Svet
77 ogledov

Nihče tako neusmiljen kot Kim Džong Un

Komentarjev 26
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • kapuhs 19:59 06.april 2013.

    Ja res je, poleg tega je pa zanimivo kakšne članke pišejo o teh sv korejcih, kot da bi se jih bali vsi z amerikanci vred... Očitno so še edini, kjer vlada zdrava pamet.

  • kuki11 21:54 06.april 2013.

    Ja, res je bilo fajn. Gorivo na bone, kruh socialni, vožnja z avtom na par, ne par, prašek za pranje omejen, kava v Avstriji, kavbojke v Italiji, olja par litrov na osebo, inflacija 10000....%, pa kaj sem še pozabil? MNOGO!!!!

  • mph 22:59 06.april 2013.

    Spet bluziš?? Pa v kateri Yu si ti živel? NIHČE od nas ni bil NIKOLI v partiji. Je bilo par diskretnih namigov, da bi bilo koristno, dobro, ... in bla bla bla ... in nič durgega. Navadna delavska družina, kjer ...prikaži več je bila najvišja izobrazba takrat srednja šola v družini, nekaj kmetovalcev, tovarniških delavcev in nekaj pisarniških. In lahko samo trdim naprej, da se je bolje živel, beseda delavec je imela neko težo, ni bila nobena floskula.

  • puys 19:38 06.april 2013.

    Enako so govorili za Jugoslavijo, pa danes vidimo, da jo 90% ljudi zelo pogreša. Dol z propagando, naj se narod sam znajde!

  • zztop 21:00 06.april 2013.

    Kolk si ti star mph? 18 mogoče. Ja, glih zaradi stripov, so me peljali in zasliševali 1976 leta na postajo Milice, jebenti, pa ker smo nosili usnjene jakne, kva govoriš! Prek meje so te slačili in premetavali, nazaj grede pa ...prikaži več zaračunaval toaletni papir dvojno in itd. Žalost je bla miško, žalost, ne me spominjat no!

  • siesta 21:11 06.april 2013.

    zztop daj ne bluzi. Pa kaj ti misliš da so ljudje dementni da ne vedo kako so živeli?

  • fordA 21:23 06.april 2013.

    Bilo nam je lepo v Jugoslaviji bolje, kot nam je sedaj. Imeli nismo veliko ampak tudi manjkalo nam ni nič in smo živeli veliko bolje, kot živimo sedaj, ko imamo polne riti in smo pohlepni zelo nesrečni...

  • zcmr 21:28 06.april 2013.

    No in kako smo ziveli ??? Ni bilo olja ni bilo mesa ni bilo kawbojk ni bilo metel,nic ni bilo,omejili so nam nakupe v razvitih bogatih sosedah Italiji in Avstriji. Tja smo hodili kot cigani ze na kilometer so vedeli ...prikaži več od kje smo...Oni so se vozili v avtih mi v ficotih in 126.....Ce si kokodakal so te peljali na goli otok...Smrt komunizmu !

  • Opacity 21:43 06.april 2013.

    www.uporabi.net

  • siesta 22:13 06.april 2013.

    Pozabil si povedati da si rojen v 90-ih in da prodajaš bučke za krompir. Sploh veš, kdaj se je vozilo na bone in zakaj?

  • mph 22:25 06.april 2013.

    siesta, se strinjam s tabo, za živet je bilo vsega. Ne vem kje je živel zcmr. Nismo sicer imeli avta (smo bili navadna delavska družina), vendar ga v tistih časih marsikdo ni imel, niti v Italiji. Ja, seveda, kapitalistična Italija ...prikaži več je imel bolj živopisane zvečilne (nafilane z vsemi možnimi E-ji), bolj moderne modele kavbojk, ... in že takrat ljudi, ki so prosjačili za več kot 1 vogalom in dnevno so oropali po kakšno banko ali pošto, ...

  • mph 22:29 06.april 2013.

    Seveda, da ne bo pomote, so bili jasno tudi minusi, ... ampak, če dam vse na tehtnico bi rekel, da velika večina ljudi pogreša tiste čase. Minus domobranci. Minus tajkuni. Minus janšisti.

  • zztop 22:31 06.april 2013.

    Ne dementni, če nisi bil v partiji, si bil drug razred, zdej še pa to rec, da ne.

  • zztop 22:35 06.april 2013.

    O, ja, zelo dementni, razen,če so bili v stranki pol je dogajal, da tja padeš, a ne.

  • Pepe007 06:39 07.april 2013.

    Kaj je narobe s Slovenci, da se takoj začnejo jokati za diktaturo? Verjetno preprosto nimajo svojih možganov in potrebujejo nek ""kolektivni um", da skrbi zanje.

  • frenky 09:03 07.april 2013.

    124000 brezposelnih se ima zelo "fajn".

  • mph 23:02 06.april 2013.

    A, danes pa ne rabiš bit v "partiji"? Kar je sicer tudi bilo negativnega takrat, je danes 1000x slabše. Če nisi v pravi partiji, ne dobiš dela. Takrat smo ga imeli vsi, razen totalnih lenuhov. Pa še ti, in vsi ...prikaži več kroniki, ... so imeli službo. No, to je bil en od minusov, res prevelika toleranca.Poznam pa res par primerov, ko se je kdo zameril kakšnemu udbovcu ali kakšnemu višjemu politiku ... ampak spet to ni nič drugače danes.

  • jons 23:08 06.april 2013.

    siesta, naj ti povem npr. primer nakupa glasbenega stolpa v tistih časih. Najprej plačilo v devizah in nato še 100% davek v dinarjih. Tako je izgledalo v nekdanjem "raju".Pa grem stavit, da kuki11 ni bil rojen v 90 ampak ...prikaži več prej, ker sem to kar je zapisal tudi sam doživljal na svoji koži pa sem precej starejši.Kdor si pa želi Jugoslavije nazaj, pa naj najprej malo pomisli zakaj je bila ob smrti Tita tako krvoločna vojna, če je bilo vse tako lepo.Aja pa še to. Včasih sem zelo hitro tekel. Če sem želel, da moja plača ni izgubila na vrednosti sem moral biti že po nekaj minutah na tržnici, da sem jo pretopil v marke, drugač je inflacija popapcala kar nekaj procentov v enem samem dnevu.

  • mph 10:57 07.april 2013.

    Ja, ampak po krivdi komunistične partije Yu? Je ta kriva tudi za armado danes brezposelnih v Italiji, Grčiji, Cipru, Španiji, Portugalski...? Daj malo vsaj objektivnosti in ne stresaj nek cifre tja v tri dni.In še to, kljub svetovni ...prikaži veči krizi, ki jo ni zakuhala KP Yu, niti ni svetovne krize zakuhala naša levica (oz. bolje rečeno "levica"), .... bi danes bilo BISTVENO bolje BREZ princa teme, ki ruši vse kar je dobrega v Sloveniji ker je bolnik.

  • mph 20:06 06.april 2013.

    Kdo pa je govoril to za Yu? Domobranci edino. Z izjemo takoj povojnih časov, je bilo turistov je bilo na pretek v Yu, naši so lahko šli kadarkoli čez mejo, pri nas smo imeli vse možne prevode ameriških stripov, Bild ...prikaži več in vse druge tuje časopise. Tuje tv smo lahko spremljali po mili volji, kar je pač signal nesel. Sem pa res bil tam nekje okrog leta 75 šokiran, ko sem šel na Madžarsko pa so bile redke trafike dobesedno prelepljene s partijskimi časopisi, ne duha ne sluha kakšni mednarodni literaturi, za dovoljenje smo čakali nekaj časa ... in marsikdo mi je povedal, da je veljalo enako za vhodni blok.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.