9 ogledov

Liverpool utišal Velodrome

Na Velodromu je bilo prav tako kot kaže slika. Fernando Torres je preigraval, ub Žurnal24 main
Liverpool je z gladko in prepričljivo zmago v Franciji utišal vse kritike in se povsem zasluženo uvrstil med šestnajst najboljših. V drugem kolu tudi Olympiacos in madridski Real.

Skupina A

Marseille : Liverpool 0:4
Porto : Bešiktaš 2:0

Na stadionu Velodrome v Marseillu ni bilo prav nobenih možnosti za presenečenje, ki so ga samozavestni Francozi napovedovali vse od nepričakovane zmage na Anfieldu v Liverpoolu. Vseh dvomov je bilo konec že po dobrih desetih minutah: v četrti minuti je Steven Gerrard silovito prodrl v kazenski prostor, izsilil najstrožjo kazen in nato iz bele točke po obrambi vratarja Marseilla Mandandaja odbito žogo pospravil za njegov hrbet. Domači se še vedno niso povsem opomogli od šoka, ko je padel že drugi zadetek. Vse zasluge gredo tokrat na račun izvrstnega Fernanda Torresa , ki je s slalomom osmešil obrambo Marseilla in dosegel najlepši zadetek na tekmi. V drugem delu je po še enem odlično izpeljanem protinapadu zadel Nizozemec Dirk Kuyt , zadnji zadetek pa je v sodnikovem podaljšku dosegel njegov rojak Ryan Babel .  Tudi na Portugalskem se je vse odvilo po pričakovanjih. Porto je dolgo časa "lomil" odpor turškega Bešiktaša , minuto pred koncem prvega dela pa je za veliko veselje domačih navijačev z zadetkom poskrbel Argentinec Lucho Gonzalez . V drugem polčasu je piko na i postavil še prvi zvezdnik evropskih prvakov iz leta 2004 Ricardo Quaresma .

Rafinha je dosegel drugi zadetek za Schalke. © Reuters

Skupina B

Chelsea : Valencia 0:0
Schalke : Rosenborg 3:1

V skupini B se je odločilna tekma odvijala na Aufschalke Areni v nemškem Gelsenkirchnu . Nemci so za napredovanje potrebovali zmago, navkljub pomembnosti srečanja pa je trener Schalkeja Mirko Slomka iz moštva zaradi popivanja izključil Mladena Krstajića in Ivana Rakitića. Vsi štirje goli so padli v prvem polčasu: Schalke je po zadetkih Geralda Asamoaha in Rafinhe že po 20 minutah igre vodil z 2:0, zmago pa je v 36. minuti potrdil še Kevin Kuranyi . Na Stamford Bridgu ni bilo zadetkov, kar pomeni, da je Valencia za letos že končala z nastopi v evropskih pokalih.

Olympiacos je zaenkrat največje pozitivno presenečenje Lige prvakov. © Reuters

Skupina C

Real M. : Lazio 3:1
Olympiacos : Werder 3:0

Kot zadnja sta si vstopnico med šestnajst najboljših prislužila še madridski Real in grški Olympiacos . V skupini C je bilo pred zadnjim kolom možno prav vse, na koncu pa se je vse le končalo v prid gostiteljev. Španci so delo opravili že v prvem polčasu, ko so z zadetki Baptiste , Raula in Robinha povedli s 3:0, v drugem delu pa Laziu kaj več od častnega zadetka Gorana Pandeva ni uspelo. Največ pohval si zaslužijo nogometaši grškega Olympiacosa: grški prvaki so za napredovanje doma proti Werderju potrebovali le točko, kljub temu pa je četa trenerja Lemonisa odigrala še eno vrhunsko tekmo in z zadetki Stoltidisa (2) in Kovačevića zanesljivo odpravila Werder , ki prav tako kot Valencia letos zaključuje z nastopi v evropskih pokalih.