Slovenija
32495 ogledov

Upokojevanje od leta 2020 dalje: V penzijo s 67 leti, zbirali bomo točke

Komentarjev 84
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Tupamaros 14:55 13.april 2016.

Prvo,kar bi morali v zakonu zapisati je prepovedati poseganje države v pokojninski sklad. Sedaj, ko je izropan in ga še vedno ropajo pišejo rdeči bele knjige. Nihče od teh adlatusov ne omenja privilegiranih pokojnin brez plačanih prispevkov.

• Matej Bukovec 12:57 13.april 2016.

Rešitev je preprosta - vsakemu delavcu izplačati celo bruto plačo, katere gre sedaj skoraj 50% za pokojnino, ki je najverjetneje za mlade sploh ne bo. Tako bo minimalna plača 1.180 eur (namesto 560) in si lahko tistih 400 ali več ...prikaži več eur na mesec vsak zase prihrani za penzijo, tako kot je urejeno v razvitejših državah. Tako bi delavec še v najbolj gnili zavarovalnici, ali pa tudi če bi denar dajal v štunf, imel 3x večjo penzijo, kot sedaj.Ampak ne - potem ne bo več neskončne vreče polne nenadzorovanega t.i. pokojninskega denarja iz katerega lahko jemlje elita kakor ji zapaše.

• maresem 08:11 20.november 2018.

banda rdeča, prepolovite penzije tistim rdečim prdcem, kvazi revolucionarjem s palčkom na čelu, pa se bo v blagajni konkretno poznalo

• Livijo Ferfolja 10:45 16.avgust 2017.

Preklete golazni pokvarjene

• dzani 19:56 11.julij 2017.

Za nas pokojnin sploh ne bo saj bodo do takrat že vse pokradli

• Zdenka Šinkec 15:18 28.junij 2017.

že sedaj delamo čez 40 let,pa kam to pelje

• sprehajalec 11:40 13.april 2016.

Pravzaprav Slovenec v 1000 letih še ni živel v bolj krivični in nesposobni državni tvorbi kot sedaj, pa jih je bilo kar nekaj prej.

• wolf.ata 19:56 11.julij 2017.

vse fizične delavce bodo čisto izželi,da bodo pomrli preden bodo sploh lahko kako penzijo užili in poskrbeli,da bo gospoda iz pisarn,ki se hladi z klimami in ne delajo na 40 stopinjah ter delajo po 12 ur fizično brez plač včasih,gospoda ...prikaži več pa z 13 plačo itd.,bogi narod,pa politiki,ki se preseravajo in zbežijo v penzijo itd.,narod bo treba prebuditi,počistiti vse ,kar ne dela,politiki naj delajo najprej službo 8ur,potem pa naj hodijo na sestanke in za to dobijo nekaj plačano,pisarne in pa kar ni gospodarstvo plačo dati 600eurov,ja pa da vidimo

• september 21:41 13.april 2016.

Tudi sam se to sprašujem...ta denar je na nek način ukraden.

• optimist11 21:16 25.december 2018.

Ne pozabite na vdovske pokojnine, otroci jih dobijo dokler študirajo...

• Omega_v6 19:56 11.julij 2017.

Lopovi so pokradli denar in sedaj bi radi uzakonili delo do smrti!! Kako si ti bebci predstavljalo 67 let staro medicinsko sestro ali pa delavca za tekočim trakom!! Ti bedni politiki bodo z lahkoto kradli do 67. leta starosti!!

• NeAnonimni 13:54 03.julij 2017.

Kakšne simulacije so delali? A majo matematične modele, katere parametre so uporabili? Uglavnem.. Starćki bodo delali? Mladi bodo brez služb in denarja, na koncu bodo brez otrok in mladi bodo izumrli. Starčkov pa itak noben ne zaposli.

• Gigiiinjo 19:07 10.junij 2017.

ob prvi priliki spizdim delat v avstrijo. da si kot mlad lahko kaj konkretnega našparam.dobli pa nebote od mene nič oz ajde, tisto minimalno da me ne lovite okoli.ko vas jebe + še vas stare +40 ki se ...prikaži več v eno kregate kdo je koga v 2. svetovni vojni in sledite vsemu kar vam poptv pokne na tv.

Alioness 23:13 10.junij 2017.

Kaj če bi dali v pokojninsko reformo še to, da te ob upokoju že kar krsta na domu čaka? Čist tak...In folk? Kdaj bodo protesti v Sloveniji? Kdo bo odnesu to vlado s stolov? Al bo moral kdo ...prikaži več kakšnega kmeta z gnojnico poslat pred parlament, da jih malo zalije (tako kot so nardili Francozi)?

• nostradamus 15:04 13.april 2016.

delavci predvsem tisti ki opravljajo teska fizicna dela dvo ali troizmensko delo zenske u proizvodnji bodo pri 67 letih na delovno mesto prihajali z invalidskimi vozicki ali berglami morda celo z infuzijo bi direktno povedal kaj si mislim o teh ...prikaži več nasih politikih in posrancih a bi me admin izbrisal tako ali pa drugace je vsem jasno kaj sem mislil rad bi videl te nase politike in poslance 80% njih nima enega samega dneva prave skuzbe ampak vse po politicni liniji samo da so pri koritu ne glede levi ali desni vsi so isti skoda besed

• cogocogo 13:42 12.junij 2017.

na zalost je nas sistem tako usmerjen da vedno gor placa mali clovek

• marialorca 20:23 12.junij 2017.

Če pa delaš 40 let, te nagovarjajo, da podaljšaj za leto dni, bo potem pokojnina 2 € višja.Tako piše na mamini odločbi.

• Pepi 20:18 13.april 2016.

Mene pa zanima,kam se steka denar,ki so ga vplačevali ljudje,ki so žal, prekmalu zapustili ta svet(naj jim bo lahka zemljica)nekateri ne dočakajo niti prve PENZIJE in verjemite da tega denarja ni malo.In tako bomo plačevali ,ne da bi to koristili,Res ...prikaži večs me zanima kje je ta denar naših prekmalu pokojnih vplačevalcev v pokojninski sklad,razne stebre in drevesa in ne vem še kaj vse obstaja

• kapibara 21:13 13.april 2016.

Oče mi je umrutočno zadnji mesec delavne dobe.. !! Kje je njegovo vplačilo.. ?? Res je mami vzela vdovsko penzijo (80%,kot bi jo dobil on.. ) svojo (plus 20% očetove) pa pustila blagajni.. TOREJ, kje je denar ene penzije..??

• september 21:41 13.april 2016.

Tudi sam se to sprašujem...ta denar je na nek način ukraden.

• Mirč Sla 18:29 16.april 2017.

pokvarjenci ga poberejo in dajo v svoje denarnice... .saj jih nihče ne kontrolira,,zato pa smo kjer smo...do vratu v vodi...ali..d.

darklord 18:50 16.april 2017.

mislim, da je trenutne oblast zelo vesela omenjenih primerov; se vec lahko ukradejo...

• Mirč Sla 18:30 12.junij 2017.

Samo bedaki lahko kaj takega predlagajo in pišejo,,, kaj bodo imeli oni od tega me pa zanima..?

• cogocogo 13:39 12.junij 2017.

raje vreca za smeti bo ceneje ,,z tako bednimi pokojninami si krsto redko kdo lahko kupi

• zkvazdjkrregistracijozahtevate 11:56 13.april 2016.

", da bodo mladi razumeli, da bodo sistem rabili, ko bodo starejši." "Kako naj zaupamo v tok sfu**n sistem?? Kradete razumeš k nori iz pokojninskega sklada in jz naj zaupam v tak sistem al kaj? Nehite krast pol bom ...prikaži več pa zaupal. Do takrt je pa utopija pričakovat da bo sploh kakšna spodobna pokojnina. Če ne bi tok kradl v preteklosti pa tok folka spustil da se pr mladih letih upokoji zdele ne bi imel problemov in ne bi rabl reforme. In zdej nas prepričujete: prežvečite to. Kako? Vrnte milijone ki ste jih pokradl pokojninskemu stebru pol se pa lahk naprej pogovarjamo. Me ne zanima kako pa me ne zanima če zakon prav da je zastaral. Kr nazaj dejte milijone pol bom pa šele lahko zaupal. Do takrt je pa to delanje norca iz ljudi!

• Komentirajte

Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.