Slovenija
31108 ogledov

Obdavčili bi luksuz. Kaj pa vikendi na Hrvaškem?

Komentarjev 58
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • rd2dmk2 09:09 28.marec 2023.

    in kaj je tu narobe ? dvakrat so za obdavčit.. kaj ima sploh imet tam nekje vikend. sicer ste pozabili na tisto finto o deljnih vikendih po celem svetu. kaj pa to ? tipi tipa snežič se boo že znašli, ...prikaži več navaden poštenjakae bo pa plačeval. obdavčit vse kar je v tujini., ladje, vikende, firme, babe. jest vam povem takole. zapomnite si . čez par let bo na tisoče bajet v lasti nekih firm tipa "Booking.com" . nobenega davka v sloveniji, amapk sami "pošteni" slovencelni v njih.

    • ico8 10:36 28.marec 2023.

      Vsi si bodo nabavili avtodome, pa bos imel vraga na vratah...

    • blayo 13:54 28.marec 2023.

      rd2, marsikaj je tu narobe in nikoli ne bo šlo skozi. Poleg tega pa kako bodo SLO dacarji prišli do podatkov o nepremičninah v HR, če Hrvatom ne bo v interesu, da z njimi delijo te podatke? Nobeni državi na ...prikaži več svetu ni v interesu, da bi neka tretja država pobira davke za zemljo in nepremičnine, ki se nahajajo pri njih.

    • Kmodri 16:33 28.marec 2023.

      Bogatimi se bodo spet izvlekli!

    • blayo 16:53 28.marec 2023.

      Kaj je pa narobe z bogatimi? A to, ker ti nisi?

    • rd2dmk2 19:03 28.marec 2023.

      blayo, z pravimi bogatimi ni nič narobe. samo narobe je s tipi , ki imajo osebni stečaj, pa vozijo maseratija. no zdej pa mal pokolutkaj, kaj je tu mišljeno.

    • blayo 08:27 29.marec 2023.

      Ja ampak tega ne boš rešil tako, da boš obdavčil vse ostale. Tisti v osebnem stečaju še vedno ne bo plačal nič.

    • rd2dmk2 08:40 29.marec 2023.

      blayo, ne razumeš. treba je obdavčit vse. ampak zmerno in pošteno, predvsem pa poskrbet da se določen delež ne izmakne. ta delež povzroča da je davkov premalo in da stalno je treba jih zviševat. zdej pa še enkrat lepo počasi ...prikaži več preberi, po potrebi še parkrat. tud jest bi bil rad bogat, ampak kaj čem, kamorkoli nekaj investiram, me oskubijo jastrebi, pa nikoli nič kaznovani. samo en primer 3 pokojninski steber. golazen ima bajne plače, moji prihranki pa v minus.. pol ducata upravljalskih provizij.

    • blayo 13:26 29.marec 2023.

      Ne, ravno obratno, nič in nikogar ni treba dodatno obdavčevati. Rabimo samo učinkovit nadzor, ki bo omogočil da manjšina ne izbegava svojim dolžnostim. Obdavčenje vsega in vseh je samo znak nemoči in nezmožnosti oziroma, "če ne moremo vzeti tistim, ki ...prikaži več bi sami morali dati pa ne dajo, bomo pa namesto tega vsem ostalim". Krivdo torej kolektiviziramo in jo preložimo na pleča vsem - namesto manjšine teroriziramo vse, ker je to lažje in kao pošteno.

    • rd2dmk2 16:29 29.marec 2023.

      eh blayo.. saj ne zahtevam(o) dodatno obdavčenje. zahteva se samo da se davki poberejo od vseh, ne samo od naivnih idiotov, ki ne izkoristijo vse luknje, VIP-e in finte. glej snežič sedaj predav kako se prenese firma v bosno, v ...prikaži večv izogib plačevanja davkov. FURS že opotarja da je to kaznivo. in kaj sedaj ? najprej boste plačali svetovalcu da vas napelje na kriminal, potem pa boste jokal, ko boste šli v arest. kdo bo pa najebal. ja vsi pošteni državljani, ker bomodo davki zapravljeni za bedarije.

    • blayo 16:50 29.marec 2023.

      To da imaš vikend na Hrvaškem ni nobena finta in nič oziroma nikogar s tem ne izigravaš. Zanj plačuješ davek na Hrvaškem. Tudi s tem da imaš firmo v Bosni ni nič narobe. So pač stroški poslovanja firme tam nižji ...prikaži več kot v Sloveniji. Kako pa posluješ je pa seveda druga zgodba. Zakaj pa ti nosiš cunje in obutev sešito v Vietnamu? A zato ker s tem full pomagaš Vietnamcem, a mogoče zato ker je 10x ceneje? Če že moraliziraš in poskušaš biti načelen potem začni pri sebi.

    • rd2dmk2 19:34 29.marec 2023.

      blayo- če je legalno je legalno.. kdo ima proti temu kaj? jest sem proti nelegelanemu ! pika. konec. glede moraliziranja. pa.. par dni nazaj sem kupil alpina čevlje. kaj pa ti ?

    • blayo 10:21 30.marec 2023.

      Jaz sem tudi proti nelegalnemu ampak legalizacije ne boš dosegel s tem, da boš še vse ostale zraven obdavčil. A pa ti veš da so tvoji Alpina čevlji po vsej verjetnosti narejeni v Bosni? Daj se najprej malo pozanimaj preden ...prikaži več moraliziraš z lažno propagando 🙈

    • ico8 11:44 30.marec 2023.

      Hehe, "Večino izdelkov ALPINA razvijajo na sedežu podjetja in tudi proizvajajo na Bavarskem. "Made in Germany" je pomembna skrb ALPINE. Po eni strani zagotoviti kakovost izdelkov, po drugi strani pa okrepiti Nemčijo kot kraj za delo." Vse jasno!???

    • blayo 13:31 30.marec 2023.

      ico, ne vem ča imaš v mislih Alpino o kateri teče beseda. Verjetno si nekaj pomešal ali pa te je ChatGPT nategnil.

    • rd2dmk2 14:05 30.marec 2023.

      jest vem kje so narejeni moji čevlji in Žirovske Alpine. tud od kje je material, in katere rokice so ju sešile. pa kaj čem. a imata vidva kaj da je izdelano v SI. z vezalkami vred in usnjem in gumo ...prikaži več za podplat. pa se bosta verjetno oba usjala ico8 in blayo da guma pa samo iz kavčuka je prava ta pa raste tam in tam. verjetno pa je vseeno boljš kot it v daichman pa tam kupit eno reč iz .. far , far away.

    • blayo 15:13 30.marec 2023.

      Ne, jaz se ne "usajam", jaz ti samo ogledalo načelnosti nastavljam. "Usaja" se tisti, ki je prepričan, da je treba vse po dolgem in počez obdavčiti.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.