Slovenija
26968 ogledov

Predlog: Izpit za lastništvo psa, vseh pasem

Komentarjev 74
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Naklonsky 12:51 05.marec 2023.

    Najprej visoke kazni za ne-pobiralce pasjih iztrebkov, nato izpit o kulturi sobivanja živali v urbanem okolju nazadnje pa omenjeni predlagani izpit!

    • Avatar Leon
      Leon 18:04 05.marec 2023.

      Opravljen izpit bo spremenil navade pobiranja pesjakov?

    • munja 09:48 22.april 2023.

      Pa v stanovanjskih blokih prepovedat pse, ker je to, da pes preživi nekje do 8 ur v stanovanju, torej večino dneva sam, mučenje živali. Potem ga pa nekdo pripelje na zelenico pred blok za 10 min, se pokaka, nihče tega ...prikaži več ne pospravi in otroci se na teh zelenicah veselo igrajo.

  • Avatar NickMason
    NickMason 13:35 05.marec 2023.

    Pa ko si omisliš psa,da ga imaš dokler je živ,če se premisliš pa stroške zavetišča plačaš ali dobiš novega skrbnika,seveda vse na stroške skrbnika psa.Če izgine pa da ne prijaviš pa kazen,ne da jih najdeš izmučenega ali raztrganega v gozdu.Skratka ...prikaži več bolj resno vse skup vzet,vseeno je to živo bitje in ne igrača.

  • mph2 15:08 05.marec 2023.

    Absolutno podpiram, potem ne bom več videl lokalne đankurje sprehajat pit bule in podobne okoli in jih trenirat v parkih z naskoki na npr. viseče gume in podobno. Za določene pasme (ne glede na to, da so nekateri lahko tudi ...prikaži več pravi bojazljivci, poznam primere) pa obvezno vrsto orožnega lista za lastnika.

    • mph2 18:33 06.marec 2023.

      Vidim, da sta do sedaj dva đankura prebrala. :-)

  • Luksi 14:04 05.marec 2023.

    Podpiram, to je super predlog. Nimam nič proti psom, tudi mi ga imamo, ampak pes prinaša tudi določene odgovornosti, katerih se mnogi lastniki ne zavedajo...

    • albert 05:47 06.marec 2023.

      Kaj podpiraš? Kaj ne veš kam pes taco moli? Kdor bo plačal bo dobil dovoljenje in stanje bo enako kot zdaj. Samo nekdo bo dobro kasiral. Butast folk do konca.

  • Ivo 13:42 05.marec 2023.

    Lahko bi pa uvedli visoke kazni za sprehod večjih pasem brez povodca, nadzor nad bivališči psov ali puščanje iztrebkov vsepovsod pa bi bilo pa dali na policiji teu malo višjo prioriteto in bi bilo rešeno brez zakona.

    • BenX 20:12 05.marec 2023.

      Moj bernardinec nikogar v 1000 letih ne bo ugriznil ali mu storil karkoli žalega. Lahko isto rečeno za nego čivavo? Če se ti bojiš večjih posegov je to tvoj problem.

    • Kmodri 23:37 05.marec 2023.

      BenX, ko zbolel bo ugriznil!

  • Avatar lopov
    lopov 13:15 05.marec 2023.

    kaki lastnik taki pes... isto velja za skrb iztrebkov

    • Kmodri 23:35 05.marec 2023.

      To je mit! Če pes zboli Ali pa se mu sfuzla, ker mu nekaj ni pogodu, prevladajo nagoni.

    • munja 09:50 22.april 2023.

      Nihče ne more 100 % zagotovit, da njegov pes pa ne bo nikogar ugriznil, to ne drži.

  • vzev 13:42 05.marec 2023.

    Podpiram. Prav tako bi morali prepovedati pse/mačke v blokih, ker tam ni mesto za živali. In pa kaj je najbolj važno. Enkrat bi že morali uvesti davek na pse. Nekdo mora postavljati koše za pasje iztrebke, prazniti koše, postavljanje pasjih ...prikaži več parkov... In to plačujemo vsi, tudi tisti, ki psov nimamo. Lahko pa prepovejo pse v mestih, kar bi bilo še bolj logično, ker pes bi moral biti v naravi ne pa sredi betona.

    • asmas1965 13:49 05.marec 2023.

      tudi jaz bi prepovedal pse in mačke v blokih (sicer sem ljubitelj psov-donedavno sem imel nemškega ovčarja -11 let in sem ga moral dat uspavat) in tak pes rabi 1000 kvadratov vrta da se zdivja,ne pa 5m/2 velik balkon

    • vzev 13:56 05.marec 2023.

      Tudi jaz imam rad pse. Pa ga nimam, ker ga ne mislim imeti nikjer zaprtega. Kazni pa tudi ne mislim plačevati, čeprav bi lahko pes hodil okoli hiše brez težav. Rajši nimam psa, kot pa ga mučim in nekje zapiram. ...prikaži več Včasih so lahko psi svobodno hodili, pa ni nikogar motilo, sedaj bi pa prehitro imel kakšno policijo pred vrati.

    • crniovcar 17:49 05.marec 2023.

      kaj pa davek na otroke ?????

    • Avatar Leon
      Leon 18:06 05.marec 2023.

      Davek na otroke bodo plačali duhovniki .

    • vzev 18:17 05.marec 2023.

      @crniovcar, normalen človek ne more enačiti otroka in psa. Kaj imamo mi od sosedovega psa? Nič. Otrok, bo pa čez nekaj let začel plačevati davke, hodil v službo, pomagal ostarelim....

    • robi2107 02:58 06.marec 2023.

      Eni imajo mačka skoz notri. Ni sicer to imo nobeno živleje za žival, ampak se menda navadijo. In tak maček, četudi je v bloku, ni za ostale stanovalce prav nič moteč. Še vedo ne, da je. Ni tako kot pes, ...prikaži več ki se dere in z laježem lahko moti ostale. Sicer pa tudi pes ni moteč, če se ne dere. Ko se ga pelje ven, je na povodcu, zunaj pa je treba za njim pobirati dreke. Za zdivjat pa imajo ograjena divjališča. Vem za takega v Štepanjcu, v Šmartinskem parku pa še kje. In je rešeno. Kje je torej problem?

    • robi2107 04:00 06.marec 2023.

      @vzev bo, al pa ne bo. Lahko bo pa brezdelnež, džankur, kriminalc... pa bo sam strošek z njim.

    • vzev 16:48 06.marec 2023.

      @robi2107, seveda se mačka navadi, če pa je celo življenje zaprta. Toda ali je to potem normalno in zdravo življenje. Mačke prehodijo dnevno več km, lovijo miši... tukaj jima pa vse to vzamejo.

    • vzev 16:49 06.marec 2023.

      @robi2107, kdo pa plača postavljanje teh ograjenih divjališč? Kdo plača postavljanje košev za iztrebke? Kdo plača praznjenje košev za iztrebke? Naj to plačajo lastniki psov.

    • vzev 16:50 06.marec 2023.

      @robi2107, velika večina bo plačevala davke in delala. Od psa pa 100% ne bomo imeli popolnoma nič (razen lastnik).

    • robi2107 17:03 06.marec 2023.

      @vzev "seveda se mačka navadi, če pa je celo življenje zaprta. Toda ali je to potem normalno in zdravo življenje." Saj ta pomislek sem sam izrazil, ko sem napisal, da "to imo nobeno živleje za žival...." Ni to eno polno ...prikaži večo mačje živleje, ampak če ni vajena biti zunaj, ne bo pogrešala. Celo tako je, da ko daš enkrat tako žival ven, je čisto posrana od groze. Sem videl to. Moje so sicer veselo harale okoli, ker so bile itak vse s ceste pobrane in bi jim bilo med 4 stenami za umret dolgčas.

    • robi2107 17:07 06.marec 2023.

      @vzev "kdo pa plača postavljanje..." Tukaj se strinjam. Ampak to ni bila tema mojega odgovora. Jaz sem repliciral, da pes ne mire biti v bloku in pravim, da pod določenimi pogoji, ob spoštovanju pravil normalnega sobivanja v večstanovanjskih stavbah, pes ni moteč.

    • robi2107 17:10 06.marec 2023.

      @vzev "velika večina bo plačevala davke ..." Kot sem napisal: bo, al pa ne bo. Velika večina zagotovo, vsi pa zagotovo ne. Zaradi različnih vzrokov.

  • Johny 18:03 05.marec 2023.

    Podpiram 100%, ker je potrebno narediti red na tem področju. Pa tudi da se uvede vsakoletno izobraževanje voznikov vsaj v trajanju 30 šolskih ur in z obveznim izpitom na koncu, kajti to kar počno nekateri na cesti, je že noro!!

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 19:29 05.marec 2023.

    Državljani zahtevamo za vse pse obvezen nagobcnik na javnem prostoru!

    • Kmodri 23:37 05.marec 2023.

      Nujno!

    • Avatar torolino
      torolino 06:19 06.marec 2023.

      Tudi tiste male pizdeke?

    • munja 09:54 22.april 2023.

      torolino, "tisti mali pizdek", ki ga skoraj ne vidiš, te bo zelo hitro ugriznil v nogo, poznam več primerov.

  • becar 19:10 05.marec 2023.

    Kakšna bedarija! To je narejeno samo in izključno za dodatno kasiranje, eni bi radi lepo zaslužili, nič drugega. Še izpit za avto naj naredijo na vsakih 5 let in je to to. Včasih se je temu reklo, kako smo se ...prikaži več lepo sami sebe zaklali.

    • LudvikK. 21:58 05.marec 2023.

      Edini si, ki si je gor prišel zakaj se zdi ta ideja zanimiva ministrstvu.

  • becar 19:17 05.marec 2023.

    Kako ste eni naivni. Mislite, da bo neko glupo nakladanje enega prikoritnika spreobrnilo lastnike psov? Norec bo še vedno ostal norec, normalen pa normalen. Kot da bi šel pijanec na psihoteste, kjer bi pisalo, ali imate radi alkohol.

  • Avatar lopov
    lopov 19:54 05.marec 2023.

    Kak lastnik tak pes (kratko jedernato,resnično )

    • Kmodri 23:28 05.marec 2023.

      Ja, pa jada. Ko psu sfuzla pozabi na vso socializacijo!

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 13:34 05.marec 2023.

    Podpiram...in enako naj bo za tiste, ki hočejo imeti otroka...Vse preveč kretrenov se nekontrolirano razplaja, potem pa imamo nasnifane podmladke strank in naci biserčke..

    • vzev 13:43 05.marec 2023.

      Sam ta otrok, ti bo mogoče na stara leta brisal rit, te hranil.... Od sosedovega psa pa ne boš imel nič.

    • asmas1965 13:46 05.marec 2023.

      bral sem o dveh gejih ,ki sta posvojila otroka in ga potem "prodajala" drugim pedofilom,da so se izživljali nad nemočnim otrokom. Posvojitev otrok bi moralo biti izključno za par (moški-ženska)ki bi opravila tečaj posvojitve.Pa tudi takim ,ki jih na polno ...prikaži več natolčejo potem pa brezposelni visijo na sociali.otroci pa lačni

    • vzev 13:58 05.marec 2023.

      Ne vem kakšno zvezo imajo sedaj tukaj posvojitve. Toda otroci bodo zrasli in večina od njih nekaj potem tudi delala. Nekateri pa bodo delali tudi kot zdravstveni delavci, delali v domovih za ostarele. Od psa pa ne bo nihče imel nič.

    • Gandi123 14:18 05.marec 2023.

      Vzev, včasih imaš od psa več, kot od lastnih otrok. Pes ti ljubezen nesebično vrača, otroci pa..., kakor kateri!

    • Gandi123 14:22 05.marec 2023.

      Lucky, psi imajo vzrejne preglede, predlagaj nekaj podobnega za člane in potomce ovčarske stranke.😅

    • vzev 14:47 05.marec 2023.

      @Gandi123 ,ja pes lahko kaj prinese lastniku, vsi ostali pa od psa nimamo popolnoma nič. Pa kljub temu financiramo postavljanje košev za iztrebke, čiščenje košev, postavljanje pasjih parkov..., . Tako, da ne enačiti otrok s psi. Kam smo prišli.

    • vzev 14:49 05.marec 2023.

      @Gandi123, ja, psi imajo vzrejene preglede. Zato pa imamo sedaj totalno pohabljene pse. Lep primer nemškega ovčarja na sliki v članku. Čisto pohabljena hrbtenica, včasih pa so to bili pravi psi. Pa to je pri skoraj vseh pasmah.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 14:51 05.marec 2023.

      Ja res je, tudi pasma ovčji desničar je povsem brez hrbtenice in preživi le še lajajoč iz kleti..

    • Burja 15:03 05.marec 2023.

      lucky, ..imamo nasnifane pomladke, naciste, putiniste...

    • asmas1965 15:42 05.marec 2023.

      luckis...golobi so leteče podgane.samo toliko

  • robi2107 02:48 06.marec 2023.

    "Lastniki pasem, ki so znane kot nevarne (buldog, pit bull ...) bi morali poleg tečaja opraviti še psihološki test." Podpiram. Fukjenega psa naredi fukjen lastnik.

  • Kmodri 23:40 05.marec 2023.

    Pitbulle in podobne pse prepovedati, ker so tempirana bomba!

    • robi2107 03:06 06.marec 2023.

      Ni nujno. Od brata pitbulka je povsem krotka. Je pa res da je takšen pes, če je fukjen, veliko bolj nevaren od enga baterijca.

    • robi2107 03:07 06.marec 2023.

      Pa če je un baterijc še tako fukjen. Ga brcneš in poleti, če kaj serje.

    • Kmodri 13:37 06.marec 2023.

      Sem srečal že kar nekaj teh mrcin in vsi so bili zelo krotki! Upam, da bodo še vnaprej. Žal drži pregovor, da ima pes kosmata ušesa in nikoli ne veš, kdaj se mu utrga. Imeli smo zlatega prinašalca, ki je ...prikaži več napadel bambija. Moja je skočila na psa, da bi preprečila najhujše. In kaj se zgodi? Kljub temu, da je bila lastnica psa jo je pogrizel brez zadržkov!

  • Kmodri 23:28 05.marec 2023.

    Končno!

  • peter033 13:51 06.marec 2023.

    Spet bi nekdo služil s tečaji. Psu nagobčnik in je rešeno.

  • Friderik1950 14:26 05.marec 2023.

    Se mi zdi, da je bistveno, da tudi psi (nekateri so pametnejši od lastnika) izberejo svoje predstavnike, dest predstavnikov najbolj zastopanih pasem, ki bi sodelovali pri oblikovanju predlogov zakona. Verjamem, da bi bili v razpravah z nekaterimi kar tam nekje.

  • matevz3 08:16 07.marec 2023.

    Se malo pa bo treba met izpit za si skuhat vecerjo in za it u trgovino po struco kruha

    • munja 09:59 22.april 2023.

      seveda, nekateri pozabljajo, pa skurijo svoje in sosedovo stanovanje.

  • bobubob 09:36 06.marec 2023.

    Izpit šele potem, ko pes že ugrizne? Zakaj pa ne bi za avto prav tako uporabili enako miselnost - šele ko z avtom poškoduješ človeka, moraš na izpit.... Pes in lastnik sta v pasjih očeh - trop. In če lastnik ...prikaži več ni primeren vodja, vodi pes. V večini primerov 'nevaren pes ' postane nevaren prav zaradi neprimernega lastnika. Nekaj podobnega je tudi z otrokom, ki postane problematičen praviloma prav zaradi staršev.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.