Slovenija
1174 ogledov

"Vlada nas ne jemlje resno." Zdravniki razmišljajo o zaostrovanju

Komentarjev 129
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Kmodri_ 19:36 29.januar 2024.

    Vse odpustit! Pa magari, če se zdravstveni sistem zlomi! Bodo nazaj prIcepljali FIDESOVI KUJONI

    • dare326 20:31 29.januar 2024.

      Potem se bo situacija tako obrnila, da bodo imeli provokatorji kot ti, čreva na plotu.

    • Zazdravopamet 22:09 29.januar 2024.

      Zdravstveni sistem je zlomljen,to zelijo popravit.kmodri,malo pameti v glavo.in upam da zaprejo vse ambulante razen urgenc,da boste ljudje malo spregledali da so zdravniki za pacienta in zelijo preziveti vsaj kot srednji razred,ne ko mehanik,keramicar,vodovodar s temi se ne zelijo kosati;si ...prikaži več ze verjetno zasluzijo..po placah vsaj na ravni bolgarije!in spostujte te,ki z znanjem in energijo resujejo vasa zivljenja ko ste v najvecji riti!

    • Kmodri_ 22:51 29.januar 2024.

      Ko ne želijo delati v ambulantah za neopredeljene so dosegli dno! Beli bogovi FIDESA želijo samo nekaj popravit: to so njihove plače! Prav je, da se je mladim zdravnikom povišale plače, a to je bila le pogajalska rošada, da so ...prikaži več starejši zdravniki izsili novo stavko. Njihov poslovni model je, NIKOLI NAM NI DOVOLJ! S tem je Olymp svoje člane spremenil iz sodrge v drhal! In da so pacienti talci, je mene kot bivšega zdravnika sram, da sem bil del te druščine, kjer nekateri vidijo samo jahte in kur*!

    • h4ck3r 07:01 30.januar 2024.

      Kmodri...očitno je za delo s tvojo pametjo še minimalec preveč, pa še povečujejo ti ga...kje je tu pravica?

    • Zazdravopamet 21:39 30.januar 2024.

      Krmoder- aaa a si ob licenco ali zakaj bivši?ali si eden tistih ki so si resnicno nagrabili in ne privoscijo drugim dostojnega ker je bilo rezervirano leteti samo njim?tukaj ne gre za letenje,orel,gre za dojstojno placilo

  • Ender3 19:41 29.januar 2024.

    Nimajo s kom in čem zaostrovati stavko..Nimajo podpore javnosti in tudi v Fidesu si pri tem niso enotni. Apel vladi, zakaj se pogajajo z tistimi, ki ŽE STAVKAJO in to nameravajo še stopnjevati..To je povsem neprimerno in razumsko bizarno. Niti ...prikaži več malo ne smejo popustiti njihovem ultimatom in izsiljevanju . Čas je, da se jim javno odgovori z NE. Dovolj je njihovega neetičnega, nehumanega, neprofesionalnega pogojevanja.

    • Zazdravopamet 22:05 29.januar 2024.

      Čas je da zaostrijo tako,da bo ta gamad od vas totalno nespoštovana malo zadihala in boste vi s svojimi boleznimi lahko blatili po portalih!kaj pa ko jih rabite???hinavci!recite ne,ko urgence pokajo od zdravih ljudi,ki majo pac te cas.ste rekli NE ...prikaži več ko je vlada uzakonila bogatenje (dodatno) glavnega krivca za čakalne vrste in vsakemu vzame za dodatno-zdravnike pa krivite za daljse cakalne vrste…ste rekli ne?dajte recite da zdravi pameti,ce je je se kje kaj ostalo.in ne bodite ovce leve/desne/…

    • Kmodri_ 23:14 29.januar 2024.

      Sodrgi je treba reči sodrga! Brez evfemizmov! Bobu bob! Beli FIdes JE SVOJE ČANE SPREMENIL V DRHAL ! Ljudstvo vas je spregledalo...

    • Ender3 23:43 29.januar 2024.

      Zazdravopamet👎, ne vem kdo je bolj odvisen. Bolniki od zdravnikov ali obratno. Morda sami pozabljajo kdo jih predobro plačuje. Na koncu ljudje plačujejo zdr.zavarovanje dobijo pa več napodkov in pomoči od Herte K. kot od svojega izbranega zdravnika..In če stavkaču ...prikaži več zmanjšaš mormativ in glavarino s tem dobiš nekatere brez os.zdravnika. Govorimo o vzroku in posledici.

    • Kmodri_ 23:49 29.januar 2024.

      Točno tako. Zdravnike ste zaradi pacientov in ne obratno! No ja, ko se bo spet kateremu strgalo in bo de vu Izole boste objokovali... ampak sami, javnost se vam bo posmehovala...

    • h4ck3r 07:13 30.januar 2024.

      Ender3...naj zaostrujejo še naprej, nekako je potrebno spremeniti to primitivno slovenceljsko miselnost, "če sam nimam, še sosed ne sme imeti". O bodo dobili podporo javnost, še kako jih bodo prosili...samo še kakšna dodatna zaostritev bo potrebna. Dokler ne rabiš, misliš ...prikaži več da je nepotrebno, ko potrebuješ pa bi dal vse da bi dobil...eee moji dragi ne gre tako, je potrebno vnaprej razmišljati ali pa imejmo ameriški sistem...plačaj ko rabiš in takrat 100x

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 20:31 29.januar 2024.

    Tudi zdravniki združeni v Fides ne jemljejo resno pacientov. Povdarjam ne vsi samo Fides ovci. Veliko zdravnikov še vedno ne vodi pohlep ampak empatija do ljudi in ljubezen do izbranega poklica.

    • Zazdravopamet 21:53 29.januar 2024.

      To ni res.zdravniki združeni v fides se borijo,da se končno uredi sistem,tudi plačni.to je boj za zdravstvo in pacienta.preberte izraze neizmernega spoštovanja empatičnih pacientov,ko se omeni plača ki je nivo bolgarije

    • Zazdravopamet 21:54 29.januar 2024.

      V resnici gre za to,da se naredi red.ker ne vejo naj pokopirajo…ampak ni interesa!

    • Kmodri_ 23:16 29.januar 2024.

      Zazdravo pamet, to kar govoriš je propaganda FIDESA, kajne beli brat? Še pomniš Hipokratove presega, da boš svoje učitelje zvesto varoval?

    • Ender3 23:50 29.januar 2024.

      Za kakšno pamet gre govori dejstvo, da zdravniki stavkajo in v tem položaju so v priviligiranem položaju nasproti vladnim pogajalcem. Za to se vlada z njimi dokler stavkajo ne bi smela pogajati..

    • h4ck3r 07:04 30.januar 2024.

      Upam, da ne odnehajo...zdravniki seveda. Da ostanemo enkrat brez zdravstva in da se slovenski unikum v primitivnosti enkrat že končno obrne.

    • Zazdravopamet 21:47 30.januar 2024.

      Pa kak Fidesov in beli brat???pa kak priviligiran polozaj?zavarovalnicam in drzavi ne lezi,da se stvari uredijo.potem pa vrzejo ven kao bruto place,koliko je po tem sistemu neplacanih ur ne povejo;koliko je pregorevanja dolocenih ne povejo;kako se polni blagajna na plecih ...prikaži več nekaterih ne povejo;koliko je korupcije(ne pri zdravnikih) ne povejo.in kaj vse bi izgubili z urejenim siistemom in placnim sistemom NE POVEJO!koliko bi se skrajsale cakalne vrste NE POVEJO!!!!!!!ker jim godi dobicek,ki ga

    • Zazdravopamet 21:47 30.januar 2024.

      Ne bodo dali v sistem in dostojno placilo

    • Zazdravopamet 21:48 30.januar 2024.

      PACIENTI SLOVENIJE čestitam!želim prijeten obisk z iskrenim pogledom v oči tistemu zdravniku,ki bo bdwl nad vami ko ga boste potrebovali.mu boste rekli-hvala?

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 20:01 29.januar 2024.

    Ne morem napisati "spoštovani" zato pišem le zdravniki... če boste v svojem rednem delovnem času delali korektno, kot moramo delati na svojih delovnih mestih ostali državljani, ne boste potrebovali delati nadurnega dela in boste ta čas lahko namenili družinam. Se ...prikaži več pa sprašujem, zakaj časa, ki ga preživite v zasebnih ambulantah in klinikah v popoldanskem času ne namenite družinam?

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 20:01 29.januar 2024.

      Malo ste dvoumni, se vam ne zdi ali pa ste zaradi preplačanih kovidnih dodatkov postali lakomni in brez realne slike, kako živi večina Slovencev! Pred 30 leti nas je bilo prav tako, kot danes, dobra 2 MIO, zdravnikov, da o ...prikaži več opremi sploh ne govorimo, pa bistveno manj kot danes, pa zdravnikom ni bilo potrebno delati nadurnega dela, pa tudi čakalnih vrst ni bilo. Očitno se je problem pojavil z uvedbo tako opevanega "zasebnega zdravstva", ki je financirano iz blagajne ZZZS!

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 20:01 29.januar 2024.

      Ali mi lahko Fides in njegovi predstavniki odgovorijo na to navedeno dejstvo? In še to, ste kdaj pogledali vozni park, hiše, vikende na morju teh ubogih in nižje od čistilk plačanih zdravnikov? Res je, potrebujemo vas, tako kot potrebujemo električarje, ...prikaži več, zidarje, keramičarje, trgovke in nenazadnje komunalce. To je poanta vsega, da vsi opravljajo koristno delo, ki bi tako ali drugače vplivalo tudi na vaš uspeh. Tega se morate zavedati in pozabiti na pohlep!!!

    • dare326 20:45 29.januar 2024.

      Pred 30 leti je bilo manj predelane hrane, slabša zdravila in ljudje so prej umirali. Takrat je bilo računalništvo v otroških letih, danes imaš AI in napredovala je tudi medicina, zdravijo več bolezni in v kasnejši fazi. Večina zdravnikov je ...prikaži več lahko tudi direktorjev, kjerkoli. Če ti gre socializem po glavi, izvoli v S.Korejo ali Venezuelo.

    • rd2dmk2 21:19 29.januar 2024.

      dare326 daj povej katero bolezen razen covida so iznašli v zadnjih 40 letih

    • h4ck3r 07:08 30.januar 2024.

      Pantani...kaj želiš povedati? Da si zdravniki ne zaslužijo višje plače? Samo za primerjavo vzami in seveda ovrednoti, vložen trud da prideš do takšne izobrazbe in znanja? Ne želim biti slabšalen ampak si zdravnik res zasluži samo 2x ali 3x višjo ...prikaži več plačo od čistilke? Pa da ne bo kdo skočil, tukaj imam v mislih samo redno plačo.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 09:22 30.januar 2024.

      Kot prvo,ima 5x minimalne plače,kot drugo,ne,zaenkrat si ne zaslužijo za svoje delo,kot 3. pa,ko si bodo sami plačali študij,potem so lahko glasni,do takrat pa so lahko samo tiho!!!

    • rd2dmk2 10:45 30.januar 2024.

      h4ck3r, nehi s tem kolikšno izobrazbo ima kdo. človeško telo ima miljon let star ustroj in ko enkrat greš iz šole imaš vse znanje, so poklici, ki potrebujejo dnevno učenje da si v poklicu. raje pomisli recimo na računalničarje kolk ...prikaži več znanja se je zamenjalo v 40 letih, dane omenjam avtomehanike. ti 2 uri delajo in se 6 ur učijo. in zate h4 in za vse ostale je knjiga jonatan livingstn galeb. tamse vidi kdo želi delat in bit na nivoju , in kdo samo fila želodec.

    • Zazdravopamet 21:52 30.januar 2024.

      Rd2….ce nimas izobrazbe nisi slab,noben ti ne govori tega.ampak ce hoces zdraviti ljudi moras v letih od 13-35,ko si ti ze lahko delal,sluzil,zural,lezal,dopustoval studirat da lahko pridobis znanje in pol skozi hodit na izobrazevanja in odgovarjas za zivljenja!pri ostalih poklicih-potrebnih ...prikaži več in spostovanih pa za dnar!

    • Zazdravopamet 21:53 30.januar 2024.

      Avtomehaniki delajo od 7-15 na firmi pol pa doma

    • rd2dmk2 22:21 30.januar 2024.

      zdravapamet --- dohtar dela od 7 do15 doma( beri pri privatniku ), prjavljen na firmi od 7 do 15 , pol pa je na čakanju- drago plačanem čakanju. avtomehanik dela 8-14 ur in je plačan za 8 do 14 ur, ...prikaži več dohtar je prjavljen za 16 ur in plačan za 24 ur, dela pa 8 minut.

    • rd2dmk2 22:25 30.januar 2024.

      zdravapamet kolkdohtar odgovarja za življenje pacientov ? no kolk ? povej ti men kaj se zgodi z vulkanizerjem ki pozabi zašravfat šraufe, pa guma odpade med vožnjo in potniki grejo na obisk k svetem petru ? kaj se zgodi, če ...prikaži več avtomehanik pozabi zavit šrauf, pa izteče zavorno olje in spet ma sv. peter obisk ? no kaj se pa zgodi, če dohtar zamenja ror in da pacientu smejalni plin da gre veselo na obisk k sv. petru. no kaj se zgodi ?

    • h4ck3r 12:28 31.januar 2024.

      Pantani...očitno se tudi ostali, ki so študirali pri nas ne smejo pritoževati o višini plače ali celo odditi v tujino, saj smo tudi njim plačali študij. Človeška neumnost očitno res ne pozna meja. 5x minimlane plače si tudi zaslužijo, glede ...prikaži veče na ves vložen trud.

    • h4ck3r 12:31 31.januar 2024.

      rd2...še nisem srečal avtomehanika ki bi delal 2 uri in se učil 6 in ga verjetno tudi v življenju ne bom. Sem pa sam računalničar in vem koliko se moram naučiti skozi obdobja in verjemi ni tako hudo, sem pa ...prikaži več seveda plačan več kot 5x minmalne plače. Zato pravim da si oseba še kako zasluži svojo plačo, glede na vložen trud, da sploh pride do mladega zdravika

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 13:54 31.januar 2024.

      Z ljudmi,ki ne znajo ali nočejo logično razmišljati,ne mislim debatirati!!!

    • h4ck3r 14:03 31.januar 2024.

      Danes si vsak misli da logično razmišlja...a hkrati ne zna razložiti svojega razmišljanja na drugem primeru. Pri tvojem "logičnem" razmišljanji se vidi samo da te žene sovraštvo do zdravnikov in pa tipična slovenska fovšija do osebe, ki zasluži več. Verjetno ...prikaži več bi povišanje plač vzdržalo, pri takšnih kot si ti, samo če bi se povišala tistim, ki delajo fizično, ker po tvojem ostalo delo tako ni težko.

    • rd2dmk2 20:37 31.januar 2024.

      h4 stvar je takale.naštej mi v sloveniji vse privat šole za zdravstvo, kjer si osebe plačujejo šolanje za poklic v zdravstvu. sam sem sebi plačeval šolanje po principu ob delu in se izobraževal na šolanjih ki jih organizirajo državne javne ...prikaži veče šole po principu plačaj sam. še en primer da voziš avto si plačaš izpit. če greš v šolo za šoferja plačaš šolnino in zraven še izpit določene kategorije. kako pa gre tecimo pri nas za zobarja. no si kje našel na kakšni ljudski univerzi program zobar ?

    • h4ck3r 08:30 01.februar 2024.

      Huh rd2, zdaj si me pa dvignil...te ljudske šole in samoplačniški programi, o tem raje ne bi, ker takšnemu zdravniku raje niti blizu ne bi prišel, enako kot kakšnemu inženirju z raznoraznih dob on academij. Pač plačaš in dobiš, znaš, ...prikaži več neznaš, vseeno, saj si plačal. Papir vse prenese, pridobljeno znanje pa pri 99% vpisanih izostane. Žal takšna je resnica, saj šola se mora od nekoga financirat.

    • rd2dmk2 09:59 01.februar 2024.

      ja no h4, jest sem obiskoval mariborsko fakulteto. prfoks dopoldan učil mladince za državno plačo, popoldne pa meni in 100 drugim, ki smo si sami plačevali ob delu pobral polmesečne plače vsakemu za svoj predmet. ni me učil nek kvazi ...prikaži več internetni mojster kot so danes na platformah, ko dobim diplome za kar koli. dons znam 3 svetovne jezike, če pa pride domačin iz teh držav pa .. no ja vsaj roke imam še. torej za konec.. je kje šola za dohtarje v SLO da si sami plačajo ?

    • h4ck3r 10:34 01.februar 2024.

      Ne vem zakaj si bi jo morali sami plačevati? Da so potem popljuvani? Da se jim privošči, neka osnovna plača? Koliko misliš da bi stal študij za zdravnike, če je že tebi pobral pol mesečne plače?

    • rd2dmk2 11:45 01.februar 2024.

      ja no vidiš zakaj bi sami plačevali ? jest sem imel štipendijo za srednjo šolo in je delodajalec rekel ti delat meni , jest tebe rabim zdej, ne pa tvoje diplome nekoč. in sem šel v šolo. dopoldan šiht popoldan ...prikaži več šola , ponoč učenje. pa dons nisem dr, zd, med. znam hm lampo zamenat v televizorju. tranzistor pride na vrsto. čip... programirat očemo. tako kot sem dejal kost je enako uni pred sto leti, tv pa je imel lampe, tranzistorje, neonke, ledice, čipe, kartice internet.... kaj še

    • h4ck3r 12:00 01.februar 2024.

      Torej ti meniš, da je medicina enaka tisti pred 100 leti? Hjao ne vem, če je ravno delodajalec pri tebi bil problem, da se nisi vpisal redno. Se pogovarjaš dandanes z ljudmi v živo in tako vidiš kod razmišlja kot ...prikaži več nekaj pove in kdo je pač samo glasen. Tisti ta drugi ne znajo odgovoriti na podvprašanja ali celo argumentirati "lastnih" izjav.

    • h4ck3r 12:02 01.februar 2024.

      Tudi meni se zdi moje delo izredno pomembno in tudi je, za moje stranke, nekomu tretjemu se pa zdi moje delo samo izkoriščanje ubogih zasvojencev in da si ne zaslužim niti minimalca. Realno...plačajo me toliko kot sem vreden podjetju oz. ...prikaži več na trgu...in delam samo z glavo, kar bi spet nekdo rekel da to sploh ni delo. A na srečo delam v branži, kjer so izkušnje, ideje in logično razmišljanje ter hitra odzivnost še kako pomembni.

    • rd2dmk2 18:17 01.februar 2024.

      h4 nekaj si pozabil povedat. da si zadovoljen s svojo plačo. če pa bi se šel kot zdravniki in bi svoje želje želel uveljaviti, bi bilo pa kaj ? bi kaj uspel s stavko ? v večini firm kjer sem ...prikaži več delal je bilo v času krize prepovedano izgovorit besedo sindikat. pa sem delal v sloveniji. želim ti vse lepo in obilo zadovoljstav ob delu in seveda dobro plačo.

    • h4ck3r 07:43 02.februar 2024.

      Hvala, enako...in tudi vsem, ki uživajo ob delu ali pa ne in si želijo višjo plačilo za to...naj vsakemu uspe, če je dovolj sposoben in vztrajen.

  • Avatar Leon
    Leon 20:34 29.januar 2024.

    Pacienti lahko s protesti ustavimo neupravičene stavke zdravnikov . GLAS LJUDSTVA naj se širi v vsa slovensk

    • Zazdravopamet 21:50 29.januar 2024.

      Daj bodi frajer pa štrajkaj ko boš ti ali tvoji rabili zdravnika.daj povej tistemu,ki te bo vzel v mukah in te bo resil to kar si mislis.ajde!

    • Ender3 23:59 29.januar 2024.

      Kaj ti frajer bi njih podpiral zgolj za to, da od njih lahko dobiš pomoč..Za to tebi vprašanje? Kakšno plačo bi morali imeti ,da bi opravili vsaj tisto kar po zakonu morajo..Itak, da niso nagrajevani zaradi empatije, etike, morale, humanosti ...prikaži veči ali hipokratove zaprisegi. Pozabili so kaj pomeni primum nil nocere..

    • Kmodri_ 00:09 30.januar 2024.

      Sedaj si pokazal pravi obraz, ti sprevržena SPAKA Zazdravopamet, ti boš izkoriščal svoje znanje, da sočloveku ne boš olajšal muk...greš lahko še nižje? Vedno, ko sem nekomu olajšal muke, podaljšal življenje me je veselilo in zato nisem pričakoval neke denarne ...prikaži več nagrade!¨Čokolado, kavo sem še vzel v zahvalo, več pa sem zavračal! Ti prekleti kujon, ki bi človeško stisko izkoriščal za dosego svojih pohlepnih ciljev! Cvri se v peklu!

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 06:32 30.januar 2024.

      Kmodri,to je verjetno en mamin sinček s polno ritjo vsega,predvidevam,da mu je eden od staršev zdravnik,po drugi strani pa je lahko samo motena oseba brez empatije do sočloveka!!!

    • h4ck3r 07:15 30.januar 2024.

      Eneder 3...po mojem mnenju in tako da boste razumeli, če je minimalna plača za polno delo, ki jo lahko dobi, oprostite izrazu, vsak butl. Potem si mladi zdravnik zasluži vsaj 5 kratnik, ostali pa še navzgor.

    • h4ck3r 07:17 30.januar 2024.

      Kmodri_...ja se strinjam tile izkoriščevalci gradbeniki, keramičarji, frizerke, električarji, računalničarji in tako naprej, vsi izkoriščajo svoje znanje in mi mastno računajo, da me rešijo muk ob pridobitvi mojega lastnega znanja, pa sem jim plačal šolanje. Hjao res kake budale ste ...prikaži več eni...ne morem verjet...

    • Avatar Leon
      Leon 08:14 30.januar 2024.

      Kdor si je ogledal oddajo MARCEL in prisluhnil gostu zdravniku je spoznal kako deluje zdravstvo v Sloveniji ! Enkrat je potrebno presekati vozel in reči bobu bob . Pritiski na vlado in njen odstop so dokaz, da je v ozadju ...prikaži več opozicija ,ki je delila denar vsem javnim uslužbencem za ceno začasnega obstoja na oblasti .

  • Avatar NickMason
    NickMason 22:49 29.januar 2024.

    Še zmanjšajo naj jim plače,tile tudi če dosežejo jim ne bo dovolj

    • Ender3 00:06 30.januar 2024.

      Itak, saj so tako privoščljivi do svojih mladeh sodelavcev, da sedaj starejši zahtevajo novo plačno uravnilovko..To veliko pove o njihovi cehovski solidarnosti.

    • h4ck3r 07:24 30.januar 2024.

      Seveda ne bo...tudi minimalec se skozi povečuje ali ne? Tudi ostale plače se povečujejo, je mogoče kdo opazil? Aja ne, ker smo ostali tudi požrešni in nam 50, 100, 200€ zraven ne pomeni več veliko. Dajte se malo zamislit, naslednjič ...prikaži več ko boste želeli povišico...si res zaslužite? Kaj ko vas delodajalec raje nagradil s plaketo, najbolj zvestega delavca in vas polačal z besedami o pripadnosti podjetju, boste zadovoljni?

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:27 30.januar 2024.

      h4ck3r,pri cca 3000eur plače in več je težko preživet ,ja imaš prav,treba štrajkat na polno.

    • Zazdravopamet 08:47 30.januar 2024.

      Pa ce bi zdravniki imeli visjo placo-bi kdo od vas imel manj?zdravniki toliko vrnejo in placajo dohodnine vec….ali bi koga bolelo da resevalci zivljenj zivijo z malo visjo placo od srednjega privatnika?

    • Kmodri_ 19:25 30.januar 2024.

      Zazdravo...imeli bi manj pacienti, ker se iz istega žaklja plačujejo medikamenti in razni medicinski pripomočki! Pa investicije v infrastrukturo..

    • h4ck3r 14:13 31.januar 2024.

      Nick...gdo govori o preživetju. Jaz sem šel v svoj poklic, ker imam rad delo, ki ga opravljam. Hkrati pa vem koliko je pošteno plačilo za moje delo, ki pa je kar precej nad tistim, kolikor je potrebno za preživetje. Sem ...prikaži večem zato pohlepen, ker zahtevam primerno plačilo za scvoje delo? V tvojih očeh očitno sem.

    • Avatar NickMason
      NickMason 14:51 31.januar 2024.

      h4ck3r,no da boš razumel,v kovčku je toliko denarja in nič več,zdaj pa razdeli vsem še + kar zahtevajo,ti bodo takoj v parlamentu dali stolček,samo pogruntaj kako se to stori,boš dobil nobelovo nagrado

    • h4ck3r 08:27 01.februar 2024.

      imaš deloma prav...ampak to je samo en kovček, imaš pa še nekaj preostalih, ki pa zapravljajo denar brez transparentnosti in za popolnoma nepotrebne stvari, kot so naprimer raznorazni NVO-ji ali pa najbolj bizaren primer, kot je nakup sodne stavbe. Vse ...prikaži več se da, če se hoče. Ampak dokler narod obsoja tiste, ki si zaslužijo in nagrajuje ta pokvarjene, samo zato ker si znajo nadeti lep obraz (stranka SD), se nam pač slabo piše.

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:36 01.februar 2024.

      Za to pa pridno poskrbimo vsi,saj večina voli že od 91 leta naprej nastavljene in ena in ta iste,navajeni so filat žepe ,zgodi se nič,kaj češ lepšega,malce debate,krega oz. predstave za folk in to je vse.

    • h4ck3r 09:15 01.februar 2024.

      podpišem...

  • atamama 21:59 29.januar 2024.

    Pamet mi razlaga, kako je študiral. Ja res je je*eno sedet za knjigam, da v 5 letih diplomiraš. Pa pripravništvo, kot ga ima dr, pa potem malo dodatnega študija da dobiš tisti dr pred imenom Pa začneš delati za kapitalista ...prikaži več in postaneš požrešen, samo več. AMPAK hudič je v detaljih moje pogodbe. Reče se ''konkurenčna klavzula'', ja ''zdravapamet'' moja specialnost je dobro plačana samo od ENEGA delodajalca.In v takih in podobnih niansah se skrivajo gnoji od dr. za imeni, ne v delu, kajne?

    • Ender3 00:16 30.januar 2024.

      atamama👍 naj te dopolnim. Njihova titula se ne piše pred priimkom in imenom temveč za njima..Dr spredaj pomeni doklorat znanosti, ki pa ga večina nima..Ko končajo študij medicine in specializacije jim pripada samo titula dr.med na koncu. Vsi ostali nazivi ...prikaži več so akademski in jih pridobijo z dodatnim izobraževanjem in izpopolnjevanjem..

    • h4ck3r 07:21 30.januar 2024.

      atamama...nikoli nisi sedel za knjigami ne? Ali pa si mogoče med tistimi novimi s kakšnim izmed "kikiriki" faksov? Hjao kako si eni z lahkoto predstavljajo resen študij in odgovornost med delom...ampak to razložit nekomu, ki kaj takšnega nikoli ni izkusil, ...prikaži več je misija nemogoče.

    • Zazdravopamet 08:51 30.januar 2024.

      Atamama si en tistih ki bi rad bil doktor pa ti pač ni knjiga lezala,sola tudi ne.prav gotovo si nek polšef,ki tlačiš vse sodelavce pod sabo in sovrazis vse nad sabo.najbolj pa uspesne,ki jim je bilo dano da se lahko ...prikaži več ucijo in zrtvujejo tudi za take kot ste vi

    • atamama 19:01 30.januar 2024.

      Zdrava pamet, a veš da sem imel možnost, po uspehu , postati zdravnik. Ni bila izbira, ki bi sploh prišla v poštev. Tudi med sošolci so zdravniki, pa sem pred odgovorom povprašal, kaj menijo. Niso za stavko in pogoje, ki ...prikaži več jih diktira Fides, vsaj v intimni opciji ne. Pa pravijo, da jih ne bi motilo , če bi imeli Dr na istem koncu kot jaz, pa se niso toliko grebli.

    • atamama 19:01 30.januar 2024.

      Tisto zgoraj, spodaj, levo desno, če so profesionalci z znanjem, pa naj bo električar, laborant z dobro idejo, dobrodošli. Nestrpneži in pogoltneži pa, vsaj odmaknem jih, če ne morem kaj več.

  • Kmodri_ 23:28 29.januar 2024.

    Zazdravopamet, končal sem MF in PF. In sem se odločil, da bom strokovno preganjal gnila jabolka v belih vrstah, ker sem videl toliko svinjarije, da so iz rok kolegov lile krvavi curki umazane krvi! Plačo visoko, odgovornosti nobene! Zapomni si ...prikaži več tole agitator Zazdravopamet, pravniki bomo naučili gnila jabolka v belih vrstah, da bodo odšli tja kamor sodijo... za zapahe!

    • leonardo 07:20 30.januar 2024.

      Upam

    • h4ck3r 07:26 30.januar 2024.

      Končal...misliš zaključil z ogledom, ne? Glede na tvoje komentarje, se sprašujem, če so te sploh spustili v notranjost ali si se samo zadovoljil z ogledom zunanjosti teh fakultet.

    • Zazdravopamet 08:32 30.januar 2024.

      Ce si karkoli koncal,zagotovo zdravniki in institucija niso krivi,da ti ni uspelo!se bolj bi lahko to cenil kvecjemu,ker ni tak enostavno ne?vsak poklic in vsako delo je castno in spostovanja vredno.je pa za kak poklic potrebno vec truda in je ...prikaži več odgovorno po zivljenju-zato je potrebno take ki to dosezejo in so uspesni,priznani (tudi v tujini)delajo za nasa zivljenja-spostovati in placati.

    • Kmodri_ 19:28 30.januar 2024.

      Dokončal sem MF in PF! Toda, ko sem pri stažu videl kaj vse se dogaja v UKC, sem že za časa študija na MF paralelno vpisal na PF!

    • h4ck3r 14:11 31.januar 2024.

      Uf...celo vzporedno si imel vpisana oba študija in oba uspešno dokončal? Hjao potem pa ti življenje res dela krivico, da ždiš tu gor in zapravljaš čas s spametovanje nas, ki komentiramo in nimamo pojma. Nekako predvidevam, da pa ravno nisi ...prikaži več uspešen v svojih poklicih, ker tisti ki so, se ne uspejo ukvarjati še s komentirajem tu gor. ;-)

  • Kmodri_ 23:46 29.januar 2024.

    Še nekaj: večina zdravnikov vidijo v svojem poklicu tako plemenit poklic, da jim je treba vse napake odpustiti! Iz tega sledi vsem znano pometanje pod preprogo....

    • Zazdravopamet 08:25 30.januar 2024.

      Ne zdravniki so bogovi v belem ne?bogovi delajo napake???bedak vsak clovek naredi napako.do vprasanja strokovnosti vi ki zelite da so uspesni in delovni,spostovani ljudje koncno ponizani ….se dolgo ne bote prisli.pa saj vam je vseeno,dokler NE ZBOLITE!!!!!!

    • Kmodri_ 19:10 30.januar 2024.

      Večin kolegov ne prizna napake. Zakaj? Zato, ker pri zavarovanju stanovske odgovornosti jih doleti malus pri ponovnem zavarovanju zdravniške odgovornosti! In ja Za...sistem je tako naravnan, da bog ne daj da zbolite! Pacienti so kolegom odveč!

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 00:07 30.januar 2024.

    Naj se podre ta zdravstveni sistem do konca, na položaje nove ljudi, zdravnikom individualne pogodbe. Ne sodijo vsi v isti koš. V gospodarstvu dva z enako izobrazbo, z enakim delovnim mestom ni nujno, da imata enako visoko plačo. Golobčke & ...prikaži več co, upam, da zdravstveni eliti ne popustite.

    • Zazdravopamet 08:22 30.januar 2024.

      V kateri eliti si pa ti??ali te moti da v nobeni?al pa kak privatnicek ki bajno sluzi na plecih svojih zaposlenih?te suznjelastnike bi vas morali pretresti!!vam pa je bogatenje dovoljeno?zdravnik samo v sloveniji mora ziveti na kreditih in izcrpati sebe ...prikaži več do konca da lahko vozi nov avto,ker ti ki niso zdravniki ne dojamejo da smo VSI pacienti!

  • optimist11 20:39 29.januar 2024.

    Nova stranka upokojencev ki jo vodi RUPAR podpira Fides?

    • atamama 21:04 29.januar 2024.

      Hahaha, se ne bi čudil. Bilo je daleč nazaj, v CE, v kasarni. Zbor preko 400 vojakov in oficirjev, ki so kritizirali hrano. Pa dvigne roko vojak Rupar in ...druže komandante hrana je vrlo dobra..in ostalo lezenje v rit. Njegovi ...prikaži veči sovojaki so ga hoteli pretepsti''čebovati''pa ga je morala ''bezbednost'' varovat. In ''zavedni Slovenac'' je temu oficirju, ki ga je klical Pavao Rupa redno hodil poročat o soborcih, specialno o Šiptarjih in rojakih. Tako da se ne bi čudil, da ima Optimist prave novice.

    • Ender3 00:02 30.januar 2024.

      Rupar bo z plačanimi podpornimi upokojenci podprl hudiča, če mu bo Janez tako zaukazal..

  • Avatar jezeran
    jezeran 05:10 30.januar 2024.

    Saj vi tudi ne pacientov, pa ne moremo nič. Pojdite vsi v tujino, boste vsaj delali za tisti denar, ne pa se čohali

    • Zazdravopamet 08:19 30.januar 2024.

      Kje si videl ANTIVSE IN VSEMU,doktorja se čohat?pa direktorji pijejo kevice…ti kaj kje delaš splo?

    • Avatar jezeran
      jezeran 15:54 30.januar 2024.

      po vseh ZD domovih, delam tako delo da jih vidim še prevečkrat

    • Zazdravopamet 21:36 30.januar 2024.

      Tudi tvoje delo je cenjeno,ceprav si nizje.bi bilo fino,ce si not da vidis kaj vse delajo?tak ko delavci ki govorijo da direktor nic ne dela,ne?pa v pisarnah kavice pijejo?ah daj.moj osebni od 7-13 ne uspe popiti kavice.to si videl?

    • Avatar jezeran
      jezeran 15:43 31.januar 2024.

      hmm me zanima ta tvoj osebni, bi se prepisal k njemu. Na zadnje sem se naročil k moji dr. pa sem dobil uro, v čakalnici sem bil sam, na vrsto prišel pa čez uro in pol. Pa vmes niso nobenega obdelale.

    • Avatar jezeran
      jezeran 15:44 31.januar 2024.

      še najbolj srečne so da dajo bolniško do 1 tedna kar po telefonu. Pa se pozdravi, nimajo vsi viroze ali pa kovida

    • Avatar jezeran
      jezeran 15:49 31.januar 2024.

      V kliničnem centru Ljubljana se lahko samo v avlo vsedeš in ti je jasno koliko delajo. Točno vidiš kdo se non stop sprehaja in kam, pa je samo avla, kje je še ostalo

  • Kmodri_ 23:19 29.januar 2024.

    Družinski zdravniki so navadni birokrati! Dobro vedo, da jih nese vsak bolje podučen pacient o svoji bolezni! Beli kolegi se obnašajo tako kot fari v srednjem veku: samo mi znamo brati in interpretirati božjo voljo... Aja, čas se spremenil, ljudstvo ...prikaži večo je izobraženo, baze podatkov so dostopni, samo družinski zdravniki so navadni intelektualni lenivci!

    • Ender3 00:59 30.januar 2024.

      Odličen komentar !

    • leonardo 07:21 30.januar 2024.

      Kmodri. Ja, če zdravniku poveš kaj ti je, te največkrat ozmerja ali pa celo vrže ven.

    • h4ck3r 07:27 30.januar 2024.

      Hja in potem bereš kako se povečujejo obiski pri zdravniku zaradi raznoraznih tiktok "specialistov"..."skoraj sem oslepela" in ostalih bedarij. Nekaj je babičina lekarna, drugo so pa novodobni "click bite-rji".

    • Zazdravopamet 08:45 30.januar 2024.

      OMG,kaj pa je to kmodri???izobrazeni pacienti k pridejo s svojo diagnozo in laznimi temu prirejenimi bolecinami in znaki—ja teh pa vas je…so pa res ze nekaj pofilali z doktori iz nekje z bogvekakimi diplomami-te upam,da bodo vasi,ki blatite postene,izobrazene,spostovanja in ...prikaži več hvaleznosti vredne specialiste

    • Kmodri_ 19:17 30.januar 2024.

      @Za...ti vse povprek označuješ, da so bolniki namišljeni pacienti! Pravi zdravniki poslušajo argumentacijo in povedo, s čim se ne strinjajo z argumenti! Najpogostejši odgovor druž. zdravnikov je, naj naštejem, vaš emšo, tako je..., malo jih je sposobno z argumenti zavrniti ...prikaži več navedbe pacientov, ker so intelektualno leni, nepoučeni ali zgolj arogantni, 'mi že vemo', kaj bo vedel pacient... Ko sem bil na stažu so se specialisti pridušali, madona mi tega ne poznamo! Pazi: Sedaj pa pride...

    • Kmodri_ 19:21 30.januar 2024.

      .....pride ključni argument: Ta je pravni: tudi, če pride Tik tok podučen pacient, FB ALI KAKORKOLI DRUGAČE, JE ZDRAVNIK V OKVIRU POJASNILNE DOLŽNOSTI POJASNTI VSE KAR SE TIČE NJEGOVE BOLEZNI! Pojasniti, zakaj je njegov argument napačen in zakaj! Sicer opusti ...prikaži več pojasnilno dolžnost in kazensko odgovarja! Večina zdravnikov reče: Tako je, vse smo storili, a brez vsebine!

    • Kmodri_ 19:33 30.januar 2024.

      Moji komentarji so substancirani in govorijo le tisto, kar vse sem doživel, videl pri stažiranju in kasneje na sodišču kot pravnik! Videl sem srčne zdravnike in tiste kateri od Zdravni* ostane smo zadnja črka. Nekateri so res predani, še več ...prikaži večč pa je takih, ki so oholi, ki ne poslušajo argumentov in se obnašajo oholo.

  • rd2dmk2 21:23 29.januar 2024.

    kdo pa jemlje še resno te zdravnike. daš jim 5 razredov pa čez pol leta spet štrajkajo. mimgrede me zanima kolk v fidesu je mladih zdravnikov, ki niso dobil nobenega razreda. treba uvest vojno stanje- saj ga pol europe že ...prikaži več napol prakticira- pa jih mobilizirat in jim dat v podpis pogodbo- včanitev v prostovoljno gasilsko društvo. pa hajd na intervencije. ne v ordinacijo, kar na teren, k stari mami v nadzgornji dup(l)e(k).

    • Zazdravopamet 21:46 29.januar 2024.

      Ja pa naj te stara mama zdravi al pa kak iz dol…google bralec izvidov

    • Ender3 00:41 30.januar 2024.

      Ne vem ali se so/odvisnost bolnikov do zdravnikov tudi nagrajuje. Kakor vem pa, kakšne osebne strokovne odgovornosti ne nosijo. Odgovornost za nastalo škodo je kolektivna in se izplačuje iz polic zavarovanj, ki jih namensko vplačujejo delovne organizacije zaposlenih zdravnikov..

    • leonardo 07:26 30.januar 2024.

      Ja Nezdravapamet, ko sem bil majhen, so zdravniki hodili še na dom. Moja mama mi je pripovedovala, če kakšen " bajtar" ki je imel več otrok in ni mogel plačati zdravnika, je bil ta zadovoljen tudi s kakšnim kosom mesa ...prikaži več ali nekaj jajci.Ja no, takrat ni bilo še vil na morju, mercedesov in pohlepa.

    • leonardo 07:27 30.januar 2024.

      Pa Hipokrat je bil še spoštovan.

    • rd2dmk2 10:50 30.januar 2024.

      zdrava pamet, dali smo jim 5 razredov. kako so si potalali nagrado se pa vidi. tisti gobezdači so pobrali, tisti ki delajo pa so se pod nosom obrisali. in sedaj hočejo spet. in jutri bodo hoteli spet. kaj ne vidite, ...prikaži več da igraho na finto, enkrat rata, zmeraj rata. samo je blo na 2 leti potem na eno leto potem na pol leta na koncu bodo hotel pri vsaki plači 5 razredov gor. in mi budale jim dajemo, ko pa zagusti pa... kako je bilo med kovidom z zobarji- niso upal pogledat v odprta usta. evo lekadol.

    • rd2dmk2 10:52 30.januar 2024.

      a takrat je pa bil dober google , pa šnops in domače lekarne in nasveti stari babic in Pehtr. jebeš to zdravapamet, da sanjaš dohtarja. ko ga rabiš ti pa pomoli klobuk pod nos. za zobni aparat , ki nič ...prikaži več ne boli daj 3500€ kolk stanejo zobje če se spotakneš pa padeš na maul in gre pol ducata. pa jih rabiš ? ne ,saj maš mikser pa boš cuzal smutije.

  • www 21:36 29.januar 2024.

    Kaj pravi analna ina? Se kr pobarvanke izdelhje?

  • Zazdravopamet 08:02 30.januar 2024.

    Saj NIMA SMISLA.Študij je plačan vsem!ČE BERE KAK ZDRAVNIK,smo še ljudje ki vas spoštujemo!! In zakaj edino zdravnik ne sme zaslziti vec ce dela vec??vi nešolani ker ste živeli drugače po svoji odločitvi bi zdaj zdravniki morali meti manj??pa kaj ...prikaži več ne z vami ljudje,zveri,slaboumne ovce ki grizete vse povprek.vsak si zasluži dostojanstvo in spostovanje!zagotovo v prvi vrsti zdravniki,sodniki,ucitelji in seveda vsi ki se delajo(lahko delajo)

  • Zazdravopamet 08:08 30.januar 2024.

    K moder si en tistih,ki mu ni uspelo zdaj so pa vsi ki jim je in institucija tvoji smrtni sovražniki.si kot oni-skoda da nisem zdravnik”.ja ker ne more vsak žrtvovati mladosti za znanje in življenja za nadaljne pridobivanje znanja da ...prikaži več zdravi in je v sluzbi pacienta-vikende,praznike,vecere-ko se eni čohajo. Kateri zdravnik se čoha???ce je pa tema nestrokovnost boste je pa najbrz delezni,ko bo pametnim dokoncno vrrgal in bodo sli tja kjer bodo spostovani.vi pa dobite google dr.s “diplomama”

    • Kmodri_ 19:38 30.januar 2024.

      Meni je uspelo doseči izobrazbe o katerem tvoja žena lahko samo sanja!

    • Zazdravopamet 21:33 30.januar 2024.

      Mogoce je pa žena visoko nad tabo.glede na tvoje odgovore je tvoja izobrazba pod 7.zena o kateri govoris ma krepko nad9!ves kaj pomenijo stevilke?pa izobrazba ni mero zdrave pameti.te manjka!!!!

    • Kmodri_ 19:16 31.januar 2024.

      Moja tudi 9+, dodatne specializacije...

  • Avatar MS
    MS 12:53 30.januar 2024.

    Eno drži kot pribito! Plačna nesorazmerja ustvarjajo vročo kri! Da poslanec v DZ (ki iskreno rečeno nima skoraj nikakršne odgovornosti) prejema enako ali večjo plačo kot zdravnik (ki ima maximalno odgovornost do življenja ljudi) je krivica ki boli! Še bolj ...prikaži več pa boli dejstvo da se v odpravi teh krivic zdravniki odpovedujejo svojega poslanstva in lastne časti na račun zdravja svojih pacijentov za prgišče denarja!

    • Kmodri_ 19:37 30.januar 2024.

      Rober Pigion naj svojem posrancem naloži, da naj sprejmejo zgolj minimalno plačo, preostanek pa se donira rdečemu križu! S tem bo FIDESU in tožilcem odvzel argument, češ mi imamo nižjo plačo kot poslanci! Treba jim je na simbolni ravni pokazati!

  • Zazdravopamet 21:48 29.januar 2024.

    G.KEBER se ne spomni verjetno svoje firme na UKC…

    • Ender3 00:32 30.januar 2024.

      Ti pametnjakovič👎 Keber je imel profesuro v času, ko tebe še no bilo. Bil je eminenca na svojem področju in še danes mu mnogi ne sežejo do gležnjev. Sploh pa, mladi zdravniki se bojijo bolnikov, ki so pridobili znanja strica ...prikaži več googla. Potem pa na njihova vprašanja od zdravnikov ne dobijo pravih odgovorov..Kaj šele bo, ko se bo masovno uporabljala AI..Bomo še rabili takšne, ki bodo dobro plačani ob tem pa jamrali, da so izčrpani in preutrujeni zaradi nedela..

    • Zazdravopamet 07:57 30.januar 2024.

      Ne lubcek morda en od stidentov,ki je za njegovo firmo na ukc bil poskusni zajcek.ja eminenca ki je morda vse to kar vi blatite

  • Zazdravopamet 21:45 29.januar 2024.

    In vsec vam je,da jih vlada ne uposteva?tako se ceni zdravje drzavljanov?za ceno nasega zdravja ga.nevemskakoizobrazbo ministrica niti ne rece da ji je vseeno;kar ji je!!drzava je uzakonila obvezno zavarovanje-miljardni dobicki zavarovalnicam,kaj pa zdravniki? A mehanik pa lahko dela cele ...prikaži več dni in ma10x placo(brez odgovornosti za zivljena);pleskar,keramik….zdravniku pa je po vase dovoljeno da ma kako drugo firmo;turisticno,to bi slo?zdraviti pa ne,ker bi zasluzil malo manj ko privatnik?prevec!!

    • Kmodri_ 23:21 29.januar 2024.

      Tako kot zdravniki malo cenijo pacientovo zdravje že dolgo ne! Podlegli so zavarovalnici in se je bojijo, namesto, da bi se trudili za dobrobit pacientov! Aja, od tega nimamo nič!

    • Kmodri_ 23:23 29.januar 2024.

      Sem se pogovarjal s kolegom, da pacienti zelo dobro poznajo sodobne smernice zdravljenja, mi je dejal: ampak če bi ji mi upoštevali bi fasali od Zavarovalnice!

    • Ender3 00:56 30.januar 2024.

      Kmodri_👍👍✍ odlične komentarje na to temo pišeš !!!

    • Zazdravopamet 08:53 30.januar 2024.

      Torej se boste zbudili iz retardiranega spanja in koncno sli na zavarovalnice!!!!?????!!!!

    • Kmodri_ 19:43 30.januar 2024.

      Ender3, nekaterim tu ni jasno, da se zelo izobražen, več diplom, študentska Prešernova nagrada, najboljše diplomska dela...razgledan, od veselja do vesolja! Vendar sem zaradi svojih izobrazb, člankov v znanstvenih revijah trn v peti mnogim...Nekaj let sem iz ozadja vodil državo, ...prikaži več a nikoli pod vladavino Puklastega!

    • Zazdravopamet 21:59 30.januar 2024.

      Kmodri se kar moram nasmejat.take samohvale pa ze dolgo ne😂

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.