Slovenija
1986 ogledov

Zdravstvena reforma: Ukinitev dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja

Komentarjev 58
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ferluci 14:07 19.januar 2017.

dimnikar si in boš ostal.

• Ferluci 14:07 19.januar 2017.

Kje si pa to pobral? Blebetaš neke neumnosti na pamet.

• KOJAK 14:06 19.januar 2017.

Temu se reče SOLIDARNOST... v ameriki tega ne poznajo pa imaš kup revežev, bolnikov...

• Ferluci 14:05 19.januar 2017.

Kje si pa to pobral? Blebetaš neke neumnosti na pamet.

• KOJAK 14:04 19.januar 2017.

PREPROSTO... Zavarovalnice kot so VZAJEMNA, TRIGLAV, ... so samo za svoje delovanje porabile nekaj 100mio €. Torej je tu takoj PRIHRANEK.

• bumbar 13:52 19.januar 2017.

Kdo je kriv, da se lopovom, ki lomastijo po zdravstvu ne zgodi nič?

Leon 13:51 19.januar 2017.

Dragi moj Miha , prosim še enkrat preberi kaj sem te vprašal ? Kateri člen ustave si imel v mislih ? To je bil sarkazem .

• Tomo333 13:51 19.januar 2017.

Nesprejemljivo, se 100% strinjam! Tukaj in še kje bi morali prehode z ustreznimi enačbami narediti zvezne. Obvezno, da ne bi prihajalo do anomalij: oseba z bruto dohodkom 200,01% ima na koncu koncu leta 190€ nižji neto dohodek kot ...prikaži več oseba z dohodkom 199,99%.

• Tom Mb 13:37 19.januar 2017.

Ne razumem zdaj te logike! PROSTOVOLJNO dodatno zavarovanje so "ukinili" in ga nadomestili z novim OBVEZNIM? Demokratično ni kaj! :D :D Butale!!!!!!

praufo 13:22 19.januar 2017.

nič ne piše kaj bo s korupcijo, glede na lestvico, bo očitno tisti z višjimi prejemki več plačal tudi za provizije dobaviteljev opreme in zdravil ... vsepovsod uravnilovka

• MihaMB 13:00 19.januar 2017.

Dragi Leon,enakost pred zakonom je to. Ne morem jaz v trgovini litra mleka kupovat po višji ali nižji ceni od tistih, ki imajo nižje oziroma višje dohodke...in to po edinem kriteriju osebnega dohodka...daj no, razmisli malo..

Leon 12:57 19.januar 2017.

Stavim jurja ,da takšen zakon ne bo šel skozi parlament ! Jasno je zakaj ne ,vse se začne in konča pri denarju .

Leon 12:55 19.januar 2017.

Katero ustavo in kateri člen si imel v mislih moj Mihec ? Prvi ,drugi ali tretji ?

Leon 12:52 19.januar 2017.

Nič jamrat ,kar plačat !

• Kljuka 12:51 19.januar 2017.

Spet te butaste anomalije:199,99% povprečne plače -> 29 EUR200,01% povprečne plače -> 45 EURHalooo! Razlika med zgornjima plačama je lahko le nekaj centov, prispevek pa je 16 EUR višji. Je res tako težko napisati formulo, ki ...prikaži več bi linearno zajela vse prispevke.Imam občutek, da so na ministrstvu res nesposobni napisati nek enostaven matematičen izračun... Lahko jim ga jaz napišem, če je v tem težava...

• dimnikar 12:34 19.januar 2017.

Zakaj ne bi bilo skladno? Enakost se lahko tudi tako razume, da davek vsakega ENAKO udari, torej, da nanj enako vpliva. V bistvu je to edino logično, vse ostalo je zasmehovanje razuma.

• MihaMB 12:28 19.januar 2017.

Moram povedat, da tega čisto ne razumem. Po istem principu bi potem morali zaračunavat avtomobilska, življenjska, nepremičninska zavarovanja? Kdor ima več, naj več plačuje za zavarovanje? Nisem siguren, da je to v skladu z ustavo....

• Ferluci 12:19 19.januar 2017.

Upoštevali se bodo tudi dohodki iz dividend, najemnin, obresti, vrednosti nepremičnin .... Pa saj je to že vse obdavčeno! in kakšno ima to zvezo z zdravstvom - torej spet ena nova pogruntavščina cmeralističnih globokoumnih idej - davek na davek! Pa ...prikaži večPa kje, za vraga dobivajo takšne ideje?

• Komentirajte

Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.