Slovenija
12 ogledov

Za Neljubljančane bodo dražje

Komentarjev 32
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar atojeto
    atojeto 21:49 10.april 2012.

    Tako naprej in bo LJ mesto duhov. Zaradi univerze in posledično študentov ima ogromno ljubljančanov službe, ki so plačane iz proračuna RS. Plus tega od študentov živi še en del gospodarskih in storitvenih dejavnosti, ki naj bi mestu plačevale davke. ...prikaži več. MOL naj samo sešteje koristi, ki jih ima od študentov.

  • Avatar atojeto
    atojeto 23:59 10.april 2012.

    6.000 delovnih mest in 40.000 študentov

  • Đekica Đohnson 11:03 10.april 2012.

    Kako je pa to pravilno?? Ljubljančani majo možnost jesti doma, prav tako vsakič ko hočejo domov ne plačujejo stroškov za prevoz (vlak, avto), ne plačujejo študentskih domov in podobnega in kako je potem logično da tisti študentje in dijaki ki ...prikaži več nimajo stalnega prebivališča v Lj plačujejo več še za LPP??

  • Katja ur?? 11:47 10.april 2012.

    Za študente iz drugih krajev taka podražitev ni ravno malenkost. Imamo še kup drugih dodatnih stroškov, ki jih Ljubljančani nimajo. Vsako leto znova od nekje potegnejo ta predlog...

  • rivkah 12:01 10.april 2012.

    ne, draga moja, za LPP gre denar tudi iz mojega žepa, pa nisem iz Ljubljane. namreč vsak mesec kupujem mesečno vozovnico. od tistih 17 ali 34eur en del gre LPPju, drugi del pa za davke. torej ne govori, da neljubljančani ...prikaži več ne prispevamo. kar se tiče pa tvojega zadnjega komentarja: za LPP pa gre denar iz žepov ljubljanskih davkoplačevalcev, ki živimo in delamo v Lja veš kam gre tvoj denar?? ne v LPP, ampak v nove nekoristne stadione, ki so prazni in stojijo tam samo za okras.

  • rivkah 12:18 10.april 2012.

    no, sej Ljubljana ni del Slovenije... to smo že vsi leta nazaj ugotovili, da ste narod zase. no ja, vsi, razen vas. :)

  • anabel 15:27 14.april 2012.

    Alena, sama sem iz Ljubljane pa se mi zdi ukrep naravnost neumen, kljub vsem pravnim podlagam. Zakaj pa misliš, da bi si potem ljubljanski študentje zaslužili subvencionirana stanovanja in prehrano (ta namreč ne pride od "naše" preljube občine? Najbolje, da ...prikaži več potem moji starši še prijavijo našo hišo v Ljubljani kot študentska stanovanja in da dam potem vlogo za subvencijo? Ker ne dvomim, da ne bi šlo skozi. In ali smo mi ljubljančani res upravičeni do študentskih bonov, če imamo doma kosila? Ali pa ne, najbolje, da celo družino peljemo na kosilo. Ukrep me sicer ne bo prizadel, se mi pa zdi, da če smo študentje obravnavani pri vseh ostalih subvencijah kot študentje, naj bomo še pri tej. Če ne pa vsem na 34 evrov in mir!

  • rivkah 12:22 10.april 2012.

    predlagam, da se nihče več ne vpiše na ljubljanske fakultete (razn ljubljančanov). študirajmo raje doma, kjer je ceneje. Draga Ljubljana, se bo lepo poznalo na tvojih kavarnah in restavracijah (in še marsikje drugje). boste usi ljubljančani jokali in stokali za ...prikaži več nami, ki nismo z LJ.

  • Alena 11:24 10.april 2012.

    ti pa tud nis od tle...svašta.........ne poznaš Ljubljančana po glasu, ker je dosti prišlekov tle, a ne ejga, pa čuj, pa svašta.........

  • pyer 11:31 10.april 2012.

    Žal smo mi včasih iz periferije plačevali bistveno več za karte(bus ali vlak) kot sedaj pa se nobeden ni razburjal.Pri nas je bil samo fotr v službi pa je bil to zelo visok strošek za družinski proračun.Razumem da ni denarja ...prikaži več v družinah ampak vse zastonj pa res ne gre.Imam sina , ki končuje 4 letnik srednje šole pa dobiva neverjetnih 38 € štipendije, pa je bil vsa leta do zdaj prav dober....njegovi sošolci nekateri čisti luzerji pa po 160€ pa fotri privatniki.Tukaj naj država naredi red potem pa bo tudi lahko prevoz poceni do takrat bo pa tako jot je v tržnem kapitalizmu!!

  • Alena 12:16 10.april 2012.

    pa študiraj kje drugje, če bo ceneje, npr. Maribor, Koper....

  • infinity 14:35 10.april 2012.

    Veliko večina ne ljubljančanov, ki se šola v ljubljani ima štipendijo ali pa imajo stariši višje otroške doklade, tisti ki pa pa teh dve ogodnosti nimate oz. jih starši nimajo, pa pomeni, da imajo vaši starši dovolj, da vam lahko ...prikaži več te stvari nudijo. Zakaj bi mogla mestna občina Ljubljana nuditi subvencijo tistim, ki niso njeni občani? Naj vam vaše občine dajo subvencijo saj, od vas dobivajo davke, denar iz proračuna... in ga ne dobi MOL.Za tiste pametnjakoviče, ki pravijo, da sej naj nehajo vpisovati v na Ljubljanske šole, fakultete... a vas je kdo vlekel za roka, da morate iti v Ljubljano pa se izobražuje vašem kraju. Pa ne me napačno razumeti vse šole in fakultete v Ljubljani so namenjene vsem ne le Ljubljančanom.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.