Slovenija
215 ogledov

Sodišče odločilo v prvi zadevi "švicarski frank"

Komentarjev 24
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tomi67 12:58 10.maj 2016.

    Načeloma sem proti bankomafiji (ne samo naši). Vendar je tukaj malo drugačen primer. Vsi ti devizni špekulanti imajo v igri šest ali sedemmestna števila oziroma zneske v frankih. Pri takšnih cifrah že majhna valutna odstopanja dajejo kar konkreten rezultat (v ...prikaži več plus ali minus). So se pač zakalkulirali. V tej državi že vsaj 250.000 ljudi nima dovolj niti za najosnovnejše preživetje po standardih 21. stoletja. Ali naj zdaj davkoplačevalci pokrijejo izgube teh špekulantov, ki so vzeli posojila za 200.000 ali 500.000 ali še več frankov? To bi bil šele absurd. Odločitev sodišča je v tem primeru pravična, če pa je tudi pravno vzdržna, se bo pač videlo.

  • novispenjac 12:43 10.maj 2016.

    v jugi se je špekuliranje s tujimi valutami zaradi vedno padajočega dinarja vedno splačalo. Danes se zaradi nemirnega eura in tudi chf ne splača več...

  • kapibara 15:32 10.maj 2016.

    Najem kredita, za nakup nepremičnine, katerega ti pomagata najeti starša NI nuja.. je pohlepnost... !! Zastava hiše+ nekaj tisoč gotovine..PA KDO JE TLEKE NOR ??

  • kapibara 13:27 10.maj 2016.

    Dokler so imela pa korist, z temi krediti, so se pa pritajeno hihitali in modrovali, ter pamet solili, kreditojemlacem v evričih..

  • novispenjac 13:33 10.maj 2016.

    *torej

  • Papaja Popi 13:53 10.maj 2016.

    Točno

  • Papaja Popi 13:54 10.maj 2016.

    tomi67 Točno

  • ceta69 13:57 10.maj 2016.

    tudi sam sem 10 let šel po kredit na nkbm in mi je uslužbenka lepo razložila da v švicarskih frankih je ceneje ampak čas je pokazal da je najboljše v lastni valuti........

  • Avatar Leon
    Leon 14:13 10.maj 2016.

    Takrat je bil pač takšen trend ,uslužbenka pač ni vedeževalka.

  • Ronald Reagan 14:56 10.maj 2016.

    Imam kredit na NKBM. Že deveto leto od desetih teče.Moram povedati, da so me takrat na banki zelo dobro in jasno podučili o tveganjih, ki jih prinaša frank. Zato sem se odločil za euro. Kolegi in znanci so ...prikaži večo me takrat imeli za idiota. Danes so idioti oni.

  • Ronald Reagan 14:57 10.maj 2016.

    Če bi bila vedeževalka bi igrala loto in se ne bi ukvarjala s tečnobami na šalterju, hehe...

  • Tupamaros 17:42 10.maj 2016.

    Praviloma najemaš kredit v valuti v kateri prejemaš dohodek.

  • sweetdogs 18:01 10.maj 2016.

    Prilepi kakšno povezavo prosim.

  • Ferluci 19:30 10.maj 2016.

    Kaj si danes jedel?

  • mirac 21:24 10.maj 2016.

    Se strinjam s sodiščem. Kredit vzameš v valuti, v kateri tudi prejemaš plačo (dohodke). Tu ni treba nič več debatirat.

  • Ronald Reagan 07:15 11.maj 2016.

    Butl zagamani...kaj ti misliš, da jem jaz kredit vzel zaradi luksuza in ker bi ga pač rad imel???Valjda sem ga zaradi nuje vzel...nisem pa špekuliral...

  • Ronald Reagan 07:16 11.maj 2016.

    Tako naredi vsak razumen človek...

  • davidgm 14:12 10.maj 2016.

    Če govorimo o zahodni Evropi so tako v Franciji kot tudi Avstriji sodišča že potrdila, da je šlo v primeru kreditiranja v CHF za nepoštenost bank, ker niso ustrezno informirali o morebitnih tveganjih. Podobno so ugotovili tudi v državah vzhodne ...prikaži več Evrope (Poljska, Madžarska,....).

  • sweetdogs 17:58 10.maj 2016.

    Vsak bi imel hišo pa dober avto na puf pri 30ih.Kar se pa najemanja posojila v frankih tiče pa škoda besed. Prebrali, bi si pogodbo. Sem prepričan, da je vse natančno napisano kaj in kako. Je pa naloga ...prikaži več in odgovornost kreditojemalca, da se dobro pozanima kakšne posledice ima kakšna odločitev. Noben se ni prtioževal, ko je plačeval manjše obroke, kot tisti, ki so kredit najeli v €. Pa ne da komu kaj privoščim ampak vsak je odgovoren za svoja dejanja, sploh pri takšnih zneskih in naj potem ne prelaga krivdo na druge, ko se zgodi pogrom zaradi njegovih lastnih odločitev. Jim je kdo držal pištolo na glavo, ko so se odločali za kredit v frankih? Ne.

  • goldfinger 15:11 10.maj 2016.

    Ronald reagan. Nevoščljivec si. Jaz sem še odplačal kredit vi pa se jebite ne ?Nisi vreden dostojanstva. Kredit mnogi niso vzeli zaradi špekulantstva, ampak zaradi nuje. Vzameš kaj je cenej in kaj je lahko. Bnaka ne bo nič na slabšem, ...prikaži več, če ti fiksira tveganje. Pač ne bo zaslužila ogromnega denarja ampak samo zaslužila. Koliko smo že vrgli v nenasitne banke, ti pa jih s tem podpiraš da se ti lahko smejijo in delaš za drobiž medtem ko se bančniki mastijo

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.