Avto /avto/avto-nasveti
341715 ogledov

Krepko znižali starost za podaljšanje vozniškega dovoljenja

Komentarjev 123
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ikoz 10:32 10.marec 2023.

    No tako kot sem pred časom napovedal bivši komunisti priviligiranci se poslavljajo za njih ni bilo spremembe sedaj ko pa bomo mi v letih pa spremembe nujne

  • Kmodri 14:05 10.marec 2023.

    To je poseg z že pridobljene pravice!

    • Avatar R_D
      R_D 14:45 10.marec 2023.

      A ne plešeš več?

    • kapibara 14:59 10.marec 2023.

      kplavi- Pridobljene pravice so bile, ko si bil čil in zdrav... z leti ( če maš srečo) pa postaneš kot stara mokra Vileda krpa..

    • Kmodri 15:46 10.marec 2023.

      Gre za t.i. nepravo retroaktivnost! Če ne veste kaj to pomeni, predlagam posluša je prof. Kerševana na PF!

    • kapibara1 19:04 10.marec 2023.

      kplavi- ma pusti filozofske ekspertize.. Si star- funcije delujejo počasi+ površno+ okrnjene.. Vsakemu takemu Bedaku moram na koncu rečt: Naj ti en tak starec povozi familjio- bližnje.. boš hitro drugega mnenja !!

  • mihatirs 10:31 10.marec 2023.

    takrat bodo avti že sami vozili...

  • Luksi 08:14 10.marec 2023.

    Spet počnejo neumnosti, vsi podatki so elektronsko dostopni in nabijanja s katefrimi upravičujejo ceno ne pijejo vode. Podaljšanje bi moralo stati par evrov, s tem, da bi se moralo začeti s 60. letom in izvajati vsako leto...

    • Avatar Jurič Zvonko
      juric 08:22 10.marec 2023.

      Mam kr nekaj čez 60 let, ne vem koliko jih imaš ti. Pa te v prometu pustim daleč daleč zadaj, glede teoretičnega in praktičnega znanja in sposobnosti. Ja tudi motorno kolo še vozim in vozim ga že 45 let, do ...prikaži več sedaj brez prometne nezgode ne z MK, ne z OA, ali kombijem, pa imam prevoženih pat miljonov km. Tak da ne nekaj na pamet ker bi rad bil nek pametnjakovič...

    • kapibara1 19:05 10.marec 2023.

      jurc- ti si pa tud en kurc s takimi izjavami.. Ti ne... drugi radi tebe pa ja !!

    • Luksi 20:14 10.marec 2023.

      Če mačku stopiš na rep pač zacvili, ampak statistika je zgovorna. Z leti nam na žalost upadajo sposobnosti ( tudi meni in tebi juric) in prav bi bilo, da se jih redno preverja. Če je nekdo sposoben voziti pri 100 ...prikaži več letih tudi prav, samo to bi moral dokazati..

  • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 07:33 10.marec 2023.

    Pravilno. Uvodoma bi lahko ljudje bili vsaj toliko samokritični in si priznali, da dalje pač ne gre sedeti za volanom. Iz tega ali tistega razloga. Pravzaprav je že bil čas, da se to uredi in starost zniža. Lahko si mislim, ...prikaži več da je "izguba" neodvisnosti lahko velika, toda, glede na to, da imajo javni prevoz zastonj...sem vse povedal.

    • oneh 08:08 10.marec 2023.

      Ne živimo vsi v Ljubljani ali Mariborju ali... da bi imeli avtobisne postaje skoraj pred nosom. Nekateri morajo do najbljižje postaje hoditi tudi nekaj kilimetrov pol pa čakati na dva tri avtobuse kateri vozijo le ob delavnikih. V sobotah in ...prikaži več nedeljah jih ni. Je pa svoboda in levaki plešete, zato se sprejemajo zakoni o evtanaziji realno se nižajo pokojnine, cene divjajo...vse z namenom, da bi starejši čim prej šli na drugi svet in bi več denarja ostalo za razne 8. marce....

    • Avatar Jurič Zvonko
      juric 08:18 10.marec 2023.

      Res si vse povedal, kar je v tvoji betici. Očitno tudi veš kako je s temi javnimi prevozi po vaseh, da tudi ti ljudje morajo prit do trgovine, do zdravnika in še kam. Očitno tudi poznaš statistiko prometnih nezgod, kjer ...prikaži več so v večini udeleženi starejši vozniki, očitno poznaš tudi vse statistične podatke o kršitvah CPP starejših voznikov in voznic, kot je hitrost, vožnja pod uplivom alkohola in mamil in še bi ti lahko našteval.

    • Gandi123 09:18 10.marec 2023.

      Oneh, prav smiliš se mi, na tem svetu te najbolj motijo Svoboda in plesoči levaki.

    • zorjan 09:33 10.marec 2023.

      Ja tako razmišljate levičarji, raje se zgleduje po Nemčiji , kjer vozniško dovoljenje velja do smrti, pa vseeno ni toliko prometnih nesreč z starejšimi vozniki. Sicer pri nas ni problem v starostni omejitvi , ampak je potreben državi denar, zato ...prikaži več pa zahtevajo takšne omejitve, kar pa pomeni kršenje človekovih pravic, ampak v Svobodi to ne pomeni nič.

    • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 10:15 10.marec 2023.

      Oneh ni potrebno vse na politiko obračati. Živim na vasi. Vsaki dan sem 2 uri na cesti zaradi službe. In smo zadnja vas v Sloveniji, ki šteje nekaj več kakor 500 vaščanov, ki smo dobili bus. 3x dopoldne, 3x popoldne. ...prikaži več Pokriva službe, opravke starejših...Toliko o mestnih ljudeh.

    • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 10:16 10.marec 2023.

      Juric. Živim na vasi. Vsaki dan sem 2 uri na cesti zaradi službe. In smo zadnja vas v Sloveniji, ki šteje nekaj več kakor 500 vaščanov, ki smo dobili bus. 3x dopoldne, 3x popoldne. Pokriva službe, opravke starejših...Toliko o mestnih ...prikaži več ljudeh. Upam, da sem te potešil s tem zapisom. Kjer je volja je tudi pot.

    • rd2dmk2 13:46 10.marec 2023.

      jazalen Jazbec- slava tebi in tvoji vasi. mogoče je tvoja vas 5 km stran od ljubljane. jest ti pa povem za naselje ki se mu reče Zgornja Radovna. zakaj to naselje. ma je lep kraj za izlet, ma je fina ...prikaži večna oštarija, ma je sam 10 km stran od Jesenic na Gorenjskem. pa nima pošte, trgovine ne glovo, ne ZD, nima avtobusa in vlaka. do prve avtobusne postaje v Mojstrani dragi moji je več kot 5km in še neki je. v eno smer grizeš kolena. in tam živjo sami mladinci, ni noben čez 25,. tak vi pravte, a ne !

    • Avatar Suli
      Suli 18:12 10.marec 2023.

      Jazalen Jazbec povej kje živiš, ker pri nas niti približno ni tako (pa ne živimo v rovtah).🤔

    • rd2dmk2 18:22 10.marec 2023.

      oneh polovico komentarja nisem mogel verjet da si ti to spisal, potem pa spet levi in ples. glej med covidom je umrlo ogromno starejših oseb, ker so tvoji naredili take neumne korake - ker med drugim ne znajo plesat in ...prikaži več nimajo ne posluha ne ritma- in so jih pustili same v DSO in še kje. žal , bil si na pravi poti , pa si spet padel v brezno zavistnega sovraštva. pa sem za hip pomislil da je rešitev zate. mea culpa. mea maxima culpa.

    • kapibara1 19:06 10.marec 2023.

      jurc- spet si kurc.. naj se starci vozijo do tgovine in tamanijo, kot kombanj vse živo okoli sebe.. Ko bi vsaj SAMO sebe !!

    • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 08:12 13.marec 2023.

      rds, v kolikor ne bi hitel z repliciranjem in v miru prebral moj zapis, bi lahko razbral kje živim. tako pa...

    • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 08:12 13.marec 2023.

      Suli, živim v središču Slovenije, dobesedno. GEOSS.

    • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 08:15 13.marec 2023.

      kapibara se strinjam s teboj. V svojih zapisih sem zapisal kar je res. Nikogar nisem žalil in poniževal. Žal je marsikdo s tem (saj drugega ne zmore spraviti skupaj) vse povedal o sebi in svoji razgledanosti, izobrazbi, konec, koncev inteligenci. ...prikaži več Nihče od navedenih, ni niti pomislil na varnost nas vseh, kar je izjemno žalostno. Bolj je pomembno imeti vozniško dovoljenje, kakor življenje nedolžnega, ki prečka cesto. Čestitke.

    • rd2dmk2 08:34 13.marec 2023.

      jazbec, kaj če bi ti to tvojo izobrazbo in intilegenco mal si zataknil za per in prebral tudi kaj od koga drugega, ne pa vzvišeno pljuval po drugih. ja ti imaš avtobus, če bi se ti malo sprehodil pa bi ...prikaži več bil v centru LJ. tisti zaselek na Gorenjskem pa ima kaj ? in še neki mal beri statistiko črne kronike. taki razvpiti primeri kako mladci z BMW-ji in Audiji keglajo po ljubljanskih cestah na prehodih za pešce. raje se o tem zamisli, in navijaj za prostofer, ga boš rabil. kmalu !

    • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 12:07 13.marec 2023.

      rd2, smilite se mi, dobesedno.

    • rd2dmk2 12:46 13.marec 2023.

      jazbec, ti pa meni nič. pejd že na tist avtobus, pa vrni vozniško. prekleto ti želim da ti jo vzamejo za ene pol leta pa da te potem vidimo, kako boš s 3 vozimi linijami od avtobusa živel.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.