Slovenija
364 ogledov

Novinarka RTV pravi, da je žrtev šikaniranja

Komentarjev 31
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ferluci 16:07 29.julij 2013.

    Ah, j*bga. Če ni naredila faksa ga pač ni. Sama kriva, na žalost. Imam pa o Karoliju svoje mnenje, zelo daleč od tega, da bi me s svojimi brezveznimi forami (jasno tudi z oddajami) pritegnil.

  • srecko31 16:26 29.julij 2013.

    A sedaj pa bo vsak,ki ne bo dobil dobro plačane službe,razlagal kako ,da ga šikanirajo.Pravi,da sedaj ko so dvignili naročnino,bi se pa še naprej lahko pasla in nič delala,pa kje živi,imamo ogromno mladih z izobrazbo pa ne dobi službe,ti pa ...prikaži več bi brez nje lepo jedla iz državnega korita.

  • Mateja Klaric 17:28 29.julij 2013.

    Kot je razvidno iz članka, imam končano fakultetno izobrazbo stopnje VII/1 kar zadošča za zaposlitev na delovno mesto glasbeni redaktor. Tako sindikat kot odvetniško družbo, ki me zastopa in mene preseneča, da to RTV zanika, saj je bila izobrazba dosežena ...prikaži več v skladu s pogodbo o izboraževanju ob delu, ki jo imam podpisano z RTVS in to z odličnimi ocenami. Minuta oddaje prav gotovo ni stala niti približno toliko kot povprečna slovenska plača, za razliko od nekaterih oddaj na TVS, ki morda res stanejo toliko.

  • lukaz 17:53 29.julij 2013.

    Buhu. Mene pa država vsak mesec oropa za 500 do 1000 €, da se financirajo oddaje na RTV, ki jih trije v Sloveniji gledajo oz. poslušajo.A naj tožim državo zaradi ropa in RTV zaradi zelo zelo slabega okusa???Mislim, ...prikaži več da gledam oz. poslušam nacionalko glih ene 15 min na teden, plačujem pa kot, da cel dan sam RTV gledam.

  • KOJAK 18:11 29.julij 2013.

    DA TOČNO, vi gospodična niste anonimni, ker ste bili že v dosedanji službi javno izpostavljeni, pa še zdaj ste to izpostavljenost in novinarsko kolegialnost izkoristili za pritisk na RTV SLO. Jaz bom še vedno anonimen, ker NE delam na javno ...prikaži več izpostavljenem delovnem mestu in ker za izboljšanje svojih delovnih pogojev ne pritiskam na svojega delodajalca preko medijev ampak s svojim delom, talentom in pridnostjo. Če bi bil na vašem mestu in bi bila moja oddaja res tako poslušana in kvalitetna bi si poiskal svoj kruh na drugem radiu. Mislim da to ne bi smel biti problem... KAJNE?

  • Dragan Jerkovic 06:40 30.julij 2013.

    ''Opozorila sem namreč, da so namesto mene zaposlili kolega, ki je komaj dobro začel delati na Valu 202, a je takoj dobil uredniško delovno mesto, čeprav opravlja delo asistenta. Ko sem na to opozorila gospoda direktorja Lamprehta, se je proti ...prikaži več meni začela gonja. ''Ha, veze in vezice... welcome to Slovenia.. imaš moj podpis..

  • KOJAK 16:35 29.julij 2013.

    Dobro napisano!

  • Fulmmer 17:02 29.julij 2013.

    Naj še malo napišejo koliko je koštala ta oddaja, verjetno je bila vsaka minuta kot povprečna slovenska plača...

  • Niko Žiberna 18:04 29.julij 2013.

    Sem opazi na FB pred nakaj časa, da se pripravlja tožba, pa nisem vedel za kaj... Dejstvo pa je, da je Nova Elektronika edina dobra in na nivoju oddaja o elektronski glasbi in kulturi v Sloveniji in zlahka konkurura podobnim ...prikaži več tujim oddajam na priznanih postajah. Oddajo poslušam na dokaj redni bazi od leta 2004 in mi je izredno izredno hudo, da na tak način nastopajo do Mateje....

  • Mateja Klaric 18:11 29.julij 2013.

    Oddaja je po zadnjem vrednotenju stala 150 evrov., kar je 1,6 evra na minuto.

  • Mateja Klaric 18:21 29.julij 2013.

    Hvala Niko, s povedanim pa verjetno strinja tudi več kot 600 tistih, ki so v samo treh dneh podpisali peticijo za vrnitev oddaje na program Vala 202.https://www.change.org/petitions/rtv-slovenija-val-202-za-vrnitev-oddaje-nova-elektronika-na-program-vala-202

  • Niko Žiberna 18:58 29.julij 2013.

    Mateja, sem podpisal peticijo - mi je žal, da sem jo prej spregledal. Upam, da uspe - ostalo pa sem itak pri podpisu peticije razložil... Držim pesti!

  • registriramse 00:57 30.julij 2013.

    Ni mi jasno, kako naj bi bila 2 letni šnelkurs "s samimi desetkami" enak VII./1 stopnji izobrazbe, če pa VII. stopnja pomeni magisterij. Kar imate vi, je verjetno diploma VI./1 stopnje, ki ji sledi diploma VI./2 stopnje (visokošolska/univerzitetna izobrazba). Tak ...prikaži več da, ne nas farbat kle "davkoplačevalcev"

  • Mateja Klaric 22:47 29.julij 2013.

    pardon 900 evrov neto plače

  • Mateja Klaric 22:48 29.julij 2013.

    Ja, le kako naj vemo kje delate, če ste aninimni? Kolikor vem ste lahko tudi g. Karoli pod imenom KOJAK.

  • Mateja Klaric 22:54 29.julij 2013.

    Nikar tudi ne mislite, da bi RTV z mano pogodbo o sofinanciranju študija podpisala, ne da bi prej pri Ministrstvu preverila kredibilnost inštitucij za katere mi je sofinancirala študij.

  • Mateja Klaric 22:57 29.julij 2013.

    Še toliko v vednost; For the fourth year in a row, ASU was ranked in the top 10 (4th) for "Up and Coming" universities in the US for substantial improvements to academics and facilities.[93][94] In addition, ASU is ranked 73rd ...prikaži večd in the world and 46th in the US by the Center for World University Rankings.[95] Forbes magazine named ASU as one of "America's Best College Buys".[96] Vir: Wikpedia https://en.wikipedia.org/wiki/Arizona_State_University

  • Mateja Klaric 23:14 29.julij 2013.

    A, ok, vidim od kod vam ta infomacija, novinarka je mimo moje vednosti objavila star dopis, v katerem še ni popravkov, ki se jih jih ob dopisu pisno sporočila. To je ndopustno in bom zahtevala popravek, razlaga popravkov pa je zgoraj.

  • Mateja Klaric 00:53 30.julij 2013.

    mimogrede, uro in pol dolga oddaja, ki jo pripravim tako vsebinsko kot glasbeno ter pogosto obsega tudi nočno delo na terenu in poročila z dogodkov, intervjuje s tujimi gosti, sinhornizacije in branje prevodov ter nočno vodenje v živo je ovrednotena ...prikaži več na 150 evrov BRUTO, kar pomeni, da po plačilu prispevkov in stroškov za s,p.ostane ca 75 evrov neto kot plačilo za vse opravljeno delo.

  • longview 11:47 30.julij 2013.

    Ne razumem: kako pa je novinarka brez visokošolske izobrazbe?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.