Slovenija
37272 ogledov

Upokojevanje od leta 2020 dalje: V penzijo s 67 leti, zbirali bomo točke

Komentarjev 85
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar praufo
    praufo 12:58 13.april 2016.

    Do 67 leta bodo delali birokrati v javnem sektorju v pisarnah. V privat firmi je pa to nepredstavljivo. V prejšnjem sistemu se je skoraj brez problema dalo nabrat 40 let delovne dobe, po novem bo to velik dosežek. V kapitalizmu ...prikaži več je važna produktivnost, vsi pa vemo, da s starostjo pada, da pada inteligenca, fizična ter psihična kondicija (stresno delo, mobing in podobno). Skratka tak človek ni preveč uporaben za delat, razen če bodo obstajale posebne firme samo za starčke. Po 40 tih letih dela v turbokapitalističnih firmah sužnjev, je človek tako iztrošen, da še do svojega groba ne more peš.

  • Avatar darklord
    darklord 18:46 16.april 2017.

    problem je , da je nasa drzava predraga; prevec se jih futra iz drzavne blagajne zato ni denarja za normalne pokojnine

  • goldfinger 14:37 13.april 2016.

    Prvič. Butasti finančniki zakaj bi delali dalje, če pa je preveč proizvodov. To je svetovni problemDrugič. Denarja je. Poberite pri raznih svetovalnih pogodbah, pri pripravljenosti in pri preveč zaposlenih v javnem sektorju.Tretjič. če to ne bo izpolnjeno en ...prikaži več mega strajk ki bo vzpodbudil še ostalo Evropo

  • colibri 15:40 13.april 2016.

    NI KRITIČNO STARANJE PREBIVALSTVA TEMVEČ LOPOVSKI IN SKORUMPIRANI POLITIKI

  • Gigiiinjo 19:07 10.junij 2017.

    ob prvi priliki spizdim delat v avstrijo. da si kot mlad lahko kaj konkretnega našparam.dobli pa nebote od mene nič oz ajde, tisto minimalno da me ne lovite okoli.ko vas jebe + še vas stare +40 ki se ...prikaži več v eno kregate kdo je koga v 2. svetovni vojni in sledite vsemu kar vam poptv pokne na tv.

  • Pepe007 07:33 14.april 2016.

    V ZPIZ plačujemo zato, da imajo trenutno upokojeni penzijo. V zdravstveno blagajno plačujemo zato, da imajo trenutno bolni zdravniško oskrbo.Kako so že napisali zgoraj: "Treba je narediti več, ko gre za razumevanje sistema...". Ljudje ne razumejo sistema.Kdor misli, ...prikaži več da v ZPIZ plačuje za njegovo pokojnino, enostavno ne razume sistema. Ta sistem ni tak. Zaenkrat pa velja, da plačevanje sedaj pomeni, da bo nekoč v prihodnosti to pomenilo, da dobim nekaj denarja od vplačil drugih.

  • limoncastep 11:37 13.april 2016.

    Ta država je res zblojena, še najbolj pa tisti, ki to predlagajo. Po eni strani zvišujejo starost, da bodo starčki delali do onemoglosti, po drugi strani pa mladi nimajo služb. In, da dobimo vtis, da skrbijo tudi za mlade, izvajajo ...prikaži več neke programe aktivne politike zaposlovanja, dajejo sredstva za izvajalce teh politik, objavljajo razpise za javna dela ipd. Denar vržen skozi okno, koristi pa imajo samo tisti, ki te kvazi zaposlitvene fore izvajajo, mladi pa še vedno brez služb. Pokojninska reforma ni samo v zviševanju starosti. To je vržena kost, da se vsi ukvarjamo samo s tem in bentimo. Dejansko je fora v odstotku odmerjene pokojninske osnove. Prej je bil odstotek za polno upokojitev 85%, sedaj pa je 57% za polno upokojitveno dobo za moške. In še naprej, kakšen je valorizacijski količnik? Pod 1%. To je bistvo pokojninske reforme, ne pa starost. Višanje starosti je kost za glodanje, reforma je pa v odstotku odmerjene pokojninske osnove in valorizacijskemu količniku. In sedaj, dragi sind

  • nostradamus 15:04 13.april 2016.

    delavci predvsem tisti ki opravljajo teska fizicna dela dvo ali troizmensko delo zenske u proizvodnji bodo pri 67 letih na delovno mesto prihajali z invalidskimi vozicki ali berglami morda celo z infuzijo bi direktno povedal kaj si mislim o teh ...prikaži več nasih politikih in posrancih a bi me admin izbrisal tako ali pa drugace je vsem jasno kaj sem mislil rad bi videl te nase politike in poslance 80% njih nima enega samega dneva prave skuzbe ampak vse po politicni liniji samo da so pri koritu ne glede levi ali desni vsi so isti skoda besed

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 11:56 13.april 2016.

    ", da bodo mladi razumeli, da bodo sistem rabili, ko bodo starejši." "Kako naj zaupamo v tok sfu**n sistem?? Kradete razumeš k nori iz pokojninskega sklada in jz naj zaupam v tak sistem al kaj? Nehite krast pol bom ...prikaži več pa zaupal. Do takrt je pa utopija pričakovat da bo sploh kakšna spodobna pokojnina. Če ne bi tok kradl v preteklosti pa tok folka spustil da se pr mladih letih upokoji zdele ne bi imel problemov in ne bi rabl reforme. In zdej nas prepričujete: prežvečite to. Kako? Vrnte milijone ki ste jih pokradl pokojninskemu stebru pol se pa lahk naprej pogovarjamo. Me ne zanima kako pa me ne zanima če zakon prav da je zastaral. Kr nazaj dejte milijone pol bom pa šele lahko zaupal. Do takrt je pa to delanje norca iz ljudi!

  • Avatar Leon
    Leon 14:46 13.april 2016.

    Svetovna vojna je alternativa vsemu temu kaosu ,ki ga omenjaš. To nam nekdo ponuja .

  • MihaPu 20:52 15.april 2017.

    Za vas ne vem, ampak mi mlajši bomo pobegnili ven delati in si zaslužiti bolj fer in človeške penzije, vi kradljivci in kapitalisti, ki nas hočete zasužnjiti z minimalcem, pa uživajte v starosti sami v Sloveniji, kjer ne bo mladih ...prikaži več in premalo plačanih, da bi poskrbeli za vaše arogantne riti. ADIO SLOVENIJA.

  • NeAnonimni 13:54 03.julij 2017.

    Kakšne simulacije so delali? A majo matematične modele, katere parametre so uporabili? Uglavnem.. Starćki bodo delali? Mladi bodo brez služb in denarja, na koncu bodo brez otrok in mladi bodo izumrli. Starčkov pa itak noben ne zaposli.

  • marialorca 20:23 12.junij 2017.

    Če pa delaš 40 let, te nagovarjajo, da podaljšaj za leto dni, bo potem pokojnina 2 € višja.Tako piše na mamini odločbi.

  • Avatar Mirč Sla
    Mirč Sla 18:30 12.junij 2017.

    Samo bedaki lahko kaj takega predlagajo in pišejo,,, kaj bodo imeli oni od tega me pa zanima..?

  • sprehajalec 11:36 13.april 2016.

    Gre za preložitev bremena iz ZPIZ na posameznika. Samo zato gre. pri 66 najti delo je utopično ob sedanjem stanju v družbi. Pomanjkanje delovnih mest, monopolno in drago gospodarstvo. Mlademu kandidatu za upokojenca ne bo preostalo drugega, kot prosjačiti po ...prikaži več cestah. Če se že upošteva vsa priporočila EU, potem naj se upošteva pač vsa, tudi za gospodarstvo. Samo dobro gospodarstvo lahko zaposli ljudi te starosti. Zakon je zopet napisan za Javni sektor in upravo. Poleg tega gre za veliko krivičnost te družbe, vsi Drnovškovi upokojenci zaradi nerealne revalorizacije dinarja vlečejo čez 1000 Eur, ob 20 letih delovne dobe.

  • mph 13:50 13.april 2016.

    Tukaj sem nehal brat .... "Tri četrtine jih je zadovoljnih z višino pokojnine," pojasnjuje Andraž Rangus z ministrstva za delo, ki je bdel nad pripravo bele knjige o pokojninah." .. umazani lažnivci, koga farbajo s takimi bedastimi izjavami???Drugače ...prikaži več pa jasno je, da ne more delovat sistem, kjer 1 zaposlen skrbi za 10 upokojencev. Ni teorije. Zadeva je super funkcionirala na začetku, ko je bilo recimo 10 zaposlenih na 1 upokojenca. Včasih sem delal tudi fizična dela, že dalj časa pisarniško pretežno ... ne vidim nobene ovire, da bi sam bil zaposlen do 80. leta, če bi bil v stanju še zadovoljivo kvalitetno delat ... bi pa privoščil enemu fizičnemu delavcu, da se polno penzijo upokoji na račun mojega dela toliko prej, ker ga bo delo prej uničilo.

  • mirror 22:15 13.april 2016.

    Danilo se je z njim predstavljal po svetu. Pa še kaj bi se našlo.

  • McClain 07:02 14.april 2016.

    od pahorja do zdaj je 6 let,v tem casuso starostno mejo dvignili za 4 leta. Se pravi v šestih letih smo 4 leta delali zastonj. Če se le da, NE VPLAČUJTE V SPIZ!!! Oz. čimmanj, je en kup boljših rešitev, ...prikaži več, oz. sprejemljivejših,ker tale je nesprejemljiva in najslabša možna.

  • mph 13:52 13.april 2016.

    Odvisno od človeka do človeka in področja. Javni sektor so tudi npr. medicinske sestre in tehniki v bolnišnicah, večina pa ima verjetno toliko dela, da se tebi niti ne sanja, kaj pomeni delat.

  • Presvetli 13:40 13.april 2016.

    Naj poberejo denar tajkunom in dosedanjim politikom kateri so spraznili vrečo imenovano POKOJNINA!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.