20 ogledov

Ukrajinci evropski prvaki do 19 let

Ukrajinci so se naslova evropskih prvakov veselili na domačem dvorišču. Žurnal24 main
Ukrajinska reprezentanca nogometašev do 19. leta starosti se je na domačem evropskem prvenstvu okitila z zlato medaljo. V finalu v Donecku je premagala Anglijo z 2:0.

V Ukrajini se je končalo evropsko prvenstvo za nogometaše do 19 let. Naslov prvak so prvič osvojili gostitelji turnirja, Ukrajinci, ki so v finalu z 2:0 (1:0) premagali Anglijo. Strelca zadetkov sta bila Denis Garmaš v 5. in Dmitro Korkiško v 50. minuti. Zanimivo je, da sta oba finalista v predtekmovanju igrala v skupini s Slovenijo, izbranci Miloša Kostiča so edino točko osvojili v uvodni tekmi ravno proti Ukrajincem, medtem ko so proti Angležem visoko izgubili.