16 ogledov

Grki premočni za Laščane

Laščani so po treh letih ponovno zaigrali v Evropi. Žurnal24 main
Košarkarji Zlatoroga so si priprli vrata uvrstitvi v pokal Fibe, saj so pred domači gledalci izgubili za osem točk proti grški ekipi Olympia iz Larisse. Izid je bil 72:64 za goste.

Košarkarji Zlatoroga so si že na prvi tekmi močno priprli vrata uvrstitve v pokal Mednarodne košarkarske zveze (FIBA). Tekmo so izgubili v drugi četrtini, v kateri so dosegli vsega štiri točke.

KK Zlatorog

Strnad 6 (2:2), Mašič 7 (1:2), Horvat 2 (2:2), Jelesijević 20 (3:5), Mali 11 (3:3), Nuhanović 9 (3:3), Harris 9 (2:4).

Do rezultata 17:14 je bila tekma zanimiva in napeta, nato pa je Zlatorog prišel v "črne minute" in povsem odpovedal. Kar devet minut ni dosegel koša iz igre, tako da so Grki zlahka naredili delni izid 20:1 in odšli na veliki odmor s prednostjo 16 točk. Laščani so v drugem polčasu sicer poskusili obrniti potek dogodkov na parketu, toda zmage Olympie niso resneje ogrozili. Ko so v 36. minuti prišli na le dve točki zaostanka (54:56), je Greer zadel dve trojki v nizu in ekipi s Cipra omogočil lahko zmago z 72:64. Povratna tekma bo naslednji torek.