Slovenija
44745 ogledov

Revolucija pri dohodnini, adijo neobdavčen prevoz, malica in regres

Komentarjev 148
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Željko 14:23 14.marec 2023.

    Bomo pa ja tisti ki delamo dali levim lenuhom. Sistem je res dober tisti ki se je celo življenje odrekal marsikaterem stvarem in užitkom da je nekaj ustvaril bo sedaj dal tistemu ki je življenje užival na polno sproti vse ...prikaži več zagonil in se imel lepo. To je res pravična dežela za kozlat

    • satir 14:41 14.marec 2023.

      Željo...veš da maš prav, levim lenuhom je treba vzet in dat desnim lenuhom.

    • zdrej 14:43 14.marec 2023.

      Tako je. Sociala da, ampak ne tako, kot si to predstavlja levica. Treba je pogledati celotno sliko tistega, ki se mu da socialna, in potem ali dobi preživnino (tam do max 300€) ali pa gre nekaj delat, pa dobi 700+€.

    • Ender3 17:35 14.marec 2023.

      zdej vse, kar je s strani Levice je bogokletno. Kar je s strani svečkarjev in sekte pa, sprejemljivo in zaželeno. Na koncu bo večina v pomanjkanju, marginalna manjšina opozicije pa v razcvetu. Kaj se torej bunite !

    • Cccc 19:17 14.marec 2023.

      Željko ti sigurno nič ne delaš ker cele dneve serješ po forumih

    • srecnii 22:09 14.marec 2023.

      za 700 evrov???? Kar javi se

    • zdrej 09:27 15.marec 2023.

      Če leti na mene, so to dela, ki so zdaj dejansko plačana pod minimalko, da nekdo še dodaja do minimalne plače. Lahko pa životariš s 200€/mesec. Sicer se da, če delaš na črno. Ampak tu bi pa moralo še biti ...prikaži veči dodatno preverjanje. Imaš svako jake. Recimo poznam nekoga, ko se je zaposlil. Po nekaj dnevih prosil za denar, da se bo lahko vozil delat. Naslednji dan ga več ni bilo na delovno mesto.

    • Željko 18:43 15.marec 2023.

      Cccc sem ti že povedal da si kreten in upam da si boš nekoč zapomnil. Vem da je to težko sam je res

    • Cccc 18:44 15.marec 2023.

      Poglej se v ogledalo, samo vzami lavor ker boš bruhal

    • Željko 19:58 15.marec 2023.

      Cccc fajn bi bilo če bi bil ti zraven ker potem je slabost zagotovljena

    • Cccc 20:22 15.marec 2023.

      Je tudi brez mene zagotovljena, 100%

    • satir 11:18 17.marec 2023.

      Jaz bi raje da imam prikazane vse prihodke kot neto plačo, kot pa pol manjšo plačo pa za 500€ potnih stroškov in malic. naj obdavčijo vse, ampak naj gre vse tudi v osnovo za penzijo !!!

  • Jernej65 14:10 14.marec 2023.

    Progresivna obdavčitev kapitalskih dobičkov je strel v koleno. Že vsesplošno je znano, da davki nad določeno mejo začnejo delovati zaviralno. Kapital se bo pospešeno začel prelivati v tujino, tuje investicije lahko pozabimo, visikotehnološki razvoj se bo ustavil na mejah Slovenije. ...prikaži več Že dobro znana praksa pri obdavčitvi avtomobilov z velikimi motorji. Prodaja v Sloveniji je takrat drastično padla. Število novih Porschejev na cestah se pa ni zmanjšalo.

    • Jernej65 14:15 14.marec 2023.

      Se pa strinjam, da se v obdavčljive dohodke štejejo tudi socialni transferji. Dohodek je dohodek, neglede od kot izvira. Sistem mora biti čim bolj enostaven in preprost, ker tak sistem tudi nima lukenj za tako imenovano davčno optimizacijo.

    • oneh 14:33 14.marec 2023.

      Je Janša pred leti predlagal enotno davčno stopnjo- enostavno in transparentno pa so ga levaki raztrgali. Druga opcija je model Jankovičev- vzameš visok kredit pol pa vrneš 0,78%, ostalo pa ti ostane brez dohodnine. Tudi to je enostavno, ni pa ...prikaži veča tako transparentno. Tretja možnost pa bo predstavila holobova vlada, kar pa ne bo niti enostavno še manj pa transparetno. Imamo pa svobodo in levaki plešejo.

    • Ender3 17:42 14.marec 2023.

      oneh👎 Janez bi nas kot prvo najprej popolnoma osiromašil potem pa, predlagal enotno davčno osnovo. In potem bi nam tekla med in mleko. To bila Janezova reforma kot, ekonomski evangelij..Oh gospod obrani nas pred njegovim maloumjem 🙏🙏

    • oneh 00:20 15.marec 2023.

      Kaj bi naredil Janez je bolj slaba tolažba proti temu, kar nam delajo levaki. Kot prvo- ko bodo združili vse dohodke in jih obdavčili, delodajalci ne bodo zvišali nadomestil za prevoz ali malico ampak bomo dobili manj. Lahko se po ...prikaži več @ender3 tolažimo, da binam vzel tudi Janša. Ker bo regres in božičnica bolj obdavčeno bo kapitalist rekel, da ne bo toliko dal državi in bomo dobili manj, Lahko se po @ender 3 tolažimo... koji k...rac je Ender3, da bom zadovoljen z manj, samo zato ker mi ni vzel Janša?

  • igor51 15:21 14.marec 2023.

    Včasih je bila desetina in so bili kmečki upori.

    • mina6 16:19 14.marec 2023.

      Imeli so 6dravo pamet. Zdaj pa verjamejo Golobovim lažem in blodnjam.

    • Ender3 17:51 14.marec 2023.

      mina6 s kom se braniš? Z Janezom ? Ta je, svetlobna leta daleč od kmečke pameti in razuma. On je skregan z vsem kar, mu ne paše..

    • Avatar torolino
      torolino 20:48 14.marec 2023.

      Endrek, govora je o vladi ti pa samo trobiš o Janezu.

  • lojs 14:13 14.marec 2023.

    na tak način bo v planici še manj obiska ... počasi bo tudi novinarjem kapnilo "kaj je šlo narobe"

    • satir 14:36 14.marec 2023.

      ko šljivi planico

    • mina6 16:05 14.marec 2023.

      Tiste svoje bo podmazal kot Vukovićko, na druge se pa poserje.

    • Ender3 17:45 14.marec 2023.

      mina👎 a ti pa direktno buum nad Vukovičko. So ti jo iz osadja naročili, da jo omeniš ali ti preprosto ne da, spati..

  • Erik Krivec 14:46 14.marec 2023.

    To ni nobena revolucija, pač pa strel v koleno. Večje bedarije še nisem slišal!! Lenuhe bomo še bolj podpirali. Me zanima kdo bo še davke plačeval?!? Vsi bodo odšli v tujino, z njimi pa kapital. Zakaj pa ne naredite tako ...prikaži več kot Irska!? Državno davčno blagajno polnimo kot sod brez dna, pa ni in ni dovolj! Očitno je namen teh golobov, da nihče več pri nas nič ne ustvari, saj bo sicer v nasprotnem primeru kaznovan. Davke bi morali znižati ne pa jih večati!!! Zadavili boste folk!!

    • rd2dmk2 15:17 14.marec 2023.

      in kaj je tako lepega na Irski ? nima davkov za Microsoft in FAcebook ima pa za državljane. no okej, dajmo tud to v SLO in bokaj drugače ? imeli bomo dve tri podružnice tujih fim ( Magna, Novartis; amazon ...prikaži več )pa reveže, ki ne bodo imeli nobenih plač in pravic. pa še za povrh, ne bodo dobilinobene državne socialne pomči. a takrat bodo trume bežale iz SLO. sicer pa, pred 40 leti je bilo ohoho s trebuhom za kruhom, kolk je pa dons ?

    • Ender3 17:48 14.marec 2023.

      Erik ti pa za primerjavo Irsko..?

    • Erik Krivec 21:26 14.marec 2023.

      Ja, Irska, ja. Samo si poglejte koliko tuji kapital tam prilije davčnega denarja. S tega denarja folk tam živi!! Meddrugim.

    • rd2dmk2 22:34 14.marec 2023.

      erik Irska je spoznama za davčno oazo. edini kapital, ki se tam razliva so plače ljudi, ki so prišli tja delat iz vse europe za multinacionalke, ki tam ne plačujejo davkov. torej ti hočeš pri nas še več podobnih firm ...prikaži več kot so Volt, Booking, Uber. pri nas bodo prekarci zanje delali , davki pa bodo šli v tujino. kaj ni dost da smo v europski uniji pa moramo plačevat davke zanje. in ne govort da kaj dobimo iz EU. ja ko pridemiljon iz EU vsi tulite kolk je prišlo,ko pa odideta 2 pa je tišina.

  • Avatar pantani
    pantani 19:30 14.marec 2023.

    Ja kaj ste pa pričakovali?Saj so obljubili ob zaprisegi,da bodo delali v dobro vseh državljanov Slovenije.Regres so dvignili zdaj vam ga bodo obdavčili in dobili boste še manj kot prej.Dvignili malico,ki jo bodo sedaj obdavčili,dobili boste manj kot prej.Prevoz ste ...prikaži več dobili,sedaj pa vam ga bodo obdavčili.Otroski dodatek so dvignili,sedaj vam ga bodo obdavčili in dobili boste manj kot prej,v dobro vseh državljanov Slovenije je bolje,da dobite manj🐑🐑🐑🐑🐑!!!

    • Avatar R_D
      R_D 22:19 14.marec 2023.

      Ti si vsak dan bolj inteligenten. Vsaj eden na tem portalu si je prišel gor.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 17:58 14.marec 2023.

    Tako ja, vi kar dajajte povišice in zapravljajte davkoplačevalski denar, zraven pa navijajte davke ljudem, ki že zdaj komaj shajajo iz meseca v mesec. Bravo! Ko se vam bo zgodila cesta bo verjetno hujša kot se je zgodila Janezu.

    • Avatar torolino
      torolino 20:50 14.marec 2023.

      Ja to si volila, sedaj pa pleši.

    • Avatar R_D
      R_D 22:21 14.marec 2023.

      Meh, me veseli, da si odprla oči.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 01:20 15.marec 2023.

      torolino in R_D volila nisem Svobode, sem pa z dušo in telesom zaprisežena levičarka. Veliko tega sranja imamo tudi, ker je vajin vrhovni poveljnik počel kar pač je počel. Ta vlada je veliko žal samo nasledila.

    • Avatar R_D
      R_D 14:28 15.marec 2023.

      A lahko konkretno poveš kaj je počel? Ko je končal smo imeli podpovprečno zadolženost - 74% bdp, izjemno nizko brezposelnost, visoko gospidarsko rast, bdp se je dvignil za več kot 5 milijard... Torej kaj je počel in kaj je nasledila ...prikaži več Svoboda? In js nimam nibenega poveljnika, kaj šele vrhovnega.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 16:53 15.marec 2023.

      R_D in kdo ti je vse te podatke serviral? Janez, a ne?! Ta kar slepo verjemi barabam njegovega kova.

    • Avatar R_D
      R_D 19:30 15.marec 2023.

      Vsi podatki so uradni in jih lahko zdaj preveriš na internetu. Kdo je pa tebi serviral neumnosti, ki jih pišeš? Najbrž petkovi kolesarji in ostali burekaši. Torej preveri sama kaj je res in kaj ne.

  • Avatar R_D
    R_D 17:39 14.marec 2023.

    Vse to za javne uslužbence, kar bo ostalo pa še za lenuhe in migrante.

  • Friderik1950 18:16 14.marec 2023.

    Slišim, da Janša ustanavlja posebno komisijo, ki bo beležila vse spremembe te vlade, da bo lahko, ko bo zopet na oblasti lažje vrnil državo v normalno stanje.

    • Miller 18:27 14.marec 2023.

      Smeh... Janša bo vračal kaj v normalno stanje...

    • robi2107 18:36 14.marec 2023.

      Miller, meni ni več do smeha. Dovolj mi je levih in desnih revolucionarjev, ampak če mi bodo desni pustili več v žepu, bom pač volil njih, pa čeprav imam srce na levi.

    • Avatar R_D
      R_D 22:20 14.marec 2023.

      Dobro jutro robert.

  • Avatar Minovak
    Minovak 15:57 14.marec 2023.

    Bližje, ko je konec imperija, bolj so nori njegovi zakoni. (Cicero)

    • Ender3 18:25 14.marec 2023.

      Ne, ne bo kmalu konec imperija svobode in plesa. Tisti, ki si to želijo ne spoštujejo ne Goloba ne Cicera. Za njih je božanstvo samo vodja Janez..Zanj pa vemo, da je kriminalec in luzer..

  • Avatar pantani
    pantani 13:57 14.marec 2023.

    Čakam na odziv GZ,pomoje so že v visokem štartu!!!

    • satir 14:37 14.marec 2023.

      če bi zaposlee na GZ dali delat na tekoči trak bi bili vsi za nov zakon.

    • Ender3 17:47 14.marec 2023.

      pantani je odziv GZ sploh potreben?. Vsi so itak, po defoltu janeza, proti..

  • vzev 16:43 14.marec 2023.

    "En direktor mi je povedal, da določeni zaposleni niso želeli 13. plače, ker dodaten dohodek lahko preveč zniža njihove socialne transferje," - ravno to bi morali ukiniti. Naj se socialni transferi popolnoma oklestijo, pa naj vsak delavni človek, dobi čim ...prikaži več večjo plačo. Ukiniti socialo, na drugi strani, pa naj ljudem od plače čim več ostane. Ne pa da sedaj delavni ljudi živimo lenuhe.

    • 4krogci 18:15 14.marec 2023.

      Tocno tko…moj primer pred par leti…50€ bozicnice….ce je nebi dobil bi dobil nazaj 110€ dohodnine, ker pa sm jo dobil sem drzavi bil dolzan 170€ dohodnine…naj se taki nesmisli cimprej ukinejo!

    • Ender3 18:18 14.marec 2023.

      vzev, če ne veš, ti služiš zgolj maloumju in jajoševi propagandi. Za radi takšnih pa, imamo bedo, sovraštvo in razdor v družbi.

    • robi2107 18:47 14.marec 2023.

      krogec, tako je to v vseh primerih, ko preskočiš v višji davčni razred. Ker obdavčenje pač ni linearno, ampak progresivno po razredih, Če bi bil takrat na spodnjem koncu svojega razreda, se ti tistih 50€ pri davku ne bi nič ...prikaži več poznalo. Tako pa si imel smolo, da si zaradi tistega padel v višji davčni razred.

  • faceoff 17:38 14.marec 2023.

    Takšnih prascev kot jih imamo sedaj na oblasti pa slovenski narod še ne pomne.

  • robi2107 17:51 14.marec 2023.

    Ni kaj, naj bo Jajo še taka lažniva primitivna gnida in ga živega ne prebavljam, tukaj gre za moj žep in zadeve grejo predaleč. Na naslednjih volitvah striktno volim tistega, ki me ne bo odrl, tako kot to namerava taubi. ...prikaži več In če bom zaradi tega moral volit jajota, so be it.

    • Avatar pantani
      pantani 19:32 14.marec 2023.

      Word!!! Sem istega mišljenja!!!

    • Avatar R_D
      R_D 22:23 14.marec 2023.

      Po moje vsi te vlade sploh ne bomo preživeli

  • Avatar Minovak
    Minovak 16:00 14.marec 2023.

    Gibanje Svoboda ni prišla v parlament kot stranka stroke in znanja, temveč kot stranka interesa, ki je stroko uporabljala kot retorično figuro. Vse to pa na koncu kulminira v tragično logiko, ki bi jo lahko strnili v geslo – pa ...prikaži več pa naj umirajo, če želijo. Mi bomo pa vladali.

    • Ender3 17:56 14.marec 2023.

      Minovak kakšne nebuloze pišeš. Katera stranka, še posebno sektaška SDS pa ,ponuja strokovnost in kredibilnost..Oni strokovkost vidijo samo z upletanjem vanjo. Interesno se ve...

  • sandi76 19:31 14.marec 2023.

    Ali še kdo vidi, da Golob kaznuje delo in nagrajuje vse, ki živijo na sociali ?' Očitno se pelje nova nacionalizacija premoženja !

  • matija0 17:26 14.marec 2023.

    Prokleta golazen. Še tisto, kar dobimo zraven pri minimalcu nam boste požrli!! Res hočete VOJNO!!!!???

    • Ender3 18:20 14.marec 2023.

      kaj se razburjaš pod novim imenom, če bi mama vedela kaj počneš bi ti že napovedala vojno. Ubogi straši s takšnimi mentalnimi upognjenci..

  • vzev 16:10 14.marec 2023.

    Seveda se bo vse dodatno obdavčilo. Namesto, da bi lenuhe spravili delati. Javni sektor pa vsaj prepoloviti, in jim krepko povečati norme. In seveda čim bolj oklestiti socialo, ukiniti nevladne organizacije... Pa bi imeli vsi dovolj, toda kaj ko moramo ...prikaži več delavni ljudi financirati vse to.

    • Ender3 18:31 14.marec 2023.

      vzev 🖕 sodeč po tebi in tvojih imenih ste tam doli zelo produktivni, delovni in marljivi..Ivek vas ima rad !

    • vzev 19:35 14.marec 2023.

      @Ender3, preberi si malce moje komentarje in boš videl, kako zelo podpiram Iveka. Če ne podpiraš lenuhe, še ne pomeni, da si za SDS.

    • Avatar torolino
      torolino 21:07 14.marec 2023.

      Vzev zdaj si svoboden se prosto giblješ te ne gnjavijo s cepljenjem..ampak to boš pa plačal z delom in davkom...to si želel in volil.

    • vzev 16:32 15.marec 2023.

      Jaz nisem volil te vlade. Prav tako pa tudi nisem volil SDS. Bi si pa želel kakšno pravo desno vlado, kar pa SDS ni.

    • Avatar torolino
      torolino 19:32 15.marec 2023.

      Pol pa voli HDZ 😁

  • Ikoz 16:18 14.marec 2023.

    Edini narod na svetu ste smo Slovenci ki izvolimo človeka ki že pred volitvami obljublja višje davke zato ne sedaj jokcat to ste sami krivi imeli ste boljšo možnost na volitvah

    • Ender3 18:34 14.marec 2023.

      Saj, za ta komentar ti ne bi bilo treba menjati up.imena. Če rabiš kakšen všeček ti ga prilepim, pod edinim pogojem, da se nehaš sramotiti po forumu v imenu neke bedne strankarske propagande..

    • Avatar torolino
      torolino 21:10 14.marec 2023.

      In katero ime je imel Glavač?

    • robi2107 21:47 14.marec 2023.

      Ikoz, v bistvu so bile vse slabe. Eden je delal ideološko revolucijo in mi hotel prati možgane, drugi pa sega (pre)globoko v moj žep. Temu se reče "iz šupljeg u prazno". Ali "z dežja pod kap."

  • Eddie 20:20 14.marec 2023.

    Politikom ni jasno, oz. jim ni v interesu, da se problema lotijo na drugem koncu. Točka 1: izkoreninjenje koprupcije in klientelizma v vseh javnih sferah, vključno s politiko tako pri nas, kot v Bruslju. Bo dovolj denarja ostalo za marsikaj ...prikaži več pa še davke bi lahko znižali. Stranke, kot je Levica pa nagnati iz parlamenta, ker samo škodijo državi in gospodarstvu, ki na koncu plačuje glavnino vseh njihovih neumnih zapitkov.

    • Avatar R_D
      R_D 22:17 14.marec 2023.

      Si pa zelo naiven glede korupcije. Od česa bo pa potem golob zivel?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.