bom tud premlatu tistga k mi bo samo omenu da ne smem ... da vidim heroja

  • slajan 17:10 13.oktober 2016.

    Tudi jaz imam privat gozd, pa mi na misel ne pride, da bi investiral v ograjo zaradi gob, kostanja ali drugih gozdnih sadežev. Več škode kot nabiralci mi naredi divjad. Dobrodošli vsi, tudi sam večino gob ne naberem na svojem zemljišču.

  • h3o 19:03 13.oktober 2016.

    mene motito, da slovenci gradijo bajte sredi gozdov. Nazadnje sem šel v ''neokrnjeno naravo''. sem šel po poti in zagledam novo BAJTO sredi najlepšega gozda. To bi morali prepovedati in podreti, ker gozdov ni več. lahko si pogledate na google ...prikaži več earth, vsi gozdovi po sloveniji so ''navrtani''. SRAMOTA

  • mirac 19:15 13.oktober 2016.

    Si pa čudak. Saj gre samo za plodove... kaj ima tu lastnina. Podpiram mnenje Slajana (zgoraj), več škode naredi divjad kot posamezniki. Saj drevesa ostanejo (in zelenje tudi), samo kostanj se nabira. Sicer pa zakon in v 43. členu je ...prikaži več zapisano, da je rekreativno nabiranje gozdnih plodov dovoljeno tudi nelastnikom gozdov za lastne potrebe. Torej, naj se nihče ne huduje preveč. A ne bi raje pogledali, kako so nekateri gozdovi urejeni in veliko več jih je NEUREJENIH. Sicer pa, če komu od lastnikov ne paše, pa si naj okoli gozda naredi ograjo, pa bo lahko mirno spal.

  • erikkk 10:07 14.oktober 2016.

    Jst velikokrat hodim po gozdovih, sploh v času kostanja. Moje izkušnje so žal take da kmet raje pusti plod na tleh zgnit kot da bi ga komu privošču... no niso vsi taki ... eni ti kr povedo naberte si kolikor ...prikaži več lahko, drugače bo propadlo ...

  • Avatar Zala
    Zala 23:55 13.oktober 2016.

    Večina novodnobnih lastnikov gozdov z njimi ne zna niti gospodariti. Niso živeli z gozdom in zanj ne znajo skrbeti. Imam nekaj gozda in se niti slučano ne ukvarjam s tem kdo se tam sprehaja in, če spotoma še kaj nabere. ...prikaži več Edino kar pa nikoli ne bom dovolila je kolesarjenje, vožnja s prirejenimi motorji in vožnja z avtom po gozdnih poteh. Uživajte v naravi in je ne uničujte. Kostanj naj vam tekne, če si ga boste nabrali. Tudi nad divjadjo se ne hudujem, gozd je njihov dom, mi smo samo obiskovalci. In je prav, da se tako tudi vedemo.

  • raf 16:57 14.oktober 2016.

    ZAKON GOR AL DOL!!!!ČE JE MOJ GOZD, KI SEM GA PLAČAL, TOREJ KUPIL, JE MOJA PRAVICA DA NAREDIM Z NJIM KAR BOM JAZ ŽELEL. V TEM PRIMERU- KOSTANJA, LAHKO ZGNIJE, KER JAZPLAČUJEM KATASTERSKI DOHODEK OD GOZDA IN NE ...prikaži več TAKOZVANI NABIRALCI REKREATVCI KI IMAJO MORDA SAMO MALI VRT ALI ZELENICO. LAHKO NABERE, PRVO ČE VPRAŠA, DRUGAČE NIMA VSTOPA NA MOJ TEREN, KER KAR BOM JAZ NAREDIL Z KOSTANJI JE MOJ PROBLEM. ALI JIH BOM POBRAL IN PRODAL ALI PA ZGNIJEJO. ČE KOMUR NI PRAV, MI NAJ POVE KJE MA VRT IN ZELENICO, PA SI BOM JAZ PRI NJEM NABRAL KAR BOM ŽELEL. AL JE TO PETERŠIL... ALI NA ZELENICI TRAVI, KI MI FAJN ZGLEDA, DA SI JO POSADIM NA SVOJE DVORIŠČE.... ČE KOMUR KAJ NE PAŠE PA NAJ SI GRE NA TRŽNICO KUPIT KOSTANJ, DA PA NE BI SLUČAJNO KDO JOKAL, ČISTO VSAK SI LAHKO KUP KAK KVADRATEN METER ZEMLJE, ČE SI JO ŽELI IN NAJ GOR SERJE KAM PŠE IN ŽELI...., SE ZA ZAKON TAKOJ, NO PASSING PROPERTY- ŠUS........KER GRE VSE SKUP PREDALEČ... PA KAJ SI MISLIJO, DA GOZD KR TAKO RASTE, , GA JE TREBA NEGOVAT I

  • Avatar praufo
    praufo 17:44 14.oktober 2016.

    namesto, da se toliko govori o inšpektorjih, ki vagajo nabirke, ki bi jih po vse tem praznem blebetanju, v sloveniji rabili nekaj tisoč, bi lahko razmislili o tem, da bi recimo uvedli neke vrste redarje, kot jih imajo občinarji, žal ...prikaži več sicer samo za kasiranje "napačnega" ali predolgega parkiranja, lahko bi služili v korist opozarjanja in eventuelno kaznovanja v primeru nespodobnega vedenja oz. onesnaževanja gozdnih površin ... problem je sicer v tem, da nihče ne more imeti kar tako pristojnosti na privat parcelah, v kolikor ni drugače dogovorjeno, ampak ... treba je opozarjat in vzgajat ... šopirjenje z grožnjami in podobno blebetanje je pa več kot zguba časa, konec koncev je za marsikoga ograja predraga za tismo malo zemlje, ... da ne govorimo o tem, če dotični lastnik sploh ve kaj ima in kje ima

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.