14 ogledov

Kralji morali priznati premoč Kojotom

Anže Kopitar Žurnal24 main
Moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Los Angeles Kings je v noči na nedeljo doma izgubilo proti Phoenixu z 0:1, slovenski igralec Anže Kopitar pa je na ledu za poražence odigral skoraj 22 minut.

Edini gol za zmagovalce je v 12. minuti druge tretjine prispeval Shane Doan, ko je ob igralcu več na ledu izkoristil lepo kombinirano podajo Eda Jovanovskega in Martina Hanzala.

Tekma med Pittsburghom in ekipo New York Rangers se je končala po podaljšku, ko so bili s 4:3 boljši gostje iz "velikega jabolka". V Nashvillu tudi podaljšek ni bil dovolj, saj so se Plenilci s St. Louisom razšli šele po kazenskih strelih, s 3:2 pa so bili boljši gostje. Gostitelji niso imeli sreče niti v srečanju San Joseja proti Anaheimu, kjer so morali po kazenskih strelih z 1:2 priznati premoč Racmanom.

Martin Brodeur je dosegel 500. zmago. © AFP

Edmonton je z 1:3 klonil proti Calgaryju , doma pa sta izgubili še dve moštvi. Detroit je s 3:5 klonil proti Chicagu , Philadelphia pa je z 2:6 izgubila proti New Jerseyju . Toronto je na domačem ledu s 3:0 odpravil Ottawo, Carolina je bila z 2:1 boljša od Floride, Montreal pa je Boston ugnal z visokih 7:4. Martin Brodeur se je pridružil Patricku Royju , omenjena sta edina vratarja v ligi NHL, ki se bahata s 500 zmagami. Brodeur je 500. zmago dosegel sinoči na srečanju New Jerseyja in Philadelphie (6:2), medtem ko je Roy v tem klubu že dalj časa, saj ima na svojem računu 551 zmag. Brodeur je na tokratni tekmi ustavil 26 strelov na svoj gol, za dosego omenjenega cilja pa je potreboval kar tri poskuse.

Na tekmi med Montrealom in Bostonom so gledalci videli poplavo golov. © AFP

Poplavo golov, kar enajst, so gledalci videli na tekmi med Montrealom in Bostonom , s 7:4 so bili boljši gostitelji. Za domačine so se med strelce vpisali Guillaume Latendresse , Roman Hamrlik , Mike Komisarek , Aleks Kovalev , Saku Koivu , Tom Kostopoulos in Andrej Kosticin , medtem ko so bili za Boston uspešni Glen Murray dvakrat, Zdeno Chara in Marco Sturm . Novinec v golu Montreala Carey Price je ustavil 32 strelov na gol, medtem ko je Tim Thomas za Boston ubranil kar 45 strelov, a kljub temu moral sedemkrat po plošček v svojo mrežico.