Zdravje /zdravje/prehrana
13714 ogledov

Oglasi kmetijskega ministrstva razburjajo davkoplačevalce

Komentarjev 96
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ZrelaJabka 19:06 15.oktober 2017.

    Če mama tak pravi, potem bo meso res zdravo. Znanost nima za vege burek.

  • Spartak007 13:50 15.oktober 2017.

    Sam sem mesojedec oz vsejedec. Jem meso vsak teden. Jajca večkrat na teden. Predkratkim sem naredil krvno sliko. Krvna slika je vrhunska kar mi je priznal tudi vegan s katerim sem govoril. Torej ni krivo meso. Mislim da se preveč ...prikaži več težav pripisuje samo mesu.

    • rajko 19:57 15.oktober 2017.

      Marsikateri vrhunski športnik, mnogi svetovni in olimpijski prvaki zmagujejo oz. so zmagovali izključno na veganski prehrani, med njimi: - trenutno najboljša teniška igralka Serena Williams; - Rich Roll, ki je bil imenovan za enega od 25 najbolj fit ljudi na ...prikaži veča svetu; - Patrick Baboumian, aktualni svetovni rekorder v dvigovanju uteži; - Mac Danzig, eden najboljših borcev mešanih borilnih veščin na svetu; - Brendan Brazier, ki spada med najboljše triatlonce na svetu; - Dave Scott, najboljši iro

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 21:16 15.oktober 2017.

      Kako egoisticno gledanje, Spartak. Samo da je za tvojo rit poskrbljeno. Kaj pa vse zivali, ki so bile mucene in ubite za tvoje meso in dobro krvno sliko? Kako bi rekli takim, ki zatirajo druge za svojo dobrobit? Krvoses? Parazit? Vampir?

    • Spartak007 12:46 16.oktober 2017.

      A sem kje rekel da sem proti veganstvu. Vsak sam izbira kaj bo jedel. V osnovi je bil človek lovec in se je moral potruditi za svojo hrano. Danes je hrane v izobilju zato marsikateri ne migne z prstom. Če ...prikaži več bi bili med ljudmi v divjini bi videli v kaki formi so. Imajo več moči kot kdor koli drug. To pa zato ker se morajo potruditi za svojo hrano. Krivec za novodobne bolezni je predvsem predelan sladkor.

    • mateja62 18:50 16.oktober 2017.

      Ravno zaradi tega, ker je vsega v izobilju ne potrebujemo več klanja. Imamo dovolj ostale, polnovredne, uravnotežene hrane.

  • janis88 17:09 15.oktober 2017.

    Reklame ki se vrtijo glede izbrane kakovosti, plačujejo kmetje, ker se pri odkupu obračuna pavšalni znesek, ki je namenjen promociji, ter za financiranje :Varuha odnosov v verigi preskrbe s hrano. Mkgp je samo pobudnik reklam, ki je brez skrbi finančno ...prikaži več dobro podkrepljen, in zato je naslov teme, da se davkoplačevalci razburjajo zgrešen. Tut pridelovalci zelenjave imajo možnosti oglaševanja, mogoče bi ravno to društvo lahko pri tem kaj pripomoglo, ne pa da tukaj nabija v prazno....

  • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 10:42 15.oktober 2017.

    Jasno je, da je izkoriscevalska industrija v krizi in da so zaceli oglasevati svoje izdelke. Zal pid krinko "zdrave hrane". Prav bi bilo, da pokazejo celo verigo "pridelave" teh izdelkov, celotno pot do "socnega zrezka" na krozniku, vkljucno z zakolom, ...prikaži več razkosavanjem in obdelavo, da ubogo truplo izgleda in deluje uzitno. To bi bila prava reklama. Da bi ljude povedali in pokazali, da jedo trupla in telesne izcedke izkoriscanih in mucenih zivih bitij.

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 13:31 15.oktober 2017.

      Nobena industrijska hrana ni dobra. Kar se industrije tiče, je zelenjava pravtako katastrofalna, kot meso. Če bi vsi jedli le domače, ne bi bilo nobenih težav. Solata gojena umetno je bolj škodljiva od divjadi recimo. Če gledamo v energetskem in kemičnem smislu.

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 21:24 15.oktober 2017.

      Nisi razumel poante. Gre za prikrito dejanje ubijanja, razkosavanja, zaganja in potem se kemicne obdelave zivih bitij. To je skrito v indus trijskih obratih, stran od oci javnosti, ki vidijo le sijoc dep ersonaliziran zrezek, proteine. Ce je s tem ...prikaži več vse ok in je to splosno sprejemljivo, potem odprimo klavnice ljudem, organizirajmo solske ekskurzije in se pohvalimo s tehnologijo pridelave mesa.

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 23:54 15.oktober 2017.

      Ja, ma tu veganizem ni rešitev, ker se ljudje še vedno ne zavedajo osnove problema - industrializacija. Če si morda kdaj probal razliko - domača ali vzgojena zelenjava. Kot dan in noč. Veganizem ne poudarja neindustrializirane zelenjave. Njim je bistveno ...prikaži več samo, da pač to živo bitje nima srca v anatomskem smislu. In njim sploh nima veze ali je GMO ali ne. Nima veze ali obsevan česen na primer z radioaktivnostjo, da ne kali. Nima veze če je hrana prepeljana od 20000km stran. To je tu narobe.

    • c4bd683d7c5158c937448d2f9cbff95a44c1fd18 11:09 16.oktober 2017.

      Ja, to lahko še izboljšamo, popravimo, spremenimo, seveda :-)

  • branka 16:56 16.oktober 2017.

    Živinoreje je nepotrebno izkoriščanje in mučenje živali, nihče nobenemu ne soli pameti, vegansko društvo je želelo le opozoriti, da meso NI "super hrana" (še ministrstvo je reklo, da je pač okusno in zato "super") briga njih za vaše zdravje! Živil, ...prikaži več ki vsebujejo veliko belakovin mrgoli in če je mogoče živeti polno, vitalno, zdrava polno življenje na rastlinski prehrani ZAKAJ bi še naprej podpirali nepotrebno izkoriščanje in mučenje? Ste že čisto brez vesti?

    • janis88 15:47 18.oktober 2017.

      Star pregovor pravi: "Lahko je s polnim trebuhom post hvaliti."

  • Pepa 06:44 16.oktober 2017.

    Jaz sem tudi davkoplačevalec, pa me ni nič razburilo. Če pa se neki exstremisti nekaj jezijo, pa napišite, da se jezijo veganio in ne davkoplačevalci.

  • Pepe007 18:35 15.oktober 2017.

    Vsekakor bi vegani lahko vedeli, da so ljudje debeli od ogljikovih hidratov. Preseneča me tako neznanje in zavajanje javnosti z njihove strani.

    • rajko 19:58 15.oktober 2017.

      Marsikateri vrhunski športnik, mnogi svetovni in olimpijski prvaki zmagujejo oz. so zmagovali izključno na veganski prehrani, med njimi: - trenutno najboljša teniška igralka Serena Williams; - Rich Roll, ki je bil imenovan za enega od 25 najbolj fit ljudi na ...prikaži veča svetu; - Patrick Baboumian, aktualni svetovni rekorder v dvigovanju uteži; - Mac Danzig, eden najboljših borcev mešanih borilnih veščin na svetu; - Brendan Brazier, ki spada med najboljše triatlonce na svetu; - Dave Scott, najboljši iro

    • branka 17:22 16.oktober 2017.

      za debelost so krivi enostavni OH - bela moka, bel sladkor NE pa polnovredni/polnozrnati OH in seveda procesirana hrana - obstajajo debeli vegani - nihče ni rekel, da smo popolni - imamo pa mirno vest, ker ne podpiramo suženjstva živali, za 5min užitka

  • partizanka 09:20 15.oktober 2017.

    Panvita je poslala Židana za ministra, mimogrede še podržavljajo firme na račun davkoplačevalcev (kafilerija Zalog)

  • Avatar Leon
    Leon 14:57 15.oktober 2017.

    ... so zapisali, da je priporočljivo zaužiti od 300 do 500 gramov mesa tedensko......, kar je kar okoli 4 do 6-krat preveč!” .......dodajam, da je stališče ljubiteljic oralnega sexa bolj usmerjeno na dolžino in debelino ,kakor na težo mesa .

  • 23ad2f37766171aa38825fc71230ce1c4c61263b 00:01 16.oktober 2017.

    Travarji ne solite nam pameti, zvecite vi svojo travo jaz bom pa svoj snicl

  • thea21 10:07 15.oktober 2017.

    nimajo prav vegani in nima prav ministrstvo - v prehrani dnevno mora biti vse; od mlečnih izdelkov (1 jogurt denimo na dan), do sadja in zelenjave (do 2 vrsti sadja na dan in več zelene zelenjave, skupaj 5 na dan), ...prikaži več do kosa mesa (do 4x ali 5x na teden, bolje belo meso, saj vsebuje manj bakterij in jih telo lažje prebavi), do rib (priporočljivo do 2x na teden) in stročnic, oreščkov in ogljikovih hidratov (denimo riž ali pašta). ČE ješ 3-5 na dan v manjših količinah, si sit in se ne rediš.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.