18 ogledov

Hajduk pred vrati Evropske lige

1/16
Četrtkov večer je bil bogat s tekmami Evropske lige. Splitski Hajduk je na domači tekmi z romunsko Unireo slavil kar s 4:1. Juventus in Liverpool sta bila "le" za gol boljša od nasprotnikov.

Zagrebški Dinamo je z dvema goloma Anteja Rukavine slavil na gostovanju pri madžarskem Györu.

V Splitu so prvi zapretili gostje in prek Mariusa Onofrasa zadeli okvir vrat, v podobni meri mu je vrnil Senijad Ibričić v 32. minuti. Stadion Poljud je v šok spravil vodilni zadetek Sorina Frunze, a ne za dolgo. V delirij ga je vrnil gol Ibričića, ki ga je dosegel z glavo, obrnjen s hrbtom proti vratom. Pritisk "bilih“ se je udejanjil v drugem delu, v 66. minuti, ko je mrežo znova zatresel Ibričić. Žogo je vzel na sredini igrišča, jo popeljal proti romunskemu kazenskemu prostoru, vrgel obrambo iz ravnotežja in začel preobrat. V 78. minuti ga je nadaljeval Mario Brkljača, v 85. minuti pa potrdil Duje Čop po strelu iz obrata.

Belgijski Gent je na gostovanju pri Feyenoordu izgubil z 0:1. Edini zadetek na srečanju je v 78. minuti dosegel Leroy Fer. Matija Škarabot je za Belgijce odigral vso tekmo, reprezentančni napadalec Zlatan Ljubijankić pa je na igrišče vstopil v 69. minuti.

Od preostalih srečanj velja omeniti zmago Bayerja iz Leverkusna s 3:0 proti Tavrija Simferopol. Za lekarnarje je v drugem polčasu zaigral tudi povratnik Michael Ballack in v zadnji minuti iz najstrožje kazni tudi postavil končni izid. Angleški Liverpool je le z 1:0 ugnal Trabzonspor. Za zmago redsov na Anfeildu je v 45. minuti zabil Ryan Babel, medtem ko je Joe Cole v 52. minuti zapravil enajstmetrovko. Tudi Manchester City se ni proslavil. Sinje modri so na gostovanju pri Temišvarju slavil z zadetkom kontroverznega Maria Balotellija, ki je v City pred dnevi prišel iz Interja. Torinski Juventus je v naši bližini pri Sturmu iz Gradca slavil z 2:1.

Evropska liga, kvalifikacije, četrto kolo (prve tekme):

Palermo : Maribor 3:0 (2:0)
Maccarone (37/11-m), Hernadez (39), Pastore (77)
RK: Pridigar (34/Maribor)

Hajduk : Unirea 4:1 (1:1)
Ibričić (39, 66), Brkljača (78), Čop (85)

Sibir Novosibirsk
: PSV Eindhoven 1:0 (0:0)
Degtjarev (90)
RK: Ševčenko (46/Sibir), Rodriguez (39/PSV)

BATE Borisov : Maritimo Funchal 3:0 (0:0)
Olekhnovich (56), Bressan (60), Pavlov (70)

Bayer Leverkusen
: Tavrija Simferopol 3:0 (1:0)
Kadlec (1, 84), Ballack (90/11-m)

CSKA Moskva : Anorthosis Famagusta 4:0 (2:0)
Doumbia (13, 20), Tošić (48, 74)
RK: Arguello (77/Anorthosis)

Paris St. Germain : Maccabi Tel Aviv 2:0 (1:0)
Luyindula (3), Hoarau (6)

Rapid Dunaj : Aston Villa 1:1 (1:1)
Nuhiu (32); Bannan (12)

Slovan Bratislava : Stuttgart 0:1 (0:0)
Harnik (88)

AIK Solna : Levski Sofija 0:0

Dnjepr Dnjepropetrovsk : Lech Poznanj 0:1 (0:1)
Arboleda (5)

Omonia Nikozija : Metalist Harkiv  0:1 (0:1)

Fer (78)
Škarabot (Gent) je odigral celotno srečanje, Ljubijankić (Gent) je v igro prišel v 69. minuti.

Steaua Bukarešta : Grasshoppers Zürich 1:0 (0:0)