Avto
319 ogledov

Norveški cestni čudež

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • maresem2 11:10 25.januar 2016.

    Ko bo tudi pri nas taka blaginja in kultura, kot na Norveškem, bo tudi pri nas tako. Dokler bo pa folk napsihiran, se že zbujal v stresu in strahu ali ima še službo in ali bo preživel sebe in svoje,... ...prikaži več bo pač tako, kot je.... štala, kot je ena velika štala Slovenija.

  • Swap 11:21 25.januar 2016.

    Tko ko berem vidim da Slovenci sploh nismo tolk zabiti kot nasa vlada misli da smo

  • softundsicher 11:56 25.januar 2016.

    Blaginja nima veze z vozniško kulturo. Pač niso balkanci, kot mi.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 12:04 25.januar 2016.

    Ja sam po tem takem so Norvežani na cestah v 70 letih bili taki kot je danes balkan. Torej neki so nardil kar mi nismo. In imel so tud več časa za to kot mi. Torej velik se sigurno da ...prikaži veča naredit za spremembo vozniške kulture, tud na "Balkanu" z balkansko mentaliteto.

  • Ferluci 13:27 25.januar 2016.

    Seveda smo zabiti, če ne bi bili, bi imeli drugačno vlado.

  • eosss 13:45 25.januar 2016.

    To je povsem res, pa tudi pešči (in kolesarji) so bolj kulturni in bolj skrbijo za svojo varnost, ne skačejo po cesti kot kure brez glave, nosijo kresničke, hodijo (ali kolesarijo) po pravilni strani ceste, itd... in eno z drugim ...prikaži več se na koncu precej pozna...

  • pikijakob 14:24 25.januar 2016.

    6 urni delavnik, boljše ceste, višji prihodki, manjša obdavčenost...

  • Janez_53 15:01 25.januar 2016.

    Uspelo jim je zato, ker nimajo pijanih, zadrogiranih in prepotentnih divjakov na cestah! Na njihov kulturni in mentalni nivo še ne bomo prišli sto let!

  • Janez_53 15:02 25.januar 2016.

    Še lahko najdeš kakšen neumen razlog?

  • alibaba 19:53 25.januar 2016.

    Sem Slovenec,ne jamram ,delal popoldne na črno(ker plače ni že mesece) in se mi mudi.Največja težava na cestah po počasneži,ki vozijo 35-40 v mestu,kjer je dovoljeno 50,izven naselja vozijo 70 namesto 90,na avtocesti pa 95.Bremzajo pa non stop,da bi pa ...prikaži več vnaprej kaj predvideval ,jim pa ne pada na pamet.

  • alibaba 19:54 25.januar 2016.

    Sam vedno ustavim,če kdo čaka na prehodu.

  • Žurnalček 11:29 26.januar 2016.

    S čem se ti hvališ ? Kdo ti je sploh rekel , da se ne moraš ?

  • Žurnalček 11:30 26.januar 2016.

    Pešec na prehodu nima avtomatične prednosti , zato je pa pri nas toliko povoženih , ker mislijo , da jo imajo !

  • alibaba 14:41 26.januar 2016.

    Kreten minusni!!

  • šport.ribič 18:03 06.marec 2016.

    Verjetno na Norveškem imajo urejen železniški promet in nimajo toliko tovornjakov na cestah kot pri nas in imajo več kulture tudi na cesti.

  • Idila 12:53 25.januar 2016.

    Na Norveškem voznik ustavi in počaka, da greš čez cesto, že če samo vidi, da ob prehodu stojiš. Pri nas pa vemo kako je s tem, večinoma si srečen, če ti uspe hitro steči po prehodu na drugo stran, medtem ...prikaži več ko so vozniki/ce že čisto živčni od čakanja. Če ti sploh kdo ustavi.

  • alibaba 19:55 25.januar 2016.

    Res ne vem kdo daje MINUSE?Povej svoje mnenje in ne samo talat minuse.

  • korisnik_13858 08:39 26.januar 2016.

    Na Norveškem pešec najprej pogleda levo in desno, skratka prepriča se, ali lahko varno prečka cesto ( da se vozilo upočasni pred prehodom za pešce, če že ne ustavi ), šele potem prečka cesto. Pri nas pa gredo nekateri čez ...prikaži več prehod, kot da ta ne gre čez cesto, ampak je nadhod. Predvsem mladina niti ne premakne glave na levo, kar direkt čez cesto. Oni imajo prednost, ampak upoštevati morajo tudi voznika, da lahko tudi pravočasno ustavi.

  • Žurnalček 11:38 26.januar 2016.

    Čisto enostavna razlaga , ki gre pa takole. Država prepojena z nafto in z ogromnim BDP , posledično visoke plače in standard , naredijo iz srečnega človeka tudi zelo pazljivega , da se tej sreči in ugodju ne bi zaradi ...prikaži več kaznovanja ali svoje poškodbe moral odpovedati . Ko sem sam služil 4000 DM mesečno , niti slučajno nisem ogrožal ne svojega življenja , ne tujega , kajti bilo mi je prelepo . Če pa je človek potisnjen na rob preživetja , potem se mu za vse hebe in postane divjak , ki ne spoštuje več družbene norme ampak neke ozko svoje , ki so primerljive že z divjaštvom !V glavnem ravno zaradi tega , bolj revna država , slabše je ! Standard je vzrok tudi prometne kulture , ne pa avtošole . Poznate pa vsi tisti pregovor : Što južnije , to tužnije !

  • tine 20:01 31.avgust 2017.

    Ker njihova vlada ni sestavljena 99% iz bedakov,ki jim lažejo, ker niso vse poteze politične spletke in vsak gleda le zase, ker je občutek družbene odgovornosti.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.