10 ogledov

Po Beneluksu najhitreje začel Chavanel

Chavanel je bil najhitrejši na 4,4 kilometra dolgem prologu. Žurnal24 main
Prolog kolesarske dirke po Beneluksu je dobil Francoz Sylvain Chavanel. Simon Špilak je zasedel 65. mesto. Borut Božič pa je na kolesarski dirki Tour de Limousin dobil uvodno etapo.

Francoski kolesar Sylvain Chavanel je zmagovalec 4,4 kilometra dolgega prologa na dirki po Beneluksu, ki šteje za točke ProToura. Za Chavanelom sta se uvrstila Američan Tyler Farrar (Garmin-Slipstream) in Belgijec Tom Boonen (Quick Step), oba pa sta zaostala sekundo. Edini Slovenec na dirki Simon Špilak (Lampre) je osvojil 65. mesto (+0:17).

Sylvain Chavanel je na prologu sicer startal med prvimi, a je njegov čas zdržal vse do konca. Potem ko je moral skoraj poldrugo uro čakati, da so v cilj prišli še ostali tekmeci, se je lahko veselil najboljšega časa na prologu. "Uvodna etapa je bila moj cilj. Veseli me, da se je izšlo. Sem bil pa precej pod stresom, saj sem moral kar dolgo čakati, da so ostali prevozili progo," je po uvodni etapi dejal Chavanel, ki je za sabo pustil tudi nekaj velikih imen kolesarstva in vožnje na čas (Andreas Klöden, Tony Martin, Michael Rogers), nekoliko slabše pa je nastopil tudi lanski zmagovalec te dirke Jose Ivan Gutierrez. V sredo se bodo kolesarji podali na 185,4 kilometra dolgo prvo etapo od Aalterja do Ardooieja.

Božič dobil uvodno etapo
Slovenec Borut Božič (Vacansoleil) je dobil uvodno etapo na kolesarki dirki Tour de Limousin, z zmagoslavjem na 159,6 kilometra dolgi preizkušnji od Limogesa do Ussela pa je tudi prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi. Na dirki nastopa tudi Gregor Gazvoda (Eqa-Meitan), ki je v današnji prvi etapi zasedel 40. mesto. V sredo bo na sporedu 186,6 kilometra dolga etapa od Eymoutiersa do Felletina.