Slovenija
53 ogledov

Stojnica za prepoved krsta dojenčkov

Komentarjev 77
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Žurnalček 14:02 30.marec 2015.

    Če starši muslimani ne smejo obrezovati otrok , tudi starši katoliki ne smejo z mladoletniki početi kakršne koli črne magije , kam šele da otroka ponudijo za šamanske stvari drugi sebi !

  • Žurnalček 14:13 30.marec 2015.

    Kranjica prečitaj Alamuta , pa se javi !

  • Žurnalček 14:18 30.marec 2015.

    Kranjica moja, jaz sem krščen l.1950 v cerkvi Sv. Petra v LJ.In to na način , da starši niso vedeli ampak me je Stara mama , klerikalka , s pretvezo sprehoda z menoj v vozičku , mimogrede odpeljala še Črni bagri na krst !

  • Žurnalček 14:23 30.marec 2015.

    Dej a morajo vsi vedet da si klerikalka, ne pa vernica !

  • Pepe007 11:14 23.april 2014.

    Torej bomo 5 let staremu otroku dali možnost, da se odloči, če po svojem svetovno nazorskem prepričanju lahko stopi pred avto?Starši so nad ustavo in nad državo, niso pa latniki otrok. Še manj pa je to država. Normalna družina ...prikaži več je osnovna celica družbe. Kdor ji tega ne priznava, spodbuja totalitarizem in točno to delajo podpisniki peticije. To so pravi ksenofobi, ker izražajo očitno sovraštvo do dela staršev v Sloveniji. Vojteh, mogoče ne poznaš, kaj pojem ksenofobija pomeni? SSKJ ni tako drag...

  • c1305166 11:37 23.april 2014.

    A se hecaš ali ti to resno?SSKJ: " ksenofobíja -e ž (ȋ) knjiž. sovraštvo, odpor do tujcev in tujega:"Pepe007:"..ne učenje šiptarskega jezika namesto slovenščine..."Pojem ksenofobija več kot očitno ni znan predvsem tebi ;)Nadaljuješ z ...prikaži večz zmedenimi izjavami. Nihče ne pričakuje, da se 5 letni otrok sam odloči, katero vero bo sprejel. V tem je ravno bistvo. To odločitev bi moral človek sprejeti takrat, ko je sposoben sam sprejemati takšne odločitve. O kakšnem totalitarizmu ti sanjaš? Po tvoje je totalitarizem to, da človek sam sprejema odločitve o svojem življenju in svoboda to, da te odločitve namesto tebe sprejema nekdo drug. Saj ne morš verjet..

  • depresija 11:53 23.april 2014.

    Pa da ljudje v letu 2014 še vedno verjamejo v pravljice, ki jih prodaja RKC.. Če je kdo gledal nanizanko True detective, tam Rustin lepo razloži, kako se je z verami začelo - Ena opica je rekla drugi: ''On (pokaže ...prikaži več na sonce) je rekel zate (drugo opico), da mi daš svojo banano.''Seme vrednote že že, ampak sam ustroj RKC, kot inštitucije. To pa ljudi ne razumem.. Kolk naiven in vdan v usodo morš bit, da jim ob vseh težavah zmečejo še ne vem kolk dnarja v nabirke. Pa cerkev je najstarejši in najbogatejši izkoriščevalski sistem na svetu. Kolk majo oni dnarja, nepremičnin, gozdov, parcel,... Kaj pa verniki dobijo nazaj? Odpustke hehe

  • c1305166 12:02 23.april 2014.

    Ti res ničesar ne razumeš ali se samo delaš butastega?Metanje vere v isti koš z gimnastičnimi tekmovanji in glasbenimi šolami pač ne gre. Torej, če ponovim misel sieste, bi ti bilo prav, če bi se starši odločali tudi o ...prikaži več izobrazbi otrok? Nekaj je izobrazba in vera, nekaj povsem drugega pa šahovski krožek in skok v daljino. Ampak tebi je to očitno težko razumeti.

  • Gefa 14:29 23.april 2014.

    Tale stavek me je najbolj zmotil: "Izhajajoč iz ustave mora država nuditi otrokom ustrezno zaščito pred kakršnimkoli izkoriščanjem oziroma zlorabljanjem, poleg tega v 41. členu ustave priznava svobodo veroizpovedi tudi otrokom."Ja madona, saj ne vedo kaj delajo. Država ...prikaži več mora nuditi otroku ustrezno zaščito? Zakaj pa potem vsi otroci ne dobijo vrtca, zakaj so nekateri otroci v šolah brez malic? A zdaj je pa krst kar na enkrat nevarnost itd. ? Veliko včeje nevarnosti našim otrok pretijo kot pa neka krst itd.!!! Raje zbirajte podpise da je država dolžna vsem otrok zagotoviti vrtec in pa malico v šoli!

  • Izudin 15:04 23.april 2014.

    Kako so eni žleht in dolgočasni. Tudi mene so krstili, pa mi zato nič ne manjka, še vedno se danes lahko odločam po svoji vesti. To pa je, da ti nobeno verovanje in hvaljenje boga ne pomaga, če ne živiš ...prikaži več pošteno in samo to šteje pri bogu, če obstaja.

  • Igor Đukanović 16:14 23.april 2014.

    Kratkoročno ima Cerkev z izstopi seveda finančno škodo. A dolgoročno sem prepričan, da bodo svoje verske skupnosti morali finansirati pravi verniki in to prostovoljno. Država pa bo takšno ravnanje spodbujala z davčnimi olajšavami. Prepričan sem, da tako nobena cerkev ne ...prikaži več ne bo dolgoročno na finančni izgubi zaradi prepovedi krsta dojenčkov, ki itak še ne plačujejo davkov. Bi pa odprava krsta dojenčkov zelo pomagala k zviševanju pravice vsakega človeka do svobode veroizpovedi.

  • Žurnalček 16:32 23.april 2014.

    Petcija pa sploh podrazumeva fizično nasilje nad otroki ! To je samoumevno , tu govorimo o duševnem posilstvu mladoletnega otroka iz čegar izvira tudi ure verouka, kjer se otrokom ne samo laže ko PES TEČE ampak se jih z lažmi ...prikaži več potiska v srednji vek in pa uči pohlevnosti pred gospodarji !!!!!!!!!!

  • siesta 18:05 23.april 2014.

    Davčne olajšave zaradi finansiranja verskih skupnoti? ma daj ne se hecat, če to narerdijo, potem so naslednja v vrsti planinska društva, ali pa društva za zaščito morskih levov itd. vera je stvar posameznika ne pa države. Država in vera sta ...prikaži več po ustavi ločene. No vsaj na papirju je tako.

  • Žurnalček 23:45 23.april 2014.

    Kaj ne poveš ? Očitno ne poznaš dobro svoje črnuhe v babjih oblekah !Veš imam cele škatle slik , takrat ko so še fotografi slikal in ni imel skoraj noben fotoaparata , ampak nimam niti ene slike s krsta ...prikaži veča , ker je to naredila stara mama na skrivaj , v dogovorju z tistim črnim pederastom v cerkvi na Hrvaškem trgu v Lj.

  • McClain 21:06 24.april 2014.

    ja pa kaj bi zdaj se radi, da bomo otroke v Avstriji krstili? Tam jim take kozlarije res ne padajo na pamet. Z vsem drugim se ukvarjajo, zato so pa toliko bolj uspešni

  • Žurnalček 14:10 30.marec 2015.

    Da se cerkvi ne prizna niti eden njen pripadnik po krstnih knjigah ! Za hvaljenje s svojim članstvom , bi morali imeti uradne pristopne izjave svojih krščenih in z birmo ovekovečenih pristašev svojega kulta , pri pristojnem občinskem organu , ...prikaži več kot se zbirajo tudi podpisi za referendum in to samo polnoletnih državljanov ! Način zbiranja in pridobivanja novih članov na dosedanji način, je posilljevanje in zločin nad vsemi pravicami otrok . No pa saj so oni navajeni posilstev in to ni nič novega ! Država je dolžna zaščititi otroke in ukrepati proti šamanom in staršem !

  • Žurnalček 14:12 30.marec 2015.

    Niso krivec starši ampak cerkev , ki si dovoli takšna nezakonita dejanja in kratenja pravic otrok !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.