Slovenija
21 ogledov

Radarji popolnoma uničeni

Komentarjev 61
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • damchy 11:58 24.oktober 2012.

    Nisi z Maribora in ne veš! Vsak dan grem po isti poti v službo, povsod sem mel 50 in sem se tega tudi držal! Pol pa ti ruknejo radar nekje not in dajo pred radarjem majhno (ne normalno) tablo 30 ...prikaži več in potem za radarjem konec 30! Pa ne mi rečt, da si taki perfektneš, da neboš s 50 vletel not! Mater ste eni pametni, da vidite, kako kamenje cveti!

  • mirko 13:19 24.oktober 2012.

    Resnica je vedno nekje na sredini. Nekulturno in vandalistično je požiganje radarjev, ki jih je dala postavit mestna občina Maribor, konec koncev požigajo svojo lastnino, saj se bodo radarji plačali iz občinskega proračuna.Po drugi strani si je pa pozicija ...prikaži večija mestne občine Maribor zamislila preveč rigorozen ukrep pri kontroli prekoračitve hitrosti. Za enkrat še nismo pripravljeni na tako strogost, ne še. Skok v strog nadzor je bil prevelik. Mogoče čez deset let, sedaj še ni pravi čas za to. Pa tudi tempo življenja je danes tako hiter, da se omejitve hitrosti v mestih na nek način enostavno tepejo z ostalim delom življenja. Ljudje so pod groznim časovnim (delovne norme) pritiskom v službi, doma jih čaka en kup opravil in še vsa ostala nujna opravila v življenju. Enostavno se te omejitve v cestnem prometu ne ujemajo z preostankom življenja. Človek pa tempo življenja ni sposoben tako hitro preklapljat iz zelo hitrega na tako počasnega, kot to zahtevajo cestno prometni predpisi p

  • Niko_K_ 14:05 24.oktober 2012.

    Gospodu z nickom "siesta", zakaj so predpisi takšni kot so... (Kopirano iz FB.)"Boris Koprivnikar Tole sem napisal, ker mi je počasi že dosti biti Slovencl:ssHALO, HALO, DOBRO JUTRO! Pred časom sem se z družino vračal ...prikaži več domov in v lepem sončnem popoldnevu na prazni ravni cesti sredi polja prevozil krajevno tablo s hitrostjo 83 km/uro. Vsega skupaj sem plačal 1.400 eur raznih kazni in stroškov, dobil cel kup točk, ki jih ne morem unovčiti v Merkatorju in izboljšal svoje vozniške sposobnosti na štiridnevnem tečaju varne vožnje. Imam srečo, da imam spodobno plačano službo in sem z majhno bratovo pomočjo lahko poravnal posledice tega 'grobega' prekrška. Se mi zdi kazen primerna? Ne, ampak tak je zakon... Ta teden sem govoril s socialno delavko centra za socialno delo, ki ni mogla zadržati solza, ko mi je razlagala, da je 86 let stari gospe, ki je hudo bolna in živi sama, z osem strani dolgo odločbo ukinila že tako minimalno socialno pomoč, zato ker ima gos

  • Niko_K_ 14:05 24.oktober 2012.

    gospa na bančnem računu 1.000 eur, ki jih je v preteklosti prihranila za pogrebne stroške, da tudi po smrti ne bo v breme svojcem. Se ji zdi to prav? Ne, ampak tak je zakon... Na včerajšnjih poročilih poslušam, kako ...prikaži več je mariborski župan po sistemu javno-zasebnega partnerstva izumil način, kako bo obral svoje meščane, podprl podjetniško idejo in napolnil občinsko blagajno. Se mi zdi to prav? Ne, ampak očitno ima podlago v zakonu. .. Te dni se ukvarjamo z vprašanjem kdo bo sploh še hotel biti direktor javnega zavoda, če bo moral plačati 10.000 eur kazni in prevzeti odgovornost za stanje, ki ga sam ni povzročil. Se mi zdi to prav? Ne, ampak tako piše v predlogu zakona...

  • Niko_K_ 14:06 24.oktober 2012.

    Kdo piše te zakone, kdo jih sprejema, kdo si jih želi in komu služijo? Občutek imam, da sem se kar naenkrat znašel v sadomazohističnem klubu, v katerega nisem želel in kjer sem kar naenkrat postal nemočen predmet zabave tistih, ki ...prikaži več sem jih volil. In kdo so tisti? So to poslanci, za katere ugotavljamo ali so njihova srednješolska spričevala pristna? So to voditelji, ki kar tekmujejo, kdo bo v več sodnih postopkih? So to državni uradniki, ki niso nikdar za nič pristojni…

  • BenX 10:19 24.oktober 2012.

    bravo maribor!!! čas je, da narod začne jemat stvari v svoje roke. kangler, goni se nekam ti kr*** pof*** lopovska. svoji občini in svojim občanom si porinil nož v hrbet, da te ni sram! če nisi ...prikaži več sposoben denarja skupaj spravit nimaš nobene pravice občane ropat! te škatle je potrebno skurit. vse, od prve do zadnje! kot marsikaj v tej državi.če so bili postavljeni z namenom večje varnosti, bi rad videl neko študijo ali kaj podobnega, ki ugotavlja, da je varnost v teh križiščih bila tako kritična. tisti, ki imate te raderje tako radi, jih pa kar sami varujte. še za take svinjarije bi proračunski (moj!!!) denar porabljali??? vso srečo!

  • BenX 11:00 24.oktober 2012.

    @zurnalouc: ne govori neumnosti!!! v avstiji neboš plačal, če boš mimo šole (skozi neko cono) peljal 50 ali več!!! zakaj? ker imajo pod omejitvijo tablo, na kateri piše, da omejitev velja, pazi to: V ČASU POUKA OD SEDMIH ZJUTRAJ DO ...prikaži več TREH POPOLDAN!!! ne pa pri nas, v času počitnic ob štireh zjutraj. kaj si nor al kaj ti je??? ne naših cest in zakonov z avstrijskimi primerjat. ponavljam, ne delaj te primerjave, ker tam prevladuje pamet in zdrav razum, pri nas pa zabiti birokrati, ki cest niso videli niti od blizu, postavljajo pa table! poled tega, lahko skozi večino naselij v avstriji itak pelješ 60 ali več, tudi tam, kjer bi naši biseri dali tablo 40! tam kjer ni hiš pa spol. aja, pa kazni si poglej kakšne so v priemrjavi z našimi. kot da smo v slo sami milijonarji jemomilomater... :)

  • BenX 14:50 24.oktober 2012.

    siesta in tebi podobnim hlapcem ni pomoči. zakon je treba spoštovat. am... zakaj že? zato ker je napisan? vau! ja dobro... pol pa dajmo nazaj dobri stari zakon, ki je nekoč že veljal po svetu, da ob poroki lahko pride ...prikaži več gospodar in ti *** ženo. verjetno bi vam bilo povsem prav in logično, da bi vam kangler hodil žene, hčerke, sestre, mame fu***!!! hm... jaz se nad butastimi zakoni malo zamislim. eni tega dandanes pač več ne premorete. ni vsak zakon slab, vsak pa dober tudi ni! in če ni dober ne pomeni da se ga ne da in ga ni potrebno spremenit. zaradi takih ološov kot nekateri ste pa je država v ku*** in se politika dela nora iz vseh nas. nekateri ste pač pripravljeni nastavit rit in fasat vse kar se "gospoda" spomni. nekateri pač nismo! in mimogrede... na cesti sem mnogo bolj varen kot marsikdo, ki na veliko podpira te radare (cigajijo). ni se me potrebno bat. velikokrat so hudič tisti, ki vozijo po omejitvah in še 10 kilometrov manj. samo malo še, da sneg pade, jih bo spet zelo enostav

  • JaneDoe 23:50 24.oktober 2012.

    Mirko, tempo življenja ni izgovor za divjanje po cestah. Tudi stopnja rigoroznosti ne, saj nismo retardirani no. Vsi smo odrasli ljudje s sposobnostjo prilagajanja. Tudi tujci imajo svoj tempo, pa so normalni in umirjeni vozniki, ki si na cesti ne ...prikaži več prepucavajo ega. Mi se vozimo v službo 15 min pa smo vsi živčni ker čakamo na nekaj semaforjih, vozimo za nekim penzionistom ali stojimo v nekem ubogem zastojčku, oni se vozijo pa eno uro, pa so mirni in pazijo en na drugega ter se predvidevajo. Švabi, skandinavci ... to naj vam bo za zgled, ker so prava poezija. Pri nas je pa čisti balkan, res. Prava živčna vojna na cesti.

  • zurnalouc 10:28 24.oktober 2012.

    V avstriji nemciji so taki radarji na 100metrov in folk upošteva omejitve se ne pritožuje kle takoj zažig seljaki to je europa sam bi jih postavu na 2 metra..tud sam sm na cesti vsak dan .

  • Niko_K_ 10:43 24.oktober 2012.

    Nima. In še enkrat.. Dunaj nima 100 000 prebivalcev. In na moje prvo vprašanje očitno ne znaš odgovoriti, zato ker nimaš odgovora. Očitno si slabo obveščen. Nadalje.. Kakšne so pa kaj kazni v Avstriji v primerjavi s Slovenijo?

  • KLOBO 11:02 24.oktober 2012.

    Tako se dela!! Bravo Štajerci !! Še v kanglerjevo ptičjo hišico je potrebno pogledati, da nima tam montiran radar za ptice!!

  • bla_blabla 11:22 24.oktober 2012.

    Bucke prodajas ha...to se ze po tvojem nicku vidi. Ce si ze tolko razgledan bi verjetno vedel kaj so jodlari delali s starimi radari, ki so slikali na film. Ves??? Ce bi malo spremljal kaj se dogaja po svetu ...prikaži več in ne samo na tvoji njivi, bi lahko prebral (in to ne enkrat) da so veliko stevilo radarjev polili s kislinami in kaj vem se cem, da so unicli film na katerem je bil zabelezen njihov prekrsek...tolko o tvoji zahodni evropi in kulturi voznikov.

  • privat 12:32 24.oktober 2012.

    te fašiste si porini nekam...in narod si mora pisati sodbe sam.!! Ne pa en skorupirani župan

  • Presvetli 13:10 24.oktober 2012.

    Prometni predpisi pa tudi niso napisani zato,da bi si eni kapitalisti iz tega delali mastni dobiček.Maty ti pa si verjetno sorodnik/ca od Kangle,da to njegovo bebavo škatlo tako zagovarjaš,benx ima čisto prav,zraven tega pa ne pomeni,če je proti tej škatli,da ...prikaži več je cestni objestnež.Vsi kateri so proti so normalni in se zavedajo kaj to pomeni tisti kateri pa še niste skapirali pa nikol ne boste.Saj nekatere nikoli pamet ne sreča,Hrastovec kliče Maty

  • Presvetli 13:16 24.oktober 2012.

    siesta, daj ne lapaj nekaj brezveze

  • Presvetli 13:17 24.oktober 2012.

    avto si kupi siesta potem pa lapaj,ne pa da se z biciklom samo voziš pa še tu te pijanega dobijo pa plačaš kazen,zato lape drži

  • JaneDoe 23:40 24.oktober 2012.

    @siesta: Eni pač ne razumejo, ne trudi se, ker je scanje v veter ... Saj bo naravna selekcija poskrbela za vse s časom :)

  • Presvetli 08:22 25.oktober 2012.

    Bravo Niko vsaka čast za napisano,ne obračaj pozornosti na osebo kot je siesta saj to živ primer slovenca kateri zagovarja neko stvar čeprav ve,da je napačna ampak mogoče bo imel korist od tega ali pa dela na MOM-u.Če bi bila ...prikaži več vojna sem 100% prepričan,da bi bil siesta petokolonaš pa še par ljudi tukaj gor,ker je njim pomembna samo njihova korist in takšnih se je potrebno batn in čimprej ........

  • Presvetli 08:25 25.oktober 2012.

    siesta,daj idi na letni dopust v hrastovec,kapacitete so še na voljo pa tudi 55% popust nudijo trenutno

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.