Slovenija
286 ogledov

Policisti v prihodnje le z diplomami

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • graff 07:43 29.februar 2012.

    To ni nič novega, le uzakonjeno bo tisto, kar bi že zdavnaj moralo biti. Poklic policista je bil podvrednoten in v nobeni drugi podobnii dejavnosti se s srednjo izobrazbo ni zahtevalo toliko kot v Policiji. Z višjo izobrazbo upam, da ...prikaži več se spremeni tudi vrednotenje in plače policistov, ki so daleč čod povprečjem na sramotno nizki ravni.

  • KOJAK 08:34 29.februar 2012.

    Se strinjam!

  • Oseba_ 10:54 29.februar 2012.

    Policist nisi samo zaradi denarja.

  • Žurnalček 11:35 29.februar 2012.

    A za streljati z radarjem rabiš fakulteto ! A za posredovanje v gostilniškem pretepu rabiš fakulteto . A za ugotovitev prekrška prostoročnega telefoniranja rabiš fakulteto. Ja kakšno fakulteto pa potem rabiš za ministra na polciji? Gorenjak tebi se je skisal ...prikaži več , sedaj ti pa že gnije!

  • mokmelk 16:31 29.februar 2012.

    to je absurd. res je, da odvetniki iščejo procesne napake, res pa je tudi, da policija ima izšolan kader na višjih položajih, ki bi moral policistom dati jasne in zakonite usmeritve. na Zavodu je kar nekaj diplomiranih pravnikov, ki ne ...prikaži več bodo nikoli dobili priložnosti delati na policiji, kjer bi lahko zadeve spravili v red.

  • Dido 17:18 29.februar 2012.

    Res me zanima, kateri pravnik bi delal za 900 evrov!

  • mokmelk 18:12 29.februar 2012.

    jaz

  • 1111 19:37 29.februar 2012.

    zakaj ne daš prošnje???

  • s_4_s 21:13 29.februar 2012.

    pa dobro no, ukinili so nam šolo v tacno in smo vsi ki želimo nekoč postati policisti dobesedno pod prisili izbrati drugo šolo s 4 letnim programom ki nas morda sploh ne veseli a zdaj bomo mogli še v višjo ...prikaži več šolo ki je po možnosti čisto mimo dela policije al kko. Pač men v logioki te države ni jasno več nič.

  • e5777 08:53 01.marec 2012.

    pravniki ne morejo spraviti policije v red ker policijskega dela ni v knjigah ... plus tega, da bodo na koncu spet kratko potegnili policisti, ki se morajo tako ali tako kr naprej učiti na novo zakonodajo, ki jo ves čas ...prikaži več spreminjajo in s tem tudi trošijo denar.

  • e5777 08:55 01.marec 2012.

    Rabiš pa pogum, občutek za odgovornost, pomoč ljudem itd. sam danes šteje samo papir ...

  • Trsten 10:01 12.marec 2012.

    Če poizkušaš policistu ugovarjati ti takoj zagrozi, da te bo aretiral in odpeljal.

  • secufin 10:17 12.marec 2012.

    Mogoče bi bilo prav! Samo ne z diplomami iz Fakultete za varnostne vede, ker če prebirate diplome policistov vam izpadejo lasje!

  • Trsten 10:06 12.marec 2012.

    Kakšen karakter si, če hočeš biti policist v Sloveniji. Če imaš dokaj močen EQ/ emocija/ potem pozabi da boš policist. Biti moraš neusmiljen tudi do prijateljev.Policisti naj bi pomagali ljudem na sveti in ne da jih kaznujejo na vsakem koraku.

  • Dido 07:59 29.februar 2012.

    Vse lepo in prav. Zanima pa me, kje se bo dobil denar za plače policistov z višješolsko izobrazbo? Ker če prav razumem, želi Gorenak prav na podlagi izobrazbe dvigniti osnovno plačo policistom, ki so res mizerne. Nič nimam proti dvigu ...prikaži več plače, vendar se mi zdi, da je to morda samo prefinjen način za ukinitev šole v tacnu in pošiljanje odvečnih kadrov na teren.

  • george0015 16:01 29.februar 2012.

    ne , za to ne rabiš fakultete, rabiš pa jo, ko vse to spišeš na papir, da ustreza, da zadeva ne pade........, ker raznorazni odvetniki iščejo samo procesne napake, .........nikoli pa ne dokažejo, da je njihov klient res nedolžen.......................iščejo samo napake policistov

  • mokmelk 19:22 29.februar 2012.

    da ne bo pomote, kot pravnik. ker mora biti nekaj res hudo narobe, če je res, da jim toliko postopkov pade. to sem sklepal iz enega spodnjih komentarjev.

  • graff 08:11 29.februar 2012.

    Srednje policijske šole (kadetnice) ni že 10 let, absurd pa je bil, da so nove policiste sprejemali s 5. stopnjo (srednjo) izobrazbo in jih dve leti došolevali na akademiji, a še vedno so imeli srednjo izobrazbo, kaj takega ni nikjer. ...prikaži več Me zanima , če bi medicinska sestra s srednjo izobrazbo morala še za dve leti v šolo, da bi imela srednjo šolo. To je bilo po Virantu možno samo v slovenski policiji.

  • Dido 11:24 29.februar 2012.

    Res je, niso samo zaradi denarja. Poznam pa jih kar nekaj in priznam, da raje delam za 900 evrov v svoji službi (je tudi na terenu), kot pa za 1200 ponoči, v dežju, mrazu, s pijanci, nasilneži, gledam družinske tragedije, ...prikaži več poškodovane, posiljene itd. Kajti točno toliko dobi policist z najmanj 80 nočnimi urami (pa nedelje in prazniki). Ko pa gredo na bolniško za več kot en mesec, mislim da dobijo okoli 760 evrov.

  • 1111 19:41 29.februar 2012.

    ...policist več kot mesec na bolniški dobi 580€ ......me zanima koliko od teh junakov tukaj, ki tako pridno komentirajo bi delal kot policist...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.