Slovenija
15790 ogledov

Toliko služb, pa vse več prejemnikov socialne pomoči

Komentarjev 57
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jakec42 08:06 23.oktober 2019.

    Seveda ker kosovarji pripeljejo gor družine,ki so takoj socialni problemi,saj ženske nočejo delat,država bi moprala vsakega ki pride v Slovenijo,sploh pa kosovarje prvo vprašat če imajo sredstva za preživljanje,če jih nimajo ali lažejo nazaj na kosovo!

  • srecnii 08:52 23.oktober 2019.

    ja za 600 neto vam ne bo noben delal, dajte 900neto++++++pa bo 90% teh na socialni začela delat

    • brencl47 10:18 23.oktober 2019.

      znižajte socialno, pa bo zadosti interesentov za delo

    • srecnii 10:20 23.oktober 2019.

      kvečjem bodo odšli v tujino, kot vsako leto 10.000 ljudi +, pol ljudi na socialni je popolnoma sposobnih.

    • kapibara1 12:17 23.oktober 2019.

      @ srecni - Imaš prav:.. pol ljudi na socialni je popolnoma sposobnih... LENARIT Dodam samo : Najmanj pol..

    • Jane 13:30 23.oktober 2019.

      Sem delala za 667eur na mesec, 6 dni v tednu, nadur toliko, da se ven ne vidiš, pa tudi nadur nikoli ne izkoristiš, ker je vedno premalo zaposlenih oz. so na bolniški. Za vse si vedno kriv ti, sodelavci so ...prikaži več preobremenjeni in zagrenjeni, ljubosumni na vsak dan trdo priborjenega dopusta, pa kdo bi jih krivil-ti delaj za minimalko petek in svetek, medtem ko se na socialno, ki je ti ne dobiš, pripelje 18-letni mulec z BMW-jem! In jo potem še dobi, ker dela na črno, živi pa v hotelu "mama".

  • kapibara1 09:49 23.oktober 2019.

    Logično ! Zaradi katerih ljudi so čakalne vrste na UE + CSD..?? - Zaradi tuje rodnih plemen, katerim kar štepajo državljanstva, na podlagi katerih dobijo večje socialne pravice, kot pa avtohtoni prebivalci. NIHČE od teh, ni pripravljen se zaposlit, je ...prikaži več pa takoj zraven, ko je treba izčrpavat socialno blagajno.. ŽAL !!

  • Fredi34 07:52 23.oktober 2019.

    Ne vem zakaj se čudimo. Vedno več je Albancev, Kosovarjev in Bosancev pri nas. Eden v hiši mogoče res dela nelje na gradbišču, ampak žene in ostale pritikline pa so lepo na socialcu. Zato sem izrecno proti, da dvigujemo socialne prispevke.

    • fenix09 08:15 23.oktober 2019.

      lalida, zelo dober predlog. Predlagam še, da se izžene vse družinske člane tujih državljanov, ki ne delajo.

    • kapibara1 12:15 23.oktober 2019.

      @lalidia - Žal se Slovenska državljanstva talajo, kot se je včasih pšenica sadila- "kar počez".. Za kaj misliš so štrajkali na UE Ljubljana... ker so tujerodni vlagali za državljanstva-.. i tako bus po bus...i jo bus..

  • Leon Dobnik 12:02 23.oktober 2019.

    Normalno, če dobiš s socialno pomočjo več kot če delaš. Sej se ne splaca delat - folk racunat pa zna. Ukinit socialno drzavo (razen za tiste ki res ne morejo) + ukinit miljone dodatkov in !!!!!ljudi posteno placat. Pa bodo ...prikaži več ljudje hitro zacel delat.

  • Stane Čavš 09:32 23.oktober 2019.

    Naj se dvignejo zneski najnižjih pokojnin in invalidskih nadomestil na višino minimalne plače, socialne pomoči pa naj se ukinejo....sedaj pa žal rabijo upokojenci in invalidi socialno pomoč da sploh lahko preživotarijo skoz mesec

  • Avatar vec
    vec 09:58 23.oktober 2019.

    Gledal preverjeno al kaj je že blo včeraj, neki direktorji in par Dr. preko 30k eur MESEČNO, in ni jih malo, se pravi da je plača za posvečene 20k normalna. Za delavce pa do 1k eur problem za popizdit. TO ...prikaži večO treba spremenit, cene v štacuni dražje ko v nemčiji ali povsod po zahodu, plača pa po JUS standardu. Pa kdo vambo delal, zgleda še jugoviči ne več, ker kokr gledam se bo uvozilo nekaj tisoč filipincev. A plača se še vedno ne bo premaknila z mrtve točke, to naj politika zrihta prvo.

  • matjaz18 07:56 23.oktober 2019.

    Socialna pomoč+neprofitno stanovanje+zastonj vrtec+pomoč RK+pomoč pri plačevanju položnic (socialna) > delo za 800 neto, če imaš službo pred nosom in hodiš peš.!Potem pa se vprašaš! Ti ljudje niso leni ampak iznajdljivi.. jih razumem.

    • fenix09 08:14 23.oktober 2019.

      lalida, a ti si lenuhinja na socialni podpori?

    • kapibara1 10:15 23.oktober 2019.

      Lidia- že v službi bit, pa nič delat, je težko, kar Slovenci ne znamo.. tujerdoni so pa tega navajeni- kafica- pitica- burekica- čikica in jamranje, kako so bolani in zgarani.. I tako sve većiz bivše Juge.. itdalje

    • blayo 12:07 23.oktober 2019.

      kapibara1, ni to iznajdba Juge. Misliš da Španci, Francozi, Nemci... tega ne počnejo. Pa ne govorim o priseljencih ampak "domorodcih".

  • Silva Drevensek 09:27 23.oktober 2019.

    ker podpira država lenuhe,naj res dobijo socialno podporo tisti ki so res nezmožni za delo,naj vse vloge pogleda komisija za bolniške isto kak za v službo,mislim da jih ostane samo peščica,ker invalid za mene ni tisti ki ima tretjo kategorijo ...prikaži več to itak majo vsi razen tisti,ki so resnično bolani,enkrat se mora narediti neki red,ker vreča bo počasi prazna

    • mph 09:40 23.oktober 2019.

      Ampak to, kako sramotno nizka je najnižja plača pa te zanimivo ne moti?

    • alen04 09:41 23.oktober 2019.

      Tole je pa za podpisati!!!!

    • Stane Čavš 09:51 23.oktober 2019.

      Silva, kaj vi ste invalid ali samo bolani v glavi? Ker za vas je oseba, naprimer invalid III.kat ki ima uničen hrustanec obeh nogah in ter frakturo vretenc, zdrava in normalno delovno sposobna oseba...ali pa oseba ki ima za sabo ...prikaži večbo že 3x ICV katera se zelo težko giba s pomočjo dveh bergel, ali pa oseba ki ima zaradi penikulitisa za sabo že 80 popolnih anestezij.....vse te osebe imajo invalidnost 3. kategorije....žal je vam bolj mar za mačko ki je šla na potep kakor resno bolane ljudi

    • blayo 12:11 23.oktober 2019.

      Nemci ne mrdnejo s kavča za manj kot 2500 EUR, ker od države za brezdelje dobijo tudi do 1500 EUR. Potem jim pa tukaj še lokalne uprave "priskočijo na pomoč" z zastonj šolo, malico, kulturnimi dejavnostmi, sofinanciranjem najemnine do 1000 EUR in podobno...

    • fiston 16:41 23.oktober 2019.

      Ja zate ni tisti invalid, ki ima tretjo kategorijo. Če bi mu morala plačo dajati bi pa verjetno bil. Misliš, da bo nekdo takega vzel ? Da mu bo v glavnem bolniško plačeval, namesto da bi mu delal po 12 ur na dan ?

    • Silva Drevensek 08:13 26.oktober 2019.

      ne jaz nisem bolana v glavi,če človek ki ima vse to našteto je itak že za v penzijo ne pa socialno vleče 20 let,poznam jih kar nekaj ki so recimo taki bolniki,ja doma pa lahko delajo tak da nekaj na ...prikaži več pamet,saj pa nismo slepi,tebi pa sem verjetno na žulj stopla

    • blayo 17:17 26.oktober 2019.

      Kakšna pa je razlika med penzijo in socialnimi transferji?

  • Avatar ovca
    ovca 08:45 23.oktober 2019.

    Pa poglejmo še malo Slovence, da ne bomo udrihali samo po šiptarjih. Poznam nekaj brezposelnih. Njihov skupni imenovalec je, da ne bodo delali za cca 200 eur več, kod dobijo socialke. Tudi v naši firmi so iskali delavca. pa je ...prikaži več prišel, da vidi kaj naj bi delal. In po ogledu poniknil. Zakaj? Ker ne bo delal za minimalca takšnega dela. Včasih je bilo tako, da si delal, kjer so te pač vzeli, če ti ni bilo všeč, si delal in iskal drugo službo. Zaključek? Premala razlika med minimalcem in socialko!

    • mph 09:39 23.oktober 2019.

      Logično in edino pravilno, naj delodajalec ponudi več in bo. Zato pa imamo mar ne plačane zelo dobro silne managerje, ekonomiste, .... in podobno, da iščejo nove tržne niše, optimizirajo, .... Delavci pa so zato, da delajo in itak prejmejo ...prikaži več samo delček denarja vodilnih.

  • FakeEarth 12:19 23.oktober 2019.

    Ljudje so večno nezadovoljni. In nekateri izmed teh ki udrihajo po lenuhih, so zabušanti in tatovi časa. Hodijo v službo, delajo pa drugi. Predolgo malicajo, non stop na cigaret pauzi in visijo na telefonu. Točni so, ko je konec šihta. ...prikaži več Malo je tistih, v glavnem starejši, ki so resni in odgovorni ter pošteno delajo. Zato pa je v večini podjetij kaos in prepiranje.

  • Tomaz_321 12:21 23.oktober 2019.

    Najprej preverite, kakšne privilegije ima poslanec, potem pa govorite naprej o lenuhih!!!

  • miho 10:03 23.oktober 2019.

    442 eur na mesec prag absolutne revščine??? Absolutna revščina je, ko dohodki gospodinjstva ne zadoščajo za osnovne življenjske potrebščine (hrana, obleka, streha nad glavo). Kriteriji se z ekonomsko rastjo ne spreminjajo, kar pomeni, da ves ta luksuz, o katerem se ...prikaži veče pogosto govori v zvezi z revščino (morje, plačljive aktivnosti, drage igrače, mobiteli za otroke oz. več kot en telefon (lahko stacionarni) v gospodinjstvu) v ta koncept ni vključen.

  • MK 11:59 23.oktober 2019.

    Priseljenci iz Kosova vlečejo vse možne transferje vozijo pa se z BMW. Če mi kdo ne verjame naj pride pogledat pred moj blok. Naj mi na zasebno piše kakšen uradnik pa vse pojasnim.

  • Avatar Leon
    Leon 13:11 23.oktober 2019.

    Seznam najvišjih plač v Sloveniji ; zdravnik in svetovalci med njimi svetovalec na Zavodu za zaposlovanje ......25.000€.

  • VolumeVOL.3 13:05 23.oktober 2019.

    Lepo je pisati,težje je živeti.Imam 14 let delovne dobe,kar naenkrat se pristal na operaciji za pruh,potem slepič,vmes sem delal,sedaj pa čakam na operacijo srca.Za operacijo srca se je vleklo vse skupaj 6 let,podaljševal sem rok za njo kolikor se je ...prikaži več dalo,ker po operaciji ne vem kako bo.V tem času sem na socialni,ker službe zaradi izvidov nisem dobil več nikjer.Star sem 42 let,imam družino,2 otroka.Eden otrok je iz prejšnje veze in ne morem mu plačevat preživnine...

    • mojglas 06:33 25.oktober 2019.

      No taksni so izjemni primeri, katerim bi mogla pripadat pomoc, se v vecji visini. Zalostno pa je da pomoc pripada vsakemu, ze ko koca srednjo solo oz. Dopolni 18 let. Vi ste delali in zaradi zdravja pristali kje ste, marsikdo ...prikaži več pa pri vasih letih je na socialni brez enega dneva delovne dobe, ker so zdravstveno "nesposobni". Kak je lahko nesposoben za delo ce nima niti dneva zapisanega kot delovnega? In takim je pomoč ze vcepljena v glavo kot njihova placa in so lažnivci,svetovalke pa jim dajo prav

  • Solton 13:30 23.oktober 2019.

    ne razumem kaj se eni čudijo, zakaj je tako stanje...za 670 evrov tudi jaz nebi šel delat, to še za najemnino in položnce ni...probite preživet v LJ z minimalno plači, če ste samski, 400-500 eur+stroški pride sam najemnina za garsonjero, ...prikaži več enostavno se s tem našim minimalcem ne da preživet, edino če greš živet v garažo...dokler bojo take plače bojo ljudje pač rajši na socialni + delo na črno, za 670 ojrov pa še bosanci ne bojo več hotl delat...

    • fiston 16:42 23.oktober 2019.

      A če si pa na socialni podpori pa to lahko plačaš ?

  • FakeEarth 12:35 23.oktober 2019.

    Kaj z vami? Ni treba letet za vsako kostjo. Pomislite za trenutek. Na obrambnem ministrstvu je več kot 8000 zaposlenih. Izračunajte koliko gre za plače, navidezno kilometrino, nafto, orožje, vzdrževanje vsega premoženja itn. Potem pa pogruntajte, kam vse bi lahko ...prikaži več ta denar preusmerili

    • fiston 16:47 23.oktober 2019.

      Ni samo to. Na Uradnem listu jih je 30 ali 50 sem že pozabil. Pa dobre plače. Kdo pa v bistvu še rabi Uradni list v tiskani obliki, ko tam težko v onem papirju najdeš kar iščeš. One zakone bi ...prikaži več lahko državni zbor arhiviral in da se da pogledat, saj jih tam sprejemajo. Pa še cel kup je nekih uradov in podobnega, ki so čisto nepotrebni.

  • VolumeVOL.3 13:08 23.oktober 2019.

    ...kredit,ki sem ga imel je na zavarovalnici,ne morem ga odplačat.Otroci pa zahtevajo.Pa mi povejte kako naprej...Še sam ne vem,ker prišel bo čas ko mi bodo vzeli vse,stanovanje,družino,čast...A mi lahko svetujete kako naj z socialno normalno živim?

  • Avatar praufo
    praufo 20:33 23.oktober 2019.

    no in kaj berem na nekem portalu, slovenija nameravara zaposliti od 2 do 5 tisoč ljudi iz filipinov, filipince, ... če bi bili aprila, bi rekel, da gre za šalo, ampak to je neverjetno ... slovenskemu folku dat nekaj za ...prikaži več preživetje, zaposlit pa tujce, ja kako bodo pa oni živile s to mizerno plačo? jaz tega ne razumem, to je čisti primitivizem in nesposobnost vladanja do skrajnosti

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.