Slovenija
126 ogledov

Policija do več pooblastil: elektrošokerji, brezpilotniki, avtomatsko branje tablic ...

Komentarjev 27
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • milek 07:17 28.oktober 2016.

    Pooblaščenki so se že možgani skisali.

  • Avatar Zala
    Zala 09:56 28.oktober 2016.

    Video kamere na vsakem vogalu, trgovini, javni ustanovi, sledenje signalu mobilnika, bankomati, računalnik ..... itd. vse to že sedaj omogoča nadzorovanje posameznika. In, če bo v bodoče policist odčital moje podatke na osnovi reg.tablice, je to samo kaplja v morju ...prikaži več pri nadzoru posameznika. Pravzaprav se niti ne obremejujem več, ker je že nesmiselno, kdo vse me gleda ali bere moje podatke iz zbirke zapisov. Nimam ne poslov in ne poti, ki bi bile v navzkrižju z zakonom, zato sem se vdala v "usodo nadzorovanja".

  • Merkava4 16:38 28.oktober 2016.

    Nekaj pojasnil, ki jih Žnidarjeva ni dala...paralizatorji bodo verjetno v paru na vsaki pol. postaji, kjer si jih bodo izmene predajale, pri tem pa dežurni popiše št taseriranj, ki je na dig števcu na ročaju!! Taser ni sredstvo za specialno ...prikaži več enoto, razen v primeru neredov ali fuzbala!! Taser je namenjen interventnim skupinam, ki se dnevno srečujejo s kaljenjem javnega reda in mira, domačimi cirkusi itd. Pri taserju je na voljo mikro kamera, ki se aktivira, ko ga policist izvleče iz toka in posname ves potek akcije. Ob vrnitvi na postajo se taser z navadnim kablom priključi na računalnik, posnetek se shrani in izbriše iz taserja, da se sprosti spomin...V zadovoljstvo mi je, da sem po 10 letnem boju s kokošmi ala Kresalka, Jelušička etc dočakal dan, da bo taser dovoljen tako policiji, kot vojski za na misije! Kdaj pa bodo lahko prišle do njega fizične osebe - ki lahko z orožnim listom kupijo orožje, ne morejo pa taserja??

  • zdrej 19:20 28.oktober 2016.

    Tako je. Če pa se zgodi zloraba, pa je to treba ali preko pravnih mehanizmov iztržiti. v primeru neuspeha pa obelodaniti s polnimi imeni tistih, ki so zlorabili. Sistem mora bit narejen, da če je vse ok, ni nikjer ...prikaži več zapisa (vsaj ne dostopnega).Mene ne moti sam sistem. Mene moti to, kako bodo ukrepi narejeni. Tukaj se pogovarjamo o sistemu, ki ima veliko večjo učinkovitost iskanja določenih dejanj kot policija. Kazni so narejene na to nesposobnost 100% iskanja takih primerov, zato mora biti tu kaznovalni sistem prilagojen. Recimo do pet dni potečena registracija mora priti samo opozorilo ali mogoče par € da se pokrijejo stroški. Seveda za fizične osebe. Nekdo, ki pa redno krši take in ovakve predpise pa je smiselno dati še večje kazni.

  • jakec1575 23:48 27.oktober 2016.

    Med ukrepe, ki posegajo na področje temeljnih človekovih pravic do zasebnosti in varstva osebnih podatkov in na katere je informacijska pooblaščenka še posebej opozarjala, spada tudi avtomatsko preverjanje registrskih tablic pri nadzoru cestnega prometa.Če bi bilo to izvedeno ...prikaži več brez zlorab, ne recem. do danes je bilo kar nekaj policajev kaznovanih par jurji, ker so zlorabljali preverbe v lastne namene. Bodisi proti komu, bodisi za kaksno gajstno babo. Problem ni sistem, ampak clovek s pokvarjenimi ali oportunisticnimi nameni.

  • fižolček 15:31 28.oktober 2016.

    Pa GPS na tiča da bodo lako vidli kdaj,koliko časa in s kom si seksal!!!!!!!!!!Vsaka jim čast,zaslužijo si Nobelovo nagrado za inovativnost.

  • Avatar Zala
    Zala 09:48 28.oktober 2016.

    Veš zakaj je umrl policist v Izolski bolnišnici in zakaj je v ZDA pri obračunih vedno mrtvih še nekaj, ki z storilcem niso imeli nič? Zato, ker storilec ni vedel, kdo vse ima pri sebi orožje in ga je za ...prikaži več vsak primer ustrelil. In zato je umrl policist v bolnišnici. Storilec je vedel, da je oborožen. Samo zato. Drugi, ki so bili takrat v ambulanti storilca niso "ogrožali", zato njih ni postrelil. V ZDA je obratno. Storilec ne ve kdo vse ima orožje pri sebi in strelja povprek. Orožje ni sredstvo za razreševanje sporov.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.