Slovenija
33 ogledov

Zdaj hočejo kranjsko klobaso zase Hrvati

Komentarjev 27
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ghz891 11:52 15.avgust 2012.

    No ja vbistvu je bolj hrana bližnjega vzhoda, za prihod kebaba se lahko verjetno najbolj zahvalimo Turkom.

  • zic 11:25 15.avgust 2012.

    ha ha ha ha, mi pa hočmo zase burek, kebab, jufko ipd

  • kvizko5 11:32 15.avgust 2012.

    Pa ne me basat no, vsi okoli nas bi že radi imeli naše avtohtone zadeve....kaj še nam mislijo vzet?? Kmalu si še bo kdo izmislil, da smo njihova provinca al kaj??!!

  • svatne 11:34 15.avgust 2012.

    Manire zagrebških politikantov so znane - od nekdaj so si prisvajali tuje. Le čemu bi bilo s krajnsko klobaso drugače, če so nam prodajali celo našo državnost kot svojo - ker lastne, kot madžarska provinca brez državnostnih atributov, sploh niso imeli.

  • Avatar roksa
    roksa 11:38 15.avgust 2012.

    ...pa saj pol se pa nena čudim, da jih Slovenci mrzimo!!!!!!

  • ghz891 11:49 15.avgust 2012.

    Jufka in kebab sta Turški hrani, vbistvu je jufka specifičen tip kebaba, jaz sicer ne poznam nobenega ki bi burek "hotel zase" in prav tako nobenega ki bi si hrano iz mcdonaldsa svojil. To je pač fast food.

  • Ivan Pergossi 12:55 15.avgust 2012.

    Mogoče jo hočjo zase ker je bila Rvacka vsaj tisti del severno od Vojne krajine, ki ni bil zaseden od Turkov del Kranjske vse do poraza Napoleona na začetku 19. stoletja. Če bi Rvati vedeli vso zgodovinsko resnico bi se ...prikaži več razpočili od srda. Tudi slovenski jezik je bil del šolskega kurikuluma na Rvackem kot maternji jezik še do sredine 19. stoletja. Veliko o tem piše Valvazor v Slavi vojvodine Kranjske. Zakaj mislite da ima Kranjski grb spodaj rdeče-belo šahovnico v obliki obrnjenega polmeseca?

  • Marjan Valič 13:11 15.avgust 2012.

    krajnska.klobasa.je.slovenska.in.nikoli.hrvaška.hrvati.so.strašno.škodoželen.naroi.na.svetu

  • vladek 13:28 15.avgust 2012.

    Čudni smo mi Slovenci.Mrzimo Hrvate,a več kot milijon ih dopustuje na Hrvaškem.Jaz rečem takšnim,HINAVCI.kar smo res

  • pesjan 15:20 15.avgust 2012.

    kaj hočejo ti hrčeki?

  • se_eden 17:02 15.avgust 2012.

    tole me pa res zanima. sicer je referendumska mrzlica že zdavnaj mimo, mi pa vseeno ni jasno od kod glagolica v Slovenski Istri?

  • allstarr111 18:00 15.avgust 2012.

    Jest ne, in to že od 93 dalje :)

  • Mitja Kampuš 18:05 15.avgust 2012.

    Samo za denar se vsem gre... Meni je odlična in to je tudi vse.

  • Fulmmer 18:13 15.avgust 2012.

    Ja itak, saj sta bečki odrezak in srpska salata tudi hrvaške avtohtone jedi....

  • Luka Mohorko 10:20 18.avgust 2012.

    Pa edini komentar odstranjen je od "Esima". Kiro naklučje.

  • Žurnalček 12:54 15.avgust 2012.

    Samo idioti in to so vsi HDZ-ejevci , se lahko kaj takega spomnijo. Če je Kranska klobasa po njim njihova , s tem enostavno priznavajo, da je Kranska dežela segala do Crikvenice in da je zato arbitraža o Piranskem zalivu ...prikaži večvu smešna ! To zahtevo v pisni obliki predložiti mednarodni arbitraži , kod dokaz , o velikosti Hrvaške države pred sto leti.

  • Trsten 09:53 16.avgust 2012.

    Saj so se nad lipicance tudi spravili.

  • krtina 11:28 16.avgust 2012.

    ja pred par sto leti. Če pa ne bi bilo Srbov in Bosancev, pa tudi čevapčičev in ostalih dobrot v Sloveniji ne bi bilo. V Turčijo ni od naših hodil skoraj nihče. Tako da smo Slovenci z burekom vred podedovali ...prikaži več in prevzeli te jedi od zgoraj omenjenih narodov. Hudič je le, da jih bomo povsem skvarili. Pri nas je namesto sira v bureku zrak in testo, ali pa buče. To dvoje pa z originalnim burekom nima nobene zveze.

  • Oxxo 17:47 16.avgust 2012.

    100% hinavci in zahrbtnežiSem osebno občutil ko sem dezertiral iz JNA. Srb je me v slovo izljubil, Hrvat bi me zabodel... v hrbet seveda.

  • Luka Mohorko 10:22 18.avgust 2012.

    Ded, po evropi kot resen mesojedec jem prave klobase vsake sorte; kranjska ni slaba, so pa še dosti boljše, tako da ne nekekga patriotizma vzganjat, ker smo kot hrvati. Ni evropsko.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.