Slovenija
433 ogledov

Rekordna plača za februar: 26 tisoč evrov

Komentarjev 42
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vladek 07:41 20.april 2016.

    Zdravnice so samo za pisat recepte in napotnice,sestre so tiste katere delajo

  • McClain 08:12 20.april 2016.

    mhm, ko bo do v proizvodnji imeli delavci 2,500 evrov, potemmogoce, Dokler imajo 570 se rajsi vzdrzi takih blesavih izjav.

  • Pepe007 08:31 20.april 2016.

    Kdo točno brani delavcu iz proizvodnje, da bi v svoji mladosti postal zdravnik? Ljudje, ki so živeli v zlatih časih socializma, so imeli odprte možnosti za šolanje in danes bi lahko bili zdravniki v najboljših letih.

  • goldfinger 09:09 20.april 2016.

    Če je to normalna plača za zdravnika, kot eni pravite, koliko bi potem morali dobiti piloti in snovalci letal, ki 300 ton težke mrtve kovine prisili da na 10000 metrih varno prepelje 300 potnikov. Za mene je vsaka procedura leta ...prikaži več in preveritev sistemov je zame 100 x bolj komplicirano kot pa komu dati umetno dihanje in defribilator. Moj oče je bil reševalec s poklicom avtomehanika v bivši Jugi. Rešil je otroka ki se je rodil brez srčnega utripa.

  • kapibara 16:55 20.april 2016.

    Moja pa še zmeraj skromni 740.- na 36 podlage..

  • Hi5 13:43 19.april 2016.

    V Sloveniji se bodo takšne diskrepance dogajale še verjetno nadaljnih 20 let, enostavno zato, ker večina noče, da bi se kaj pošteno spremenilo. V tem primeru vprašanje, kako je lahko prišlo do kaj takega, da je država neki zdravnici sploh ...prikaži več dolžna plačevati kaj za nazaj? Verjetno čaka na lagerju še nekaj 100 takšnih primerov.

  • jakec1575 14:35 19.april 2016.

    Ne vem zakaj so potem kolikor vem vsi ostali v javnem sektorju dobili prst v rit. 3 mesece za porabo ur ali pa propadejo. stem, da je prenos ur v naslednji mesec omejen. Kolikor sem govoril z ljudmi, ki delajo ...prikaži več v JU. Obseg dela je bil sicer iz projektov lahko placan. vse ostalo pa ne. Super. Profesorji pripravljenost, ki jim ne pripada, Zdravniki za nazaj ure, ki bi jih morali porabiti kot dopust. Vsi smo enaki in vsi enakopravni in vsi na istem colnu. A so sestram tudi izplacali vse nadure, buzeriranja, turnuse??

  • Senior 15:19 19.april 2016.

    V Sloveniji marsikaj MOČNO SMRDI!

  • mph 15:20 19.april 2016.

    Mislim, da bi morala obstajat kazenska odgovornost novinarja in urednika, ki napišeta članek o atomski bombi, ki je eksplodirala v mestu, nato pa se izkaže, da je šlo dejansko za petardo. Če je za 5 let razlik nazaj in nekateri ...prikaži več zdravniki dejansko zaradi pomanjkanja kadra kar vem dežurajo še eno službo, jim nisem nevoščljiv. Bi pa morali obvezno vpeljati tudi v zdravstvu nagrajevanje po delu in najti nek način za čimbolj objektivno ocenjevanje.

  • macola 22:23 19.april 2016.

    Ja....in ti si njena medicinska sestra, a ne.....dej ne klobasaj @Berserk137

  • h3o 20:42 19.april 2016.

    tiho idijotek, spelji se nazaj na drevo in ne pozabi vzeti čelade...za motoriste

  • h3o 16:03 19.april 2016.

    to so navadni javno sektorski teroristi!

  • Berserk137 08:51 20.april 2016.

    Seveda je njeno poslanstvo in dolžnost. Pravim samo, da dobro dela, da morajo biti ljudje za dobro delo ustrezno nagrajeni in da ji denar ni bil podarjen, temveč si ga je zaslužila. Ne vem pa, zakaj jo niso izplačali že ...prikaži več prej - če bi vsoto zdravnica mesečno prejela tekom minulih let, ne bi prišlo do škandala.

  • Berserk137 10:08 20.april 2016.

    Odziv brežiške bolnišnice (objavljeno v Dolenjskem listu): "V obdobju januar – marec 2016 je bilo 80 uslužbencem izplačanih za 23.720 ur v skupni višini 327.247,33 EUR. Uslužbenci, ki so jim izplačane ure iz prerazporejenega delovnega časa, so iz vseh poklicnih ...prikaži več skupin in ne le zdravniki. Izpostavljanje nekaj zdravnikov v članku časopisa Finance z dne 19.4.2015 je zato skrajno nekorektno. "

  • Matej Bukovec 18:57 21.april 2016.

    Kot da ni jasno zakaj gre (tako kot vedno pri podobnih primerih v javni upravi in ne mislit, da jih je malo, še sam sem bil priča nekaj, ampak ne bom šel v podrobnosti).Ta zdravnica je rekla šefinji; daj ...prikaži več ti meni nakaži 25 jurjev, pa ti dam 8 jurjev (ali pač eno cifro) na roko. Pa sta obe lepo pokasirali.Seveda ni bil noben problem, ker gre itak za davkoplačevalski (naš) denar.Take stvari se non stop delajo v državnem sektorju.

  • Phonak 17:34 19.april 2016.

    bolnica nima nič s privat ordinacijami haha kaj si ti blesav joj, lepo so napisal da se šele zej poplačaš nadure pa dežurstva k jih očitno 5 let niso uspel... končno so ti zdravniki dobil plačo :) po 5 letih hh

  • maresem 18:51 19.april 2016.

    Ne gobcaj pederčina sarkastična. Niso vsi teroristi, če so v JS.

  • jakec1575 22:53 19.april 2016.

    Se strinjam, da morajo biti vsi placani. poudarek na VSI. Tako kot je bilo vrcevanje v krizi za vse, ampak v bistvu je bilo samo za poštene in naivne in tiste, ki niso bili pri odločanju. Vse te razpoke kazejo, ...prikaži več kako sebicen narod smo postali. Solidarni do prve moznosti. Resevalci, sestre, gasilci, policisti, zdravniki in drugi samaritani, ki ne samo da nadur ne dobijo placanih ampak se celo za nadure mnogi obrisejo pod nosom pa niso resevali zivljenj? Solidarnost s figo v zepu. Z vsemi temi ljudmi ne bi bil rad na isti ladji. Res ne.

  • franjo 08:09 20.april 2016.

    To ne more biti tako. Večina ne ve kaj bodo dali v usta, kako bodo plačali položnicemedtem pa nekateri polnijo žepe nenormalno.Mislim, da ti tako dobro plačani zdravniki,predavatelji in razni drugi državni uslužbenci ležijo na kupih denarja in ...prikaži več sploh nevedo kaj početi z njim. Če so kao cele dneve v službi ga tako nimajo kdaj zapravit.Še najbolj je grozno to da je to naš denar,ki nam ga takorekoč kradejo.To pomeni, da nihče ne nadzira izplačil in vsak iz te vreče jemlje kolikor lahko zagrabi.Slovenija ježe popolnoma izropana vendar se to ropanje še kar nadaljuje.Teh pijavk je vse preveč.Ker je trenutno nezadovoljna vojska in policija se tako odpira možnost zadržavni udar kar še marsikdo ni pomislil.Skratka vsak dan beremo zgodbe,ki tidvignejo tlak.

  • goldfinger 09:00 20.april 2016.

    Berserk137Zdravnica dela odlično ? Če je tako potem ji daj 100000 Evrov plače in bodo vrednote čisto porušene. Jaz tudi delam odlično in potrebujem za moje delo 160 IQ, in dobim 1500 Evrov plače, pridem domov iztrošen in sem ...prikaži več samo še za posteljo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.