Slovenija
36866 ogledov

Zaposleni iz nočne more

Komentarjev 70
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 09:57 29.september 2023.

    Nekaj je sigurno. Praznim obljubam delodajalcev ne verjamejo medtem, ko smo mi vztrajali pri nekem delodajalcu z upanjem, da bo boljše. Lojalnost, enemu največjih trgovskih podjetij v Sloveniji, je (vsaj pri meni) bila nagrajena z odpovedjo 5 let in 2 ...prikaži več mesca pred možnostjo upokojitve. Generacija Z se zaveda, da s plačo ne bo dobila stanovanja, delodajalec ne bo lojalen do njih, pokojnina je vprašljiva. Torej nima kaj izgubiti, ko zahtevajo vsaj nekaj zase! Žal smo mi razvajali delodajalce.

    • brencl47 10:23 29.september 2023.

      Zakon o zaposlovanju je potrebno korenito spremeniti, ne pa da se ščiti nesposobneže in lenuhe. Pa bo tudi trg delovne sile normalneje deloval.

    • h4ck3r 10:25 29.september 2023.

      Se strinjam, da pretirana lojalnost ni dobra. Je pa v enaki meri škodljivo pogosto menjavanje delodajalca...predstavljaj si na razgovori CV kandidata, ki po vseh merilih ustreza delovnemu mestu, na koncu pa vidiš da je v bistvu v vsej svoji 5 ...prikaži več letni "karieri" menjal že 7 delodajalcev...hmmm...ne hvala, potrebujem nekoga stabilnega z daljšo vizijo v katerega bom vložil denar in čas za nadalnja izobraževanja, ki bodo potem dolgoročno prinašala rezultate.

    • Vozniček 13:45 29.september 2023.

      Ja h4ck3r, ampak takega ne bo k tebi, ker je "stabilen" in gradi kariero v drugem podjetju!

    • h4ck3r 14:06 29.september 2023.

      Vozniček...saj tega niti ne pričakujem, za sebe si bom že sam našel ali pa bo nekdo prišel k meni. Ni lepšega kot vzeti mladega neizkušenega, mu nuditi nadaljnja izobraževanja in usklajevati delovne pogoje (napredovanje) z družinskim življenjem, tako da je ...prikaži več zadovoljstvo na obeh straneh. Je lepo, ni pa lahko in včasih tudi nemogoče.

    • tlacan 15:33 29.september 2023.

      Odkar imamo "samostojno" državo sem poslušal:"Ni več socializma. Zdaj smo kapitalisti in delodajaled plača kolikor hoče in zahteva od delavca kar hoče! Če ti ni prav - veš kje so vrata, saj si prostovoljno pri nas. Za tvoje delovno mesto ...prikaži več stojijo v vrsti in čakajo, da se sprosti. Leta izobraževanja, izkušnje, izobraževanje mladih . . . jih ni zanimalo. In res je nekaj let lepo teklo za delodajalce.

    • tlacan 15:33 29.september 2023.

      Marsikateri delodajalec je mislil, da te je za minimalno plačo dobesedno kupil. Na razpolago naj bi mu bil 24/7. Prav vesel sem, da ni več tako. Dobri pogoji dela in dobra plača bodo zmeraj privabili dovolj zainteresiranih in bodo delodajalci ...prikaži več lahko izbirali. Slabi delodajalci pa bodo imeli izbirek, če bo kdo hotel k njim.

    • McBobo 22:12 29.september 2023.

      Jaz pa podpiram generacijo Z. Danešnji delodajalci pričakujejo oh in sploh izkušenj, ponujajo pa minimalca+100€ bruto. Prišel je čas, ko bodo morali delodajalci plače dvigniti za 50+% ali pa ne bodo dobili delavcev. Pri nas še kar plešejo in mislijo, ...prikaži več da bo narod garal za minimalca kot do sedaj zadnjih 30 let.

    • h4ck3r 07:33 02.oktober 2023.

      McBobo...saj nimamo druge izbire, kot da počakamo in bomo videli ali bo res tako. Sam se gibam bolj k temu, da bodo starejši še bolj garali za te manjkajoče mlade in hkrati še morali te vzdrževati doma, saj "za tako ...prikaži več nizko plačo pa že ne bodo delali".

  • Pepe007 08:31 29.september 2023.

    Mogoče je bolje brez slike v članku kot zadnjo sliko ponoviti v istem tednu pri več člankih, ob tem da neke neposredne veze s člankom niti nima. Predalčkanje ljudi po značilnostih kot so barva kože, spol, ali DATUM ROJSTVA sodi ...prikaži več pod rasizem. Ob tem, da ne dvomim, da imajo ljudje iste barve kože več skupnih značilnosti kot ljudje rojeni v istem desetletju. Ampak tisto je prepovedano. Torej dajmo prepovedati še predalčkanje po generacijah.

    • LolekinBolek 17:47 29.september 2023.

      To ni predalčkanje, napisano je dejstvo. Od 10 je 1 približno okej.

    • Pepe007 09:56 30.september 2023.

      Potem pa mora biti dovoljeno predalčkanje še po rasi in nacionalnosti.

  • samo.jst 08:35 29.september 2023.

    "Za njihove osnovne potrebe, kot so streha nad glavo, hrana, oblačila, je poskrbljeno..." pa je res? Za 10% podmladka elit že mogoče, kaj pa za vse ostale? Me prav zanima kako bo 90% realnih Zjevcev dobilo 300k€ kredita z 0 ...prikaži več let delavne dobe za lepo stanovanje/hišo, medtem ko bodo istočasno izpolnjevali vse njihove fb/instagram/tiktok napihnjene "želje"... ali pa 800+ € na mesec za najemnino "željam spodobnega" stanovanja.

    • h4ck3r 08:44 29.september 2023.

      No to sem se tudi sam vprašal...navajeni so na mama hotel in ko se ta konča bo pa jok in stok in bodo vsi drugi krivi za njihovo "produktivnost". Me je pa zmotila še ena beseda pri opisu "učinkovitost", z ...prikaži večz katerimkoli delodajalcem se pogovarjam, tudi izven Slovenije, se pritožuje, kako težko je dobiti sposobne delavce, če pa jih že dobiš je učinkovitost v primerjavi s predhodniki veliko manjša, ker pač niso navajeni dela.

    • Gigiiinjo 09:03 29.september 2023.

      pa kaki mama hotel pizdarija. Daj si poglejte malo plače na trgu prostih delovnih mest. Izbiraš malo med oh in sploh služb večina na goli minimalki. Dajte mi povedat kako boš z cca 1100 (malica in prevoz vključena) si ti ...prikaži veči lahko privoščil neki kredit????

    • h4ck3r 09:38 29.september 2023.

      G...zakaj bi si pa moral privoščiti kredit? Aja verjetno zato, ker ena stvar je pa ostala nespremenjenan iz preteklosti...vsak mora imeti lastno stanovanje ali hišo...hja tako kot se v vsem drugem primerjamo z drugimi državami, tako se bomo očitno morali ...prikaži več tudi v nepremičninah...ko se kupuje nepremičnina se kupi z odplačilom preko več generacij.

    • Avatar playrrr
      playrrr 09:43 29.september 2023.

      Na žalost je situacija takšna, če danes poleg dobre službe ne delaš še kaj zraven potem si težko privoščiš nek spodoben kredit za nakup stanovanja/hiše. Takšnih mladih je pa danes zelo malo, ostalim se ne lubi in raje uživajo, potujejo, ...prikaži več kofetkajo, hodijo ven.

    • h4ck3r 09:52 29.september 2023.

      Playrrr...se strinjam, ampak se gre predvsem o tem da nimajo občutka o financah, ker je bilo veliki večini vse dano. Tudi v preteklosti je bilo potrebnega veliko odrekanja, kar pa je dandanes nemogoče. Kafe v baru? Zakaj pa ne doma, ...prikaži več je veliko veliko bolj poceni. Potovanja? Zakaj ne potovanje 1-2x na leto v apartma na hrvaškem z lastno hrano. itd. itd. Tisti, ki so se pripravljeni nečemu odreči na račun drugega cilja, tisti lahko tudi danes le tega dosežejo...ostali pa...delajte več.

    • Avatar playrrr
      playrrr 10:25 29.september 2023.

      @h4ck3r +1 100%... plus tega: glede izbire prostora za bivanje so dan danes nerealni cilji za marsikatere, imeli bi vse - naredili nič, vse bi dali delati podizvajalcem noben nebi kaj prijel v roke. Določenim nam ni problem stisnit, delat, ...prikaži več malo se pa moraš tudi znajt... avta ne servisiram več nobenega na uradnem servisu - servis delam sam, kar se da po hiši narediš sam, včasih kaj zaj... ampak je potem drugič bolje.

    • Gigiiinjo 11:16 29.september 2023.

      Torej?! Če si človek hoče privoščiti streho nad glavo naj dela 12+ ur na dan? To je za vas idealen svet?

    • h4ck3r 11:45 29.september 2023.

      G...ni idelen svet, je pa realnost...ki pa je generacija X ali Z s svojim obnašanjem definitivno ne bo mogla spremeniti na bolje. Sicer pa "streha nad glavo" pomeni živeti v najetem stanovanju in ne le lastniškem. In ravno to je ...prikaži več point debat tu gor...izguba stika z relanim svetom in življenjem na sploh...vsi ti živijo v nekakšnih iluzijah katere so jim natvezila raznorazna družabna omrežja in vplivniki, ki pa dejansko živijo na njihov račun in služijo ravno s takšnimi utopičnimi objavami.

    • Gigiiinjo 12:14 29.september 2023.

      Ena luknja garsonjera te stane 400€+ najema. Je res potem boljše biti v najemniški garsonjeri kot pa plačevati 800€ krede kjer imaš ti nekaj svojega in večjega?

    • h4ck3r 12:31 29.september 2023.

      400€+ najmenina za garsonjero...hja ni potrebno vse biti v centru mesta...hop na kolo in so najemnine kar manjše. ;-)

    • timja 16:32 29.september 2023.

      h4 od kod si ti, da ti taka pamet, v celotni sloveniji več ne dobiš za najemnino pod 400 evrov ničesar, pa ti kolesari iz madžarske, tam šele pod 300 evrov prideš, če si tak pameten...pa da ne bo pomote, ...prikaži več, sam sem 50 plus let...

    • h4ck3r 07:29 02.oktober 2023.

      tImja...res? Si ziher da so to cene za garsonjero? Pa si mogoče sam preveril cene? Ker hiter skok in pregled na našem najbolj obiskanem oglaševalcu za nepremičnine, ti vrne kar nekaj zadetkov pod 400€ in to po celi sloveniji. Seveda ...prikaži več so pa potem tukaj še posamezne želje in zahteve.

    • timja 11:00 02.oktober 2023.

      pa idi v mišjo luknjo brez oken, če lahko

    • h4ck3r 11:10 02.oktober 2023.

      tImja...ne pravim, da se mora tako živeti...ampak počasi pa postaja realnost tudi pri nas, da pač ali boš v najemu ali pa boš moral plačevati veliko višji obrok za stanovanjski kredit, če boš želel le tega odplačati v doglednem roku...Krediti ...prikaži več za 10-20 let in bo stanovanje tvoje so preteklost...torej 800€ kredita in potem dnevna skrb kako boš le tega odplačeval naslednjih 30+ let ali sam sploh odplačal, ti je to vredno? Ne vem no, z najemom si vseeno bolj fleksibilen.

  • Gigiiinjo 09:02 29.september 2023.

    Da strokovnjak izjavi tole Za njihove osnovne potrebe, kot so streha nad glavo, hrana, oblačila, je poskrbljeno. '' je dokaz da človek nima stika z realnostjo. Samo tole bom rekel, hvala kurcu. Minimalno plačaš, minimalno delam.....

    • h4ck3r 10:22 29.september 2023.

      Še bolje bo ko te bo nekdo menjal, ki dela več za še manjše plačilo...vedno se najde kakšen takšen. In ti bo delodajalec z lahkoto dal odpoved, ker pač sam nisi bil sposoben dokazati svoje vrednosti in doprinosa...tale generacija se ...prikaži veče bo morala spregledati da so pravljice prodane v času odraščanja v bistvu laži in da diploma ti sama ne prinese kupov denarja in prostega časa in da pač vsak ne more doseči vsega kar si želi.

    • Gigiiinjo 11:14 29.september 2023.

      pa kje ti živiš madona??????? Kako delo za manjše plačilo, a sploh spremljaš trg dela a ste spet vsi pametni? Zakaj bi jaz podjetju ki me ne ceni dokazoval, da sem sposoben, če me ni sposoben temu primerno plačati? Če ...prikaži veče bi se vaša generacija postavila tako pokonci bi že vi imeli takšne pogoje ! Ne morem jaz zahtevati od sodelavcev katerim sem vodja, da delajo z isto vnemo in željo kot jaz. Zakaj pa bi ?

    • h4ck3r 11:41 29.september 2023.

      Zelo dobro spremljam trg, ker na mojem področju že dolgo primanjkuje kadra, sploh sposobnega in se zaposluje ljudi za plačo, ki si je 10 let nazaj niti sanjati ne bi upali. Pravim samo da mladini so vcepili v glavo, da ...prikaži več lahko postavljajo zahteve in res jih lahko, v trenutnih razmerah. Ko se bo pa trend obrnil, kar se že počasi nakazuje v tujini bo pa jokanje in pritoževanje.

    • Gigiiinjo 12:12 29.september 2023.

      ja hvalabogu da jih lahko. Kaj je tvoj point? Da bi mladi morali jokati za službe?

    • h4ck3r 12:33 29.september 2023.

      Ne se samo zavedati se da niso nezamenljivi...to je edino kar je potrebno, da se sprožijo potem tudi vsi preostali povezani procesi.

    • McBobo 22:16 29.september 2023.

      h4ck3r na tvojem področju že dolgo zmanjkuje kadra. Pa si se vprašal zakaj? Ja madona plače je treba dvigniti in se zelo približati avstrijskim, pa se bo na hitro našel delavni kader.

    • h4ck3r 07:39 02.oktober 2023.

      Ja sem se...večkrat in ugotovitev je...niti višje plače ti ne zagotovijo delavcev, ker vsaj na našem področju je tako, da se je v zadnjih nekaj letih odprlo zelo veliko novih podjetij, medtem ko se število študentov ni povišalo. Poleg tega ...prikaži več se je število "uporabnih" študentov, ki zaključijo študij in pridejo na trg dela še zmanjšalo. Nekaj sevede tudi ravno zaradi velikega povpraševanja, saj jih ima nekaj že med študijem zagotovoljeno službo.

  • Avatar playrrr
    playrrr 09:35 29.september 2023.

    Na žalost je realnost takšna, da imajo ti mladi več izkušenj s tehnologijo kot marsikdo - po delovni dobi "izkušen" kader in se v kratkem roku naučijo določenih tehnik in presežejo znanje mentorja, niso zabetonirani v neke okvirje in stopajo ...prikaži več iz teh okvirjev. Imamo pa seveda tudi razne manj zahtevne pozicije in kadre katerih ne bom komentiral ker se strinjam, da nekih manir, resnosti in odgovornosti primanjkuje občutno.. da prideš v trgovino in ti reče: "Kaj boš.. a maš kaj drobiža.." katastrofa

    • h4ck3r 10:28 29.september 2023.

      Izkušnje s tehnologijo? To kar imajo ti mladi danes (telefoni in družabna omrežja), to na žalost nima nobene teže, razen če govorimo o kakšnem marketingu. Te izkušnje s "tehnologijo" so veljale pri prehodu na računalnike, kar pa spet v veliko ...prikaži več primerih danes znajo igrati igre in brskati po internetu, paketa Office ali Adobe odpirajo samo v šoli z kaj bolj eksotičnega pa tako niso še nikoli slišali.

    • Avatar playrrr
      playrrr 10:54 04.oktober 2023.

      @h4ck3r, težko rečem, vem da se večina mladih bolj znajde za računalnikom in prej poberejo znanje, ki je dan-danes vsem na voljo če znaš vsaj malo pogooglat... sploh kak excel, word mladim dela manj težav kot starejšim za katere je ...prikaži več že to skoraj eksotika in si še vedno ročno seštevajo podatke na papirju.

  • Avatar Garancija
    Garancija 10:42 29.september 2023.

    Ta generacija misli da bodo dobili stanovanje na lepe oči od vlade,ma ja si morš mislit.lahko bodo srečni,da bodo od naše generacije kaj podedovali

  • Friderik1950 08:58 29.september 2023.

    Včasih se pošalim, da če bi na primer današnjega osemnajst letnika poslal v proizvodnjo halo kovinskopredelovalne industrije, kjer so švigale iskre udarjale velike štance, se vrtele velike stružnice in reskalni stroji, vse to v rahlem dimu in vonju po mastni ...prikaži več 'puc voli' bi že po nekaj urah kozlal, če se ne bi od straahu tudi pohcal. Malo za šalo, pa tudi za res pač.

    • Gigiiinjo 09:06 29.september 2023.

      Zboljene generacije. Ker ste vi morali delati v nevarnih razmerah bi sedaj mlajše generacije tudi ali kaj? Pravice delavcev in varstvo pri delu je bilo prigarano ravno na podlagi nevarnih del in situacij do katerih je prihajalo... Mislim dajte no....

    • brencl47 10:18 29.september 2023.

      V kolikor ne bi bilo toliko in tako pretirane sociale, kot je pri nas, bi bili taki problemi obvladljivi. Tako pa vse nesposobneže in delomrzneže pretirano ujčkamo z geslom KDOR NOČE DELAT NAJ VSAJ JE, pa imamo to! Dejstvo je, ...prikaži več da vsi niso za študij, dela pa pa za kader, ki ni sposoben študirati je napretek.

    • Gigiiinjo 11:12 29.september 2023.

      KAJ? Kaka pretirana sociala jebenti?? Brezposelnost je na eni najnižjih točk. Spet, nekaj na pamet, brez stika z realnostjo. če je 500€ preveč socialne potem nevem v katerem svetu ti živiš. Tako je, dela je napretek, delovne sile pa ne? ...prikaži več? Pa veš zakaj? Ker ste generacije pred nami tako hudo cvikale pred delodajalci in ustvarili neprimerne pogoje za več delovne sile.

  • ahoteec 08:55 29.september 2023.

    Po mojih izkušnjah je 10% generacije noro motivirane in sposobne. Imajo svoja podjetja in projekte že okoli svoje polnoletnosti. 20% je nekje vmes, 70% pa je žal nemotivirane in preveč idealistične, da bi predstavljali dobre zaposlene. Jih bo pa streznila ...prikaži več prva resna kriza. Idealizma se žal ne da na kruh namazat.

  • Avatar Zoran
    StarMačk 17:51 29.september 2023.

    Tukaj manjka še ena majcena a pomembna karakteristična podrobnost generacije Z. To ni generacija butlov kakršni smo bili sami, ko smo v lojalnosti do delodajalca znova in znova verjeli obljubam delodajalca in nasedali isti fori, boljše bo jutri, treba je ...prikaži več le še malce potrpet...

  • samsvojmojster 10:30 29.september 2023.

    K se bo pa kanalizacija v bajti zamašila in jo bo treba odmašiti... bomo pa mi uleteli in fajn računali, ker se z aplikacijami pač ne da to rešit... Vsi ki ste pametni...generacija Z je super in fajn,... ja, kdo ...prikaži več bo pa ostalim pokojnine plačeval? Tiktok? Dejte nehat no...

  • QSprm 14:07 29.september 2023.

    Asocialni egomaniaki, ki se ne morejo odlociti ali so fantek ali puncka. Brez mobija dobijo zivcni zlom. Edin stik z realnostjo jim je voznja z el.skirojem, obleceni v oprijete majcke mavricnih barv.

  • fenix09 11:50 29.september 2023.

    Sem certificiran mentor v podjetju in to, da so ta Z generacija hitru učeči in sposobni, ter samostojni je daleč od tega. Vsako leto mi pridejo manj spodobni dijaki in študentje. Vsi bi bili samo lepi in influencerji. Strokovnost jim ...prikaži več je zadnja stvar. Vsako leto je slabše. Kam nas je pripeljala ta permisivna vzgoja in izobraževanje. Problem je pa tudi pei samih starših. Najdi svojemu otroku zanimanje in ga v tem spodbujajate. Žal moram reči, da je to izgubljena generacija.

  • Levokrilo99 12:43 29.september 2023.

    Telefon,računalnik,elek.skiro in nato je vse temno...

  • DasAuto 12:43 29.september 2023.

    Ko prebereš učinkovitost in prizadevnost pri teh generacijah, te kar mine. Če bi res bili taki, bi bilo veliko bolje. Res da ni vse za metat v isti koš, ampak žal jih je veliko, ki sami s sabo ne vejo, ...prikaži več kaj bi, kaj šele, da bi nekaj efektivno delali 8 ur. Ko takega uvajaš na delavno mesto, niti zanimanja ne izkaže, kako bo potem samostojno dobro opravljal delo?!

    • timja 16:45 29.september 2023.

      ne na pamet, osebno poznam mladino iz te generacije, ki delajo v tujini in malo več kot naša generacija, sploh pa si oglej delo po javnih upravah!!! da te kap

    • timja 16:47 29.september 2023.

      je pa res da imajo večje možnosti oditi na zahod in tam ostati, kar mi titovi pionirji nažalost nismo imeli

  • Avatar karjola
    karjola 16:27 29.september 2023.

    Kot sm že napisala sm zafrustrirana in zahtevna baba. Imamo študente k nam pomagajo, sej ne da ne znajo ma so leni ko fuks.

    • Babadu 21:31 29.september 2023.

      probite jih več plačat, al pa vsaj vprašat če bojo hitreje bolje delal če jih več plačate. Narette pogodbe kot so v tujini

  • Igorgeus 22:32 29.september 2023.

    Če s fakulteto niso pripravljeni delat za minimalca, ne pomeni, da so leni

  • MaliPodjetnik 16:02 29.september 2023.

    V današnjem času so podjetja finančno stabilna, a veliko mladih je prezadolženih. Pričakujemo lahko, da bo prihajajoča kriza streznila mlade, ki se izogibajo določenim delom. Stereotipi o generaciji Z pogosto zakrivajo resnične izzive, kot so finančne obremenitve. Obstaja možnost, da ...prikaži več bo politika v kombinaciji s krizo prisilila podjetnike k odpuščanju. V tem kontekstu se postavlja vprašanje, kdo bo zagotovil plače mladim. Razumevanje finančne dinamike podjetij in izzivov mlajše generacije.

  • srecnii 00:06 30.september 2023.

    Plača 1200 neto in to je že kar dobra, najem 600, hrana 300, položnice 200. ostane 100

  • rd2dmk2 06:41 30.september 2023.

    sam bral mal komentarje. torej še vedno velja da je stranka kralj, ne delavec ne delodajalec in če imaš pogodbo jo moraš izpolnit, ne pa študirat kaj vse bi lahko. tud če z-jevec zna , če je len in neodogovoren ...prikaži več in samo nase misli - čao. po drugi strani pa delodajalci- največje vaše bogastvo so - stranke in delavci. ko boste to ukapiral enkrat, bo pa svet lepši.

  • Babadu 14:28 29.september 2023.

    Odlično. Končno bodo delodajalci dobili kar si zaslužijo. Vsa ta leta, ste izkoriščal delavce in jih slabo plačal na pretvezi: ljudje majo kredite in družine in si ne morejo privoščit da ne bi delal. Prihaja nevihta v kateri nove generacije ...prikaži več nimajo kreditov že pri 20 letih in nimajo družin ali potomcev za katere bi moral skrbet. Treba bo več plačat zaposlene, ali pa zapret podjetje in naj odpre podobno kdo drug z boljšo vizijo. Mladina, ne se dat. Zahtevajte vse in še več.

    • Kmodri 17:21 29.september 2023.

      In mladi sanjajo kot svinje o koruzi....

    • tlacan 09:52 30.september 2023.

      Mladi vejo kolko plačajo plačajo v tujini, kjer veljajo enake tržne zakonitosti kot pri nas. Lastnik malo manši profit, delavcem pošteno plačilo in podjetje leufa na polno.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.