Avto
87 ogledov

Policisti nad vožnjo "za ritjo" z novo tehniko

Komentarjev 52
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • YaKo 15:42 25.oktober 2013.

    Pa tudi takih, ki vozijo 110 - 120 po levem pasu v nemčiji nimajo. Pri nas pa se eni celo pot od Maribora do Kopra peljejo po PREHITEVALNEM pasu.

  • Presvetli 17:37 25.oktober 2013.

    Zdrej vse 5 kar si napisal.Samo mi odgovori,ko boš imel takšno varnostno razdaljo ali nebo model iz voznega pasa ti skočil v luknjo in spet boš prekratek.Dajte malo se zresnite in spreglejte,da je to spet nateg.Če se boš pritožil pa ...prikaži več na sodišču tako ali tako neboš nič dosegel.

  • Presvetli 17:34 25.oktober 2013.

    Nabavite si kamero v avto,povem vam,da vam bo zelo koristila pri dokazovanju prekrškov in oglobljanja.Pa še zabavali se boste,ko si boste na komp prenesli modele na cesti.To je sprejel spet en polpismeni politik kateri je končal višjo mesarsko šolo v ...prikaži več Sanskem Mostu po vezah.

  • KOJAK 21:29 25.oktober 2013.

    vzev... tehničnega lahko naredim tudi s to lučko. Ta lučka o kateri ti govoriš ima nešteto pomenov.

  • zcmr 21:51 25.oktober 2013.

    Vidim da si eden izmet mnogih invalidov ki na cesti povzrocajo kolone in zastoje...uporabljaj raje javni prevoz da ne dos delal drugih zivcnih z tvojo nesposobno voznjo.

  • vladimia 23:00 25.oktober 2013.

    genijalno 10/10

  • pikijakob 10:43 27.oktober 2013.

    wow, policaji dajejo že tretinke, ne samo polovičke. naj najprej kdo preveri člene, ki so napisani na kazni. http://www.uradni-list.si/1/content?id=101702

  • hefe 11:49 25.oktober 2013.

    V Sloveniji imamo nekaj izjemnih cestnih maherjev iz dneva v dan.Po avtocestah 110 - 120 po prehitevalnem pasu in 70 - 90 po voznem (TUDI, ko tam ni tovornjaka, ki toliko pač mora vozit).Na regionalkah je ...prikaži več pa tudi zaznati dva tipa - tiste, ki mislijo, da so v igrici Need for Speed, in tiste, ki jim je zakon "Bilo kuda, 60 svuda".

  • Bizgec 13:15 25.oktober 2013.

    Saj ne vozita po prehitevalnem pasu...

  • zdrej 15:49 25.oktober 2013.

    Meni so se ponavadi nabili na rit, ko sem prehiteval s 130-140kmh, tak da sem najmanj eden. ki kvari tvojo trditev :-) .

  • wolfyy 17:51 25.oktober 2013.

    saj jo povečam takrat. ne nisem nestrpen, vendar bi brez povečane varnostne razdalje bil že nekajkrat razbit, ker zbranost pri 60km/h je nekje povsem drugje kot pred menoj.če pelješ 80km/h po voznem pasu nisi moj problem, moj problem ...prikaži več postaneš ko se boš lotil prehitevat tovorjnak, ki pelje 79km/h. problem ni v sami počasni vožnji, saj nimam problema s traktorji, tovornjaki itd., večina teh ti omogoči prehitevanje ali pa se celo umaknejo. problem so ljudje, ki vsakodnevno delajo kolone ob isti uri na isti relaciji in kot sem napisal vozijo neodvisno od omejitev. ko se te spravi s ceste se bo število prometnih nesreč vsaj prepolovilo. izstopajo vozniki iz prestolnice. tam če zgrešiš pas, ti ne bodo odstopili prednosti, da se pravilno razvrstiš, saj bodo izgubili 5 metrov in morda zamudili prve 3 sekunde rdeče luči na semaforju zaradi tebe, ko pridejo pa na podeželje je pa cela cesta njihova in se voziš za njimi 20-30km/h. prehitevat pa itak ni možnosti po lokalnih hribih. če m

  • Skippy 19:58 12.november 2013.

    A ti res rabiš 72 metrov pri vožnji na avtocesti, da odreagiraš, torej razdaljo, ki je enaka skoraj 2 rokometnima igriščema? Pozabljaš, da ko zavira tisti pred teboj, se on prav tako premika. Če bi se držali točno te razdalje, ...prikaži več bi na 1 km vozišča dobil točno 13 vozil. A naj gradimo 10 pasovne avtoceste?

  • markhund 12:55 30.avgust 2014.

    Zelo pameten predlog a kaj ko je gradivo ,ki bo posneto v hipu izločeno iz dokazov.

  • zdrej 12:41 25.oktober 2013.

    Ko berem komentarje, vidim strah in jezo voznikov, ki redko oz nidkar ne skrbijo za varnostno razdaljo. Sam sem za ta način meritve, mogoče bodo v prihodnje potrebne še kakšne korekcije samih postopkov (predvsem tako na silo prehitevanje). V glavnem ...prikaži več pa vsi negativni kometarji letijo predvsem na račun nezavedanja, da so nesreče več klomponentne. In osnovni komponenti sta hitrost in varnostna. Upam da bo policija ta drugo uvrstila v statistiko. Namreč, če se ne moreš ustaviti za vozilom, ki vozi pred tabo, pride do nesreče. Če pa še imaš pri tem konkretno razliko v hitrosti v točki trka, pa pride do posledic. Torej, če imaš varnostno, se ustaviš in kljub kakršnikoli hitrosti ni nobenih posledic. To je razlog, zakaj podpiram tak nadzor, saj posredno pomeni kar nekaj nesreč letno manj. Marsikatera bo imela samo manjše posledice.Sam sem razmišljal kot večina vas "negativcev". Smejal sem se, ko so omenjali metre za varnostno. Potem pa sem čez izkušnje videl, da imajo precej prav. Sicer

  • Jaka Mlakar 12:56 25.oktober 2013.

    takšne nesreče se dogajajo samo v kolonah kjer mora seveda biti varnostna razdalja da ne prihaja do verižnega trčenja apsolutno! Ko se pa nekdo vozi kosnstantno po prehitevalnem pasu kar navaja 80% spodaj zapisanih komentarjev ali pa če nekdo prehiteva ...prikaži več z manj kot 130km/h pa žal ni varnostne razdalje, ker tak voznik nima kaj delati na prehitevalnem pasu oziroma prehitevati ravno zaradi tega da ne izsili nekoga ki prehiteva z 130km/h. V takšnem primeru pride do tega kot je razvidno na sliki ko bremza avto za njim. In tukaj bi moral kvečjemu dobiti kazen prvi voznik.

  • sh4ni 15:51 25.oktober 2013.

    Če že za tako dajajo kazni, pol bi mogli tle usi 4 avti dobit kazen. Če sta tista k vozista na voznem pasu vozla 120km/h, kolk sta šele tista 2 na prehitevalnem vozla. In še v besedilu piše, da more ...prikaži več bit pr 130km/h 72m varnostne razdalje...tudi tisti na prehitevalnem pasu, k fura odzadi nima 72m varnostne razdalje.

  • Trovlak 17:30 25.oktober 2013.

    Toooooo! Skrajni čas, da so nabavili kaj takšnega. Zdaj pa le amortizirajte to opremo in kaznujte preštevilne prekrškarje. Na avtocesti sem tedensko zelo veliko in te naše ceste so popolna loterija, saj ne veš za ziher ali boš prispel domov, ...prikaži več v bolnico ali mrtvašnico. Agresivna vožnja, neuporaba smernikov, prekomerna hitrost, neumikanje iz prehitevalnega pasu, naglo zaviranje, nasilno prestrojevanje na obvoznicah, vožnja v kontra smeri.... Obup! In to vse samo zaradi mentalitete naroda! Ker pa je za učenje mentalitete daleč prepozno, očitno takšne spametuje samo astronomska kazen. Naj še kaj poštimajo pod nujno glede tistih, ki zapeljejo na AC na nasprotni vozni pas!

  • zdrej 20:09 28.oktober 2013.

    Se strinjam, zato pa upam, da sistem snema, ne pa slika. Tako kot ala veleumni in predragi DARS, ki kljub porabljenim miljardam in finančno dragim svetovalcem niso sposobni nabaviti kamere, ki bi posnela razločno sliko na cestninskih postajah. V ...prikaži več planu je nakup kamere oz. celotnega sistema, nakar bi bil v takih primerih uporabljen kot dokazovanje situacije (če ne druga,, da jim bo malo paralo živce :-) ). Upam da ni nateg in da bo pomagalo vsaj malo popraviti kulturo vožnje.

  • Tomaž Jerovčnik 11:07 25.oktober 2013.

    Itak da še ni noben videl ker pri nas se gre samo za nabiranje denarja.Hitrost pa plačaš pa je.. V nemčiji pa so na varnostno razdaljo zelo pozorni, ker je vožnja za ritjo tudi veliko nevarnejša kot prekoračitev hitrosti.

  • ajduc 11:20 25.oktober 2013.

    Dvomim, da je kaznovani namenoma vozil tako blizu, verjetno je prehiteval, ko se mu je za rit pripeljal hitrejši srebrn avto in mu "blendal" naj se umakne s prehitevalnega.Standard situacija na avtocesti, če voziš po omejitvah.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.