Slovenija
10833 ogledov

Odločitev je padla: Zdravniki in zobarji imajo dovolj

Komentarjev 80
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 07:33 23.marec 2023.

    Super, končno....dajte vsi jutri odpoved na mizo, pa ajde privat ! Samo ne pričakovat da bo plačal ZZZS za vaše paciente...delovni trg je odprt, izvolite, zakaj bi ne odšli na bolje !

  • peter3 08:11 23.marec 2023.

    Podpiram zdravnike, saj nesposobni vladni lenuhi niso v stanju narediti nicesar konstruktivnega. Kvecjemu vnasajo nemir, kaos in razdor, zato naj odstopijo vsi, Holob s svojimi amaterji .

  • lojs 20:36 22.marec 2023.

    kot je znano iz medijev in izjavi sindikatov, jim je vlada obljubila povišanje plač v nekem časovnem roku, zdej so pa to obljubo zopet prestavili ... govorite o izsiljevanju dohtarjev, ja mogoče gre za to, ampak zakaj je vlada na ...prikaži več to pristala ... če so jim obljubil, naj jih nehajo nategovat

  • Plavi-mil 17:49 22.marec 2023.

    Zdravniki v Sloveniji bi morali biti najbolje plačani, najbolje, najvišje, na ravni Evropskih zdravnikov,me prav zanima vaše obnašanje in cvilenje pri dr. ko zbolite in ga rabite,

    • rd2dmk2 19:09 22.marec 2023.

      plavi-mil nekaj si spregledal, plačani so kot europski, še bolj, delajo pa ne. in za povrh nimajo nobene odgovornosti. pa še tole. ko ga rabimo ga pa ni..je pri privatniku. da ti ne povem še kaj hujšga. urgenca v SB. ...prikaži več. rezident čaka na prosto posteljo, vmes pa turiste po tekočem traku porihtavajo. TURISTE. zlom nogice, pa podobne traparije. človekpa si odreže polnoge z motorko , e ta naj pa čaka, zakva pa sred poletja dela v gozdu.

    • jakec42 19:38 22.marec 2023.

      Tudi mehanika rabiš,sploh rabiš kmeta da ti pridela hrano-vsi smo nepogrešljivi v tej verigi!!!!

    • LudvikK. 21:37 22.marec 2023.

      Rd2, od kod ti podatki, da so bolje plačani kot v drugih državah po evropi? In tvoja zgodba, da si odrežeš nogo in te pustijo? Kaj imaš od laži?

    • Avatar Marie Cankar
      marie3 21:43 22.marec 2023.

      Saj ga ne dobis, zato jih vecina pride na urgenco, ki je preobremenjena.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 00:40 23.marec 2023.

      @Plavi-mil Pa vodovodarji morajo tudi imeti plače na ravni Evropskih vodovodarjev, me prav zanima tvoje obnašanje in cvilenje, ko ti bo voda zalivala stanovanje. Pa avtovlekarji tudi. me prav zanima tvoje obnašanje in cvilenje, ko boš ostal z avtom sredi ...prikaži več ceste. Pa drekpumparji tudi. me prav zanima tvoje obnašanje in cvilenje, ko se ti bo zamašila kanalizacija in boš do kolen gazil po dreku. Pa.... a naj nadaljujem, ali boš raje še enkrat razmislil o svojih besedah?

    • Avatar pantani
      pantani 06:30 23.marec 2023.

      On ne zna in ne more realno razmišljat, ker je totalno sprana ovca!!!

    • peter3 08:13 23.marec 2023.

      Se poponoma strinjam, Plavi-mil.

    • rd2dmk2 08:38 23.marec 2023.

      ludvik.. glede na to da dohtari tolk grozijo z ovadbami že če jim mal poveš tisti kar jim gre, ne pa da jim samo zažugaš glede na njihovo lenobo ti ne bom več razlagal. sem pa bil zraven na urgenci. ...prikaži več. žal nisem imel sabo snemalne ekipe da bi posneli. pa je sedaj je kot je. imam pa osebno iskušnjo. očeta smo pripeljali v bolnico ker naj bi imel pljučnico. naslednji danpride doktor k meni pa. a ste porinli očeta po stopnicah. to mi reče v obraz dohtar. je imel srečo daje preživel, ker sem bil....

    • rd2dmk2 08:43 23.marec 2023.

      .... tako presenečen da nisem prišel k sebi onpa je že zginil nekje v drobovju bolnice. no naslednji dan pa pride drug dohtar pa prinese vest da ima oče raka v zadnjem stadijo, pa da ga lahk samo še dam ...prikaži večam odpelemo z paketom morfija. sicer pa če bi spisal samo osebne izkušnje , ki sem jih imel z zobarji in dohtarji , ki niso bile po pravilih e bi bila knjigadebela. pa no nisem blizu 100 let.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 08:49 23.marec 2023.

      Nobeden v SLO ne more imeti evropskih plač, ker je splošna raven plač odvisna od BDP p.c. in ta je v SLO nižji kot v "evropi". Zato imajo v Luxemburgu povprečno letno plačo 70k, v Bolgariji pa 10k. Povprečni BDP ...prikaži večP p.c. v EU za 2021 je 38.4k, v SLO pa 29.3k. Evo, zato ne morejo imeti dohtarji evropski plač. Podredno pa ne zato, ker je to kvartarni sektor, ki ga plačujejo preostali trije sektorji, ki ustvarjajo denar na trgu. Karikirano, če zamorc zasluži 1€/dan, ne more zamorski dohtar 50. Od kod?

    • LudvikK. 11:36 23.marec 2023.

      Marsikdo v JS ima plačo primerljivo z evropskimi. Od kod? Če ni dovolj v proračunu pač vzamejo kredit. Še levičarski ekonomist Mramor opozarja, da se bomo enormno zadolžili zaradi zahtev javnih uslužbencev.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 11:42 23.marec 2023.

      Ludvik, pri enem drugem postu pod tem člankom sem te prosil za primerjavo plač med poklici v AT in v SLO, ko trdiš, kolikokrat višje imajo pri sosedih plače dohtarji napram drugim poklicem. Pa upoštevaj še, kako je tam z ...prikaži več dvoživkarstvom. Pa še z zdravniško in siceršnjo odgovornostjo, dodajam na tem mestu. Imajo tam tudi zlate plalice v trezorjih? Se tudi vratar štemplja namesto njih? Veselim se tvojega odgovora.

    • leonardo 12:20 23.marec 2023.

      Daj LudvikK odgovori Gaboroneju. Se že veselim, kakšne traparije boš spesnil.

    • f4d96d516c2a19a64eb5bbd3583364a1023832f0 12:37 23.marec 2023.

      Leonardo, dvomim, da bomo dočakali odgovor.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.