Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
56390 ogledov

Manko vam drago zaračunajo, presežek pa večinoma kar zasežejo

Komentarjev 76
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 07:28 10.februar 2023.

    Edina samooskrbnost je neodvisen sistem, ki ni povezan z elektrosistemom.. Torej je potrebno imeti objekt ki je z napeljavo ločen od javnega energetskega sistema.. Seveda je treba imeti vsaj za kakšnih 1500 Ah akumulatorjev, kar je relativno visok strošek.. Potem ...prikaži več pač imaš v tistem objektu razne zamrzovalnike, ipd

    • oneh 08:30 10.februar 2023.

      Oh lucky, lucky...Ah pomeni, koliko amperov električnega toka lahko steče v eni uri. Če imaš napetost npr. 5 V, kot jo rabi današnja elektronika je to 7,5 kWh energije. Takšni hranilniki pa na Aliexpressu stanejo tam 1000 €. Razumem, da ...prikaži več je za levaka, kateri bi to hotel zaslužiuti z delom lastnih rok ekstremen znesek, ukrade pa ga mimogrede. Še posebej sedaj, ko je svoboda in levaki plešete.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 08:43 10.februar 2023.

      Vidim da je to zate v rangu možganske kirurgije...Paneli polnijo akumulatorje, iz njih dobiš poljubno napetost, simpl ko pasulj...

    • oneh 09:00 10.februar 2023.

      Pri levaku ne more biti na ravni možganske kirurgije, saj ne moreš operirati nekaj, kar ne obstaja. Drugače pa- paneli ne polnijo akumulatorjev in iz akumulatorja ne moraš dobiti poljubno napetost. Poskusi zagonski akumulator iz avta priključiti na pralni stroj, ...prikaži več mu povej, da ti naj da ven 230 V in operi perilo. Boš kar hitro opazil kako bo šlo, pa čeprav je svoboda in levaki plešete.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 09:12 10.februar 2023.

      Lepo, da demonstriraš SDSsovsko zarukanost...Jaz imam recimo panele, ki mi dajejo 18V za polnjenje Litijevih baterij za orodja, kosilnice, ipd.----.In akumulator , ne zagonski, ampak ciklični mora biti povezan z 220V inverterjem, najbolje takim s čistim sinusom, da ti ne skuri tv....

    • h4ck3r 09:30 10.februar 2023.

      Hmmm lukić vse lepo in prav...prosim za izračun stroška baterije in amortizacijsko dobo za npr. mojo včerajšnjo porabo 89.9kWh? Enako te prosim za predlog rešitve v kje pridobiti preostalo el. energijo, saj je bila proizvodnja včeraj 22.1kWh, da se mi ...prikaži veči vso meso in zelenjava ne bosta odtajala?

    • rd2dmk2 09:37 10.februar 2023.

      fantje zakaj komplicirat ? vsa stvar se dizajnina na način da gre višek FV v baterije in ko se rabi se jo porablja. ko pa jo zmanjka se gre pa k javnemu omrežju. sedaj pa rabimo samo eno pošteno dušo ...prikaži več da izdela potrebno krmilje. kajti vsi dobavitelji FV ne bodo bič naredili v tej smeri dokler se bo višek podarjal, ker so všpanovini s elektro distributerji. in kot vedno in povsod se samo žalite , namesto da bi stopili skup in si pomagali v lepši jutri.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 09:41 10.februar 2023.

      Hja, za takšno porabo svetujem dizel agregat na kurilca..;) Sicer pa si lahko vsak sam izračuna..1KWh je nekaj čez 80Ah pri 12v akumulatorju..

    • h4ck3r 09:44 10.februar 2023.

      rd2dmk2...saj to vse že obstaja. Gre se samo zato, da tisti katerim se FV dejansko obrestuje, porabljajo več energije, kot so jo stroškovno še smiselni hranilniki sposobni shraniti do naslenje proizvodnje. Tukaj je govora o tistih, ki se ogrevamo na ...prikaži več elektriko (el. paneli, toplotne črpalke, el. radiatorji), ker vsem ostalim je naložba glede na amortizacijsko dobo nesmiselna...seveda ob predpostavki, da se viški podarjajo.

    • h4ck3r 09:47 10.februar 2023.

      lukič...končni strošek od nakupa, krmiljenja in porabe/cena dizla? Ne kar tako na pamet...tvoj predlog je primeren in uporaben za kakšen vikend ali počitniško hišico, pa še tam je potrebno paziti na porabo. Za vsakodnevno življenje pa popolnoma nerealen.

    • rd2dmk2 09:49 10.februar 2023.

      h4 glede na dnevno porabo , bi lahko povedal bolj podrobno kje jo porabiš ? za primerjavo jest porabim cel mesec 160kWh. torej dva tvoja dneva. in prosim ne me zmerjat takoj, nisem v kameni dobi in ne živim v ...prikaži več jami. oneh, pa še zate malo, obstajajo tako imenovane UPS naprave, kjer imajo čisto navadne svinčene akumulatorje in pretvarjajo enosmerno napetost v izmenično 220. ti se uporabljajo za takojšno dobavo e.energije ob izpadu, torej imamo že rešeno.

    • h4ck3r 09:56 10.februar 2023.

      rd2dmk2...nikoli ne zmerjam, včasih sem mogoče samo malo bolj sarkastičen. ;-) Moja poraba je tako visoka, ker dejansko je vse v hiši na elektriko...indukcija + toplotna črpalka za ogrevanje in sanitarno vodo in seveda vse ostale električne naprave (zamrzovalnik, hladilni, ...prikaži več pečica, sušilc, pralni in pomivalni stroj). Poraba je sicer višja ker imam deljen sistem ogrevanja, del na talno in del na radiatorje, ker pač pri prenovi ni šlo drugače. Tako da je tukaj poraba nekje za 30% pač višja.

    • Svobodnež 10:00 10.februar 2023.

      Oneh, z vsakim komentarjem znova dokazuješ, da si res kreten! Bluziš o 5 voltni napetosti! Torej NIMAŠ POJMA! Nizkonapetostno omrežje je na napetosti 230 voltov po fazi, saj so vsi porabniki, ki se direktno napajajo iz omrežja, grajeni na to ...prikaži več napetost. Ampak ti očitno nisi na nivoju, da bi to razumeš in blebečeš venomer o "levakih"-kot so ti tvoji gazdi z desne naročili. Razumeš pa tako ali tako nič.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 10:18 10.februar 2023.

      h4ck3r...kako si to domišljaš, da ti jaz delam izračun...?! Lahko mi tule prilepiš fotografijo položnice da si 100 evrov namenil dobrodelnemu društvu po izbiri in ti bom naredil okviren izračun..Sicer pa si ga izvoli sam..

    • oneh 10:22 10.februar 2023.

      #Svobodnež- česa od "....Če imaš napetost npr. 5 V, kot jo rabi današnja elektronika..." nisi razumel? Ker vem da je svoboda in da levaki plešete, vem da se ti je zaradi nenehnega vrtenja težje skoncentrirati, zato rad pomagam.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 10:41 10.februar 2023.

      Oneh glej nekaj takšnega rabiš https://www.amazon.de/gp/product/B08GQTZDVH?ref=em_1p_4_ti&ref_=pe_26736941_775598211

    • oneh 11:34 10.februar 2023.

      In neka takšna naprava ti služi, da katero koli napetost pretvori v napetost primerno za polnjenje baterije. Pol pa rabiš še eno napravo, katera ti napetost baterije pretvori v katerokoli napetost, katere koli oblike. Ker imajo različni akumulatorji različne napetosti, ...prikaži več ti podatek npr. 1500 Ah ne pove nič pomembnega. Ogromna razlika je namreč, če je baterija npr. NiMh z 1,2 V napetosti ali pa baterija napetosti npr. 400 V. V prvem primeru govoriš o 2 kWh, v drugem pa o 600 kWh energije.

    • Anja1956 11:40 10.februar 2023.

      Tukaj se oglašate tisti , ki nimate pojma o sončnih elektrarnah ! Sem že 8 let lastnica samooskrbne otočne elektrarne z 1200Ah cikličnimi akumulatorji hkrati pa sem tudi že 5 let lastnica 15kw net - metering sončne elektrarne ! Net ...prikaži večNet metering je zakon ! Viške lahko prenašam na druge objekte ! Vse je odvisno s kom imaš podpisano pogodbo !

    • stromar 11:42 10.februar 2023.

      Ti kar nabavi baterije, ostali imamo omrežje...

    • marko68 11:43 10.februar 2023.

      Ti si doktor...vsa čast. Ajd sosed lp

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 11:44 10.februar 2023.

      Glej tu imaš cenovne ugodne akumulatorje , ki so uporabni https://www.amazon.de/gp/product/B0885QZP6P?ref=em_1p_2_ti&ref_=pe_26736941_775598211.....In inverter, da dobiš iz njih 220v https://ibb.co/bmyX3JB

    • marko68 11:51 10.februar 2023.

      Seveda mislim na psa Rexa :-)

    • marko68 11:58 10.februar 2023.

      aja pa še to luckys ...ta link si vrži v koš za smeti..ne valja ti to...mora bit MPPT Charger....saj poznaš odvode in integrale ...ta zadeva deluje tako da sledi najboljši točki odjema in pretvorbe energije PV do Baterije....pazi ni vse ...prikaži večse zlato, kar se sveti...pridi pogledat kako to fajn deluje pr meni..imaš 200m razdalje za prehodit :-) Je pa res da ta tvoj charger iz anazona stane 15€ moj mppt tehnologija pa 150€...no še dobro da ga ne menjujem vsak dan :-) Ti ponavadi kupiš vse najboljše :-)

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 12:03 10.februar 2023.

      Sem šel ven pogledat, pa ne vidim nobenega soseda ;)) Sicer pa sem to na hitro izbral za Oneha, da si ne bo preveč škode delal, če bo kaj skup pacal, ker očitno mu je to španska vas...

    • jakec1575 13:44 10.februar 2023.

      Sami stromarji na portalu. Se vid kje je najvec dodatkov. Haha

  • optimist11 08:46 10.februar 2023.

    Izravnava je trenutno enkrat letno, kar je zelo ugodno. Vremenski pogoji ne bodo vsako leto enaki, zato bo pač na kraju leta potrebno spremljati razliko. Predvsem, da ne rabiš še doplačat. Če pa so SE pravilno dimenzionirane pa nekih velikih ...prikaži večh viškov ali manjkov ne bi smelo biti.

    • slovenc002 09:19 10.februar 2023.

      Tako, pravilno. In edino prav

    • h4ck3r 09:34 10.februar 2023.

      optimist11 ja trenutno in samo še za pogodbe sklenjene do konca leta...s 1.1.2024 je predviden prehod na mislim da kvartalno obračunavanje(ali celo mesečno kot je to npr. v AT) za nove pogodbe, nisem si pa še točno prebral navodil, tako ...prikaži več da me ne držat za besedo.

    • oneh 10:30 10.februar 2023.

      Pogodbe po 1.1.2024 bodo lahko povsem enake, kot so obstoječe. Razlika bo le, da se bo za vso eneergijo, katero boš prejel iz omrežja plačala omrežnina. Pri npr. 10 MWh proizvodnje porabiš preko omrežja tam 7MWh energije. Če bo omrežnina ...prikaži več enaka bo to strošek ranga 270 € (brez DDV) višji, kot je sedaj. Boš pa hkrati imel možnost prodajati viške. Tisti, kateri imajo velike viške bodo alahko celo na profitu. Seveda, če sedaj, ko je svoboda in levaki plešejo ne bod zaradi omotica kaj "izboljšali".

    • stromar 11:43 10.februar 2023.

      Po sedanjih pogojih takoj dati čim večjo SE

    • h4ck3r 14:13 10.februar 2023.

      oneh....si prepričan? Po mojim zadnjih podatkih se bo obračunavanje spremnilo iz letnega na četrtletno ali celo mesečno. Torej viški in manjki se ne bodo več obračunavali na celo leto.

  • jakec42 19:05 10.februar 2023.

    Država bi morala narediti red in postaviti pravila,ne pa da monopolistii delajo kar se jim zljubi!

  • stromar 11:56 10.februar 2023.

    Po trenutnih zelo ugodnih pogojih je za vse, ki dobijo soglasje do konec 2023 in priključitev do konec 2024, ti pogoji ostanejo do konca ali spremembe SE. V osnovi viški niso za prodajo, razen opisanih bonbončkov, čeprav sonce omogoča prodajo ...prikaži več ali prenos, vendar ob plačilu omrežnine

  • mare3210 11:27 11.februar 2023.

    sem zadovoljen uporabnik Suncontract-a, ki vse viške ustvarjene na lokaciji dovoli prenašati na drugo odjemno mesto... Daleč najboljša rešitev...zakaj novinarka omenja samo državne firme???

  • jakec1575 13:53 10.februar 2023.

    A veste kam grejo vasi viski? Za Co2 kupone unemu slovencu mio, ki bo kmalu mrd. Zaradi pohleponosti in nesposobnosti slovenskih energetikov. Osebno menim, da ce ti viska ne placajo, bi moral iti ta zasluzek v poseben sklad za omrezje. ...prikaži več Letos smo jim krili rit iz proracuna. 500mio. In oni si iz tega se nagrado izplacajo. Naslednje leto bojo hoteli 500mio za prenovo omrezja. Hebem jim lopovsko mater

  • Pepe007 11:09 10.februar 2023.

    Mi imamo nek netmetering, kjer se igramo lažno in nepotrebno solidarnost. Ko ima elektrarna višek, jo pač oddaja (prodaja) po neki ceni v omrežje. Če ima v naslednji minuti hiša premalo, energijo pač kupuje iz omrežja po neki drugi ceni. ...prikaži več Kako razmerje cen je primerno? Kot je denimo pri mleku, razmerje med nakupno na dvorišču kmeta in maloprodajno v trgovini. Švicarji bi naj sicer lani imeli cca 9 centov prodajo, 20+ centov nakup. Zato so pač Švicarji, ker imajo rešitve ekonomsko logiko.

    • stromar 18:28 10.februar 2023.

      Daj najprej 20k eur za SE in potem pametuj in bodi nevoščljiv

  • mare3210 11:32 11.februar 2023.

    Suncontract ima daleč najboljša rešitev...zakaj novinarka omenja samo državne firme???

  • marko345 08:31 10.februar 2023.

    Višek energije bi moral dobavitelj npr. Gen1 plačat , saj ga je prodal.ker dobavizelj npr. Gen 1 vso el. energijo torej kupi, da jo lahko naprej proda, bi moral tudi ze viške plačat pod enakimi pogoji. Ket jih ne plača ...prikaži veča jih je torej ukradel, ustvaril pri srbi nezakonit dobiček, kar pa je že kaznivo dejanje- kraja viškov je kaznivo dejanje. Organi bi morali takoj začeti kazenski pregon.

    • h4ck3r 09:32 10.februar 2023.

      Mislim da bi bilo za vse že dovolj, da dobiš nekakšen dobropis (Petrol,ECE) ali prenos viškov, kot to počne Sonce energija. Še bolje je seveda izplačilo kot to počne Energija plus. Tako da za koga se odločiti, mislim da je ...prikaži več odgovor na dlani. Obstajajo samo 4 opcije, vsi ostali se bodo pač morali prilagoditi trgu ali pa upati na "razgledane" naročnike.

    • Svobodnež 10:07 10.februar 2023.

      Si lastnik sončne elektrarne? Zakaj si potem podpisal pogodbo, ki ti ne ustreza? Ne vem, o kakšni kraji bluziš. Nihče nikogar ne sili v investicijo. Bi pa po moje morali začeti kazenske postopke tudi proti kretenom, ki zavestno lažejo in ...prikaži več zavajajo ljudi, da jim nekdo krade električno energijo! Nekateri distributerji omogočajo tudi možnost podaritve viška energije.

    • jakec1575 13:47 10.februar 2023.

      Natanko tako. Omrezje bomo placali davkoplacevalci itak. A ni bolje da gre iz placanih viskov

    • marko345 21:46 10.februar 2023.

      Svobodnež ti si en trotl. Nabavi si elektrarno, vse ti pogojuje elektro, izsiljuje, ker jim s to elektrarno zmanjšuješ dobiček. Ampak elektrarna dela zame, višek pa dobiš tudi ti, ki nič v elekzriko ne vlagaš. Tudi zmanjšanje co2 ustvarja takšna ...prikaži več elektrarna, kupone pa brez moje vednosti- torej kraja unovčuje država. Pojma nimaš pa klobasaš po forumu bedak.

    • Svobodnež 10:08 11.februar 2023.

      Marko345, jaz sem si že nabavil elektrarno in sem zadovoljen. Pokriva mi vse moje potrebe, tudi ogrevanje s toplotno črpalko. Vedel sem, v kaj se spuščam, preveril pri več ponudnikih in se odločil za tistega, ki mi je ponudil najugodnejšo varianto zame!

    • mare3210 11:31 11.februar 2023.

      ne se bunit... poglejte rešitve dobavitelja Suncontract

  • FrantzLahajnar 14:05 11.februar 2023.

    Prenos viškov samooskrbnih elektrarn Lastnikom samooskrbnih elektrarn SunContract tržnica omogoča edinstveno možnost, da z viški, ki jih njihova proizvodna naprava oz. elektrarna pridelala v primerjavi s porabo v koledarskem letu, prosto razpolagajo. Viške lahko prenesejo v naslednje koledarsko leto in ...prikaži večn jih porabijo na istem odjemnem mestu. Lahko pa jih prenesejo tudi na drugo odjemno mesto – na vikend, staršem, otrokom, prijateljem… po lastni presoji. Simple k pasulj. Samo brati je potrebno.

  • Svobodnež 10:23 10.februar 2023.

    Avtorica članka Katarina Nemanič Mal, imate vse možnosti, da vas dobavitelji električne energije tožijo zaradi laži, ki ste jih napisali! NIHČE nikogar ne sili, da se odloči za sončno elektrarno. PRED PODPISOM POGODBE je vsakemu investitorju jasno, da viškov ne ...prikaži več bo dobil plačanih! Nekateri dobavitelji omogočajo možnost podaritve viškov elektrike! Torej-najprej se pozanimajte o dejstvih, šele potem pišite, da ne boste delali sramote novinarskemu cehu!

    • oneh 10:37 10.februar 2023.

      Očitno je kombinacija janšizma in omotice zaradi plesa zares pogubna za vakuum med ušeši. Kot piše v članku nekateri dobavitelji omogočajo prodajo viškov ali koriščenje nekih ugodnosti. Tudi ni omenjen SunContract, kateri tudi omogoča trgovanje z viški. Pa prvotni uredba ...prikaži več iz leta 2016 se je spremenila in v njejn ne piše več, da se viški brezplačno prenesejo na dobavitelja ampak zgolj, da se prenesesejo. To pa ne izključuje, da se viški plačajo. Mej svobodo in zmernost pri plesu- ti očitno škodi.

    • Svobodnež 10:56 10.februar 2023.

      Moj komentar se seveda nanaša na bedast naslov: "Manko vam drago zaračunajo, presežek pa večinoma kar zasežejo". Nihče nikomur nič ne zaseže!

    • jakec1575 13:46 10.februar 2023.

      Vsekakor gre za lopovluk. Viski bi bili lahko investicija v omrezje in lastnik viskov deleznik omrezja. Tako pa se ne ve kdo pije in kdo placa. No ja, vemo kdo pije. Iz proracuna so letos zaradi minusa dobil v rit 350mio. Za nagrade

    • mare3210 11:29 11.februar 2023.

      Predlagam vsem nezadovoljnim, ki jim viške pobirajo da zamenjajo dobavitelja in grejo na Suncontract. VSI viški so vaši - ne pristajate na "zaplenjanje"!

  • Janko_FR 21:56 14.februar 2023.

    Če bi ljudje malce brali in našli prenos - meni so naredili elektrarno pri GEN-u, pa sem enostavno viške podaril državi.. kapitalistični fail.... potem pa malce pogooglal in našel ENERGETSKO TRŽNICO SUNCONTRACT, kjer lahko viške brezplačno prenesem na drugo merilno ...prikaži več mesto (v tem primeru staršem na stanovanje) - dejansko stvar deluje v praksi, kar je danes že čudež v tej naši zbirokratizirani državi.... — Presežke lahko prenesete komurkoli (prijateljem, sosedu, znancu …)...

  • lojs 15:11 10.februar 2023.

    če bi bil investitor in lastnik mse , plačal vso invsticijo in potem čakal na papirnato administracijo ... bi zagoto naredil oddajo in vse objavil na tv, da ne govorimo na netu ... to je GOLAZEN, vse te stare firme ...prikaži več elktro po regijah, to je prenažrta GOLAZEN ... v to vsebino bi postavil vprašanje dohtarju (če sploh je) holobu, kaj se tukaj dogaja ... kdo ima nas za norce in zakaj je toliko sranja s tem ... čista golazen

  • Avatar jezeran
    jezeran 16:17 10.februar 2023.

    Netmetering je tako ali tako ena lopovščina, katera je na račun ostalih, ki ne morejo imeti elektrarne, ni važno ali elektro ne pusti ali pa nimajo denarja, ker bodo manjko (uvoženo elektriko) drago plačevali.

    • Svobodnež 17:53 10.februar 2023.

      Jezeran, to kar trdiš, je neumnost! Jaz sem mojo elektrarno pošteno plačal, brez tvojega denarja ali tebi podobnih! Imaš pa možnost investirati v elektrarno, ki se zgradi na površinah, ki jih lastniki dajo na razpolago za primerno odškodnino. Tako, da ...prikaži več ne govori, da nimaš možnosti, samo na rit ti ne bo nihče nič prinesel.

    • stromar 18:34 10.februar 2023.

      Daj 20k eur in potem pametuj. Je lopovščina, da letno v času največjih potreb proizvedem 22MWh, katere država in šank mostri kot ti veselo porabite. Sicer pa cena lani med 300 in 1000 eur za MWh, razliko za regulirano ceno ...prikaži več elektrike pa bo plačala država, torej mi vsi

    • Avatar jezeran
      jezeran 21:53 10.februar 2023.

      proizvedete poleti in to gre v nič, ker nihče ne porabi, pozimi, ko elektrike in poizvodnje ni, pa jemljete nekaj kar ne obstoja. malo se pozanimajte kako elektrika sploh deluje. Kar ste poleti naredili še ni rečeno, da pozimi obstoja. ...prikaži več. Največja poraba elektrike je pozimi ko se vi kurci grejete na to elektriko, katere od vaše proizvodnje ni nikjer

    • stromar 00:56 11.februar 2023.

      Tebi se ne sanja, z mojo sem tudi pozimi samooskrben, pa še otočno imam z baterijo, da nisem brez ob izpadih in za ponoči. Ti pa si šank stručko, še nisi slišal za VT in NT, SE dajejo, ko je ...prikaži več največja poraba in nzjdražja, ponoči so takšni viški, da je pogosto celo negativna cena. Ti kar pametuj in plačuj, samo ni treba tukaj jokati

    • Avatar jezeran
      jezeran 07:25 11.februar 2023.

      izpadov ne bo, elektrike je preveč. Če si že tak stručko bi lahko vedel, vse skupaj je en velik nateg

    • Svobodnež 10:16 11.februar 2023.

      Jezeran, pravzaprav ti nimaš pojma, kako deluje elektro sistem. Ko so viški, elektrarne zmanjšujejo svojo proizvodnjo ter jo povečujejo, ko so manjki, tako da ne gre energija "v nič", kot trdiš!

    • marko345 14:43 11.februar 2023.

      Svodnež bse kar si jeuerjanu mapisal je res, pa še to, te male elekzrarne prispevajo k zmanjševanju proizvodnje elekzrike npr na premog. Gobcajo pa itak tisti, ki nič ne vlagajo v samooskrbo, da je elektrika predraga, da morajo dobit subvencije ...prikaži več ipd. Tega bo zelo kmalu konec.

  • marusa98 20:16 10.februar 2023.

    Zakaj pa pol elektriko sploh v omrežje? Samo za lastno porabo.

    • Svobodnež 10:11 11.februar 2023.

      Saj te nihče ne sili, da pošiljaš elektriko v omrežje. Vendar, če hočeš biti neodvisen, rabiš dovolj kapacitete akumulatorjev, da ti za nekaj zaporednih slabih dni skladiščijo dovolj elektrike. To je pa trenutno lahko dražje, kot sama sončna elektrarna.

  • Avatar janko44
    janko44 13:56 11.februar 2023.

    Kolega mi je poslal letos viške na vikendico - top ne vem, če še katero podjetje to omogoča oz. platforma. Tile majo dobr zrihtano in deluje - https://suncontract.org/si/prosto-razpolaganje-z-viski-samooskrba-soncna-elektrarna/

  • BraneKi 20:14 11.februar 2023.

    Res je. Ni vse v ceni energije... Ce je elektrarna dobro dizajnirana ima raje kakšen KW viska kot manjka in v tem primeru pri večini distributerjev poberejo te kilovate brez plačila. Suncontract omogoča da si pošiljamo med sabo, si podarimo, ...prikaži več ali prenesemo v naslednje leto. Če je nekaj moje pa če mi že plačat ne morejo je Fer da se odločim kam in komu bom dal/podaril. Pa tud če v dobrodelne namene, ne pa da kar vzamejo. Klasična slovenska fora. 😎😎 Pa tega na letnem nivoju ni ravno malo.

  • Srečko Kralj 12:57 01.marec 2024.

    Trenutno se ne splača investirat,poleti podariš energijo državi,pozimi pa jo drago plačuješ tej isti državi.To je nateg,radi bi bili zeleni,samo posamezniki pa naj plačajo.Je,beš tako državo,lp

  • puys 08:38 11.februar 2023.

    V zda (ca) so operaterji prepovedali oddajo elektrike v njihovo omrežje. Zato so vsi nabavili hranilnike (tesla) ali pa opustili fotovoltajiko.

  • Akademik 09:40 10.februar 2023.

    Temu se z drugimi besedami rece PELJES ME ZEJNEGA CEZ VODO !!!

    • Svobodnež 09:51 10.februar 2023.

      Kaj si mislil s tem povedati? Vsak ki je pismen in se je odločil za sončno elektrarno po sistemu samooskrbe, je bil natančno informiran, da manjke na koncu obračunskega obdobja plača, viškov pa ne dobi plačanih! Ne vem, kaj sedaj ...prikaži več pizdite. Če ne razumete tega, kaj preberete, ste si sami krivi.

    • mojsterjaka 13:00 10.februar 2023.

      Dej Svobodnež ne pametuj, sej zastopimo, niso edini pameten na tem svetu.

    • stromar 18:38 10.februar 2023.

      Zastonj elektrika doma, ogrevanje hiše in vode ter za 3 BEV, energetsko revščino in žejo pa kar imej ter pametuj

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.